Gönderen Konu: Yine olmadı ve bu gidişle hiç olmayacak  (Okunma sayısı 1234 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Yine olmadı ve bu gidişle hiç olmayacak
« : Nisan 10, 2022, 12:07:47 ÖS »
Yine olmadı ve bu gidişle hiç olmayacak  :    >:(

--------------------------------------------------------------------
Öncelikle, futbol derbisine rağmen yine de salonu dolduran seyircimize teşekkürler.

Sopron'u tebrik ediyorum, ilk çeyrekte yediğimiz 10 sayı farkı maç sonuna kadar eritemedik, Yakupubova/McBride ikilisi üçlüklerde patladılar: 0/14!
McBride seneya kesinlikle bu bu takımda olmamalı, Sabally de son 2 maçtaki formsuzluğuyla, EKA'nın olmadığı bir finalde bile bu takımı ayağa kaldırabilecek yetenekte olmadığını gösterdi ne yazık ki!

10 Nisan Pazar  Saat 17:00          Basket: 60 - Fenerbahçe Safiport : 55    (16-6, 13-13, 16-19, 15-17)

İlk Çeyrek: 16-6 İnanılmaz kötü başladık!
İlk Devre: 29-19  (Tamamen üçlüğe dayalı oyunuzda çember dövmeye devam, tek şansımız Sopron'lu teyzelerin 2.devre yorulması ya da Alina/McBride üçlük yağmuru!)
Üçüncü Çeyrek: 45-38  Bu maç dönerse şaşırmak lazım!

Kulübümüzün ev sahipliğinde düzenlenen EuroLeague Women Final Four yarı final maçında USK Prag’ı saf dışı bırakarak adını finale yazdıran Fenerbahçe Safiport Kadın Basketbol Takımımız, Avrupa’nın en büyüğü olmak için parkeye çıkıyor.

Avrupa arenasında adını 4. kez finale yazdıran Takımımız, EuroLeague Women Final Four finalinde 10 Nisan Pazar günü Macaristan temsilcisi Sopron Basket ile karşılaşacak. Saat 17.00’de başlayacak dev final, TRT Spor Yıldız’dan ekranlara gelecek.

Bu gün o olsun, Haydi kızlarımız..

Yayınlar: TRT Spor Yıldız ve                                  

---------------------------------------

10 Nisan Pazar  Saat 14:00              Perfumerias Avenida: 71 - ZVVZ USK Prag: 59     (12-19, 20-18, 22-9, 17-13)      (3-4 Maçı)           

Benci zayıf olan Prag, bizim maçta omuz sakatlığı yaşayan Maria Conde de olmayınca 2.devre yorularak maçı kaybetti.
Avenida'nın F4 için ABD'den yaka paça geri getirdiği Katie Lou Samuelson, takımına Bronz madalyayı getirdi. :)

Avenida: Katie Lou Samuelson 25 sy, Emese Hof 10 sy 5 reb.
Prag: Brionna Jones 26 sy 11 reb ile DD, Veronika Vorackova 14 sy 7 reb, Aliyssa Thomas 7 sy 9 reb 7 asist.

« Son Düzenleme: Nisan 11, 2022, 01:24:44 ÖÖ Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: 10 Nisan FİNAL GÜNÜ
« Yanıtla #1 : Nisan 10, 2022, 06:56:47 ÖS »
Yine olmadı. :'(

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: Yine olmadı ve bu gidişle hiç olmayacak
« Yanıtla #2 : Nisan 10, 2022, 07:15:07 ÖS »
Açıkcası, FB sitemizde 8 Nisan'daki maçtan sonra bu gün gördüğüm şu demeçten sonra içimden eyvah demiştim: "Amanza Zahui: Açıkçası ben de ne yaptığımı bilmiyorum...."

Ha, bu gün yine Zahui elinden geleni yaptı ve Olcay Çakır da öyle  ama rakipler üçlüklerimize önlem aldığında ne olduğunu önce ÇBK'ye kaybettiğimiz finalde ve şimdi de maalesef son şansımız olan ELW finalinde kaybettik.

Bu arada, ELW yarı finalinde bile FB seyircisi "Ayağa kalkmayan cimbomlu olsun" saçma salak tezahüratını yaparsa, final maçında da GS'li ergenlerin baştan sona takımızın geride olması dolayısıyla saçlarına kına yakmaları kaçınılmazdır, yeter artık bu dangalakça düşmanlık!

Şimdi önümüzde 3 lig maçı kaldı ve normal sezonu lider bitirip saha avantajını (ki o da ne demekse artık, bu akşam gördük) ikisini mutlaka kazanmamız lazım, yoksa ÇBK Mersin deplasmanında bizi tekrar yeneceklerdir..
« Son Düzenleme: Nisan 10, 2022, 07:21:46 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #3 : Nisan 10, 2022, 07:21:34 ÖS »
Çok büyük hayal kırıklığı içindeyim. :(

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : Nisan 10, 2022, 07:27:15 ÖS »
Üstteki mesajımda düzeltme yaptım, belki görmemişsindir:

"Bu arada, ELW yarı finalinde bile FB seyircisi "Ayağa kalkmayan cimbomlu olsun" saçma salak tezahüratını yaparsa, final maçında da GS'li ergenlerin baştan sona takımızın geride olması dolayısıyla saçlarına kına yakmaları kaçınılmazdır, yeter artık bu dangalakça düşmanlık!"

Adamlar forumlarında bile bize delil olmadan şikeci deyip duruyorlardı, şimdi tam orgazm oldular işte..

Halbuki bizler, GS Eurocup'da bronz alınca ters bir şey demedik, hatta ÇBK için bile..

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : Nisan 10, 2022, 07:35:07 ÖS »
Yine bu arada, Hidorasyon'un aldığı 3 yabancı kuralını değiştirme şansımızın da yok olduğunu düşünüyorum artık!

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #6 : Nisan 10, 2022, 07:57:05 ÖS »
Alıntı
"Bu arada, ELW yarı finalinde bile FB seyircisi "Ayağa kalkmayan cimbomlu olsun" saçma salak tezahüratını yaparsa, final maçında da GS'li ergenlerin baştan sona takımızın geride olması dolayısıyla saçlarına kına yakmaları kaçınılmazdır, yeter artık bu dangalakça düşmanlık!"
Bu 2 tip de antici. Saha avantajı bazen baskı da yaratıyor. Takımın üstünde büyük baskı vardı. Tabii en büyük suç takımı oynatamayan koç ve Rusya pazarından hamle yapmayan yönetim.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : Nisan 10, 2022, 11:33:16 ÖS »

Bu 2 tip de antici. Saha avantajı bazen baskı da yaratıyor. Takımın üstünde büyük baskı vardı. Tabii en büyük suç takımı oynatamayan koç ve Rusya pazarından hamle yapmayan yönetim.

Evet, işte Jonquel Jones, hava sahaları kapalı olduğu için İstanbul'a gelmiş, havaalanında yakala transfer et, bitsin gitsin.

Ama yıllardır yönetim değişse da aynı kafa, kadromuz çoh eyi!  Ne iyi? Yıllardır yazıyoruz: Bu kadrodan ne gereksiz koç ve oyuncular geldi geçti.

Baştan beri söylüyoruz: Üçlük takımı diye bir şey olmaz: Girerse ELW gurup maçında GS'ye 107 sayı atıp orgazm oluruz ama tam gerekli olduğu anda finalde rezil oluruz bu akşam olduğu gibi.

Çok önceden DH'de yazmıştım bir Avrupa şampiyonasında: Ukrayna'nın en skorer oyuncusu Alina idi, her maçta 20-30 sayı atıyordu ama elenmişlerdi.

Ayrıca son dönemde Satou Sabally'nin başarısızlığının sebebinin ne olduğunun  takımdaki herkes  farkında ve oyunculardan birileri bu geri zekalılığa çanak tutuyor salakça!
Koç Lapena'nın tasvip etmemesine rağmen!

Sonuç olarak:

- Bria Hartley: Şut
- Kayla McBride: Şut
- Satou Sabally: Ya aklını başına toplar ya da şut
- Alina: Bu maçı da kazandıramıyorsa şut demeyim, ona halen kıyamıyorum..
- Koç Lapena: Kanada'ya doğru şut, üşüsün orada.

Sonra devam ederiz analizlere..

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #8 : Nisan 12, 2022, 08:57:13 ÖÖ »
https://twitter.com/salontribunu/status/1513637350529716226

Bana inandırıcı gelmedi. Bahaneye gerek yok. Ama ne olursa olsun kötü oynadı diye sosyal medyadan nefret söylemlerine de gerek yok.

Yönetim iyice saçmaladı. Lig daha bitmedi. https://twitter.com/_namet/status/1513806265679589377
« Son Düzenleme: Nisan 12, 2022, 12:22:12 ÖS Gönderen: Metality »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : Nisan 12, 2022, 10:19:51 ÖS »
Kimseye inandırıcı gelmedi zaten McBride'ın Tweet'i.

- Takım olarak yemek yemiyor musunuz, neden dördünüz, dışarı çıkıp bayat döner dürüm filan mı yediniz?
- Madem öyle, bir kaç hastane fotosu paylaşsaydın ya? Ayrıca foto olsa ne yazar, böyle savunma mı olur? Hatta, "Zehirlenmemizden mutfağa sızan Sopronlu Gabby Williams suçludur" desen inanırdık belki!!

Yönetimin Tweet'inden şunu anladım: Gelecek sezon McBride şut  ;D Kendisi winner olsaydı, geçen sezon transfer olduğu WNBA-Las Vegas Aces takımından bu sezon başlamadan şutlanmazdı zaten!
Tek numarası, top eline gelir gelmez potaya sallaması, girerse ov yea girmezse gg  ;D

Ligin normal sezonunun bitimine 3 maçımız kaldı:

13 Nisan: ÇBK ile deplasman: Bu maçta da yenilirsek artık söyleyecek hiç bir şey kalmaz bu sezon hakkında, ÇBK koçu Azizi Akkaya gitti malum.
16 Nisan: Botaş ile evimizde
19 Nisan: İzmit deplasmanı.
« Son Düzenleme: Nisan 12, 2022, 10:35:33 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #10 : Nisan 13, 2022, 02:24:41 ÖS »
Dediğin gibi Mcbride gitti diyebiliriz. Bir de Tuğçe konusu var. Defolsun gitsin. Türk basketbolunu düşündüğü felan yok. Uyduruk yabancı kuralı sayesinde o vasatın altında performansıyla para kazanmaya devam edeceği için bu kuralı savunuyor.

https://twitter.com/sportstv/status/1513814230004285441

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #11 : Nisan 19, 2022, 08:59:06 ÖS »
Tuğçe konusunda son derece haklısın, benim hatam verdiğin Twitter linkine tıklamayı, böyle bir şey beklemediğim için konuyu algılayamamamdan dolayı  ihmal etmem oldu ve olayın vehametini ancak dün tekrar baktığımda anlayabildim  :(

Bununla ilgili dünden beri yazıp yazıp sildim ve ancak en hafifini bu gece yazıp "Önemli Gelişmeler" başlığına ekledim