Gönderen Konu: Transfer Dedikoduları: 2022-2023 sezonu için  (Okunma sayısı 1821 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: Transfer Dedikoduları: 2022-2023 sezonu için
« Yanıtla #15 : Temmuz 17, 2022, 12:46:19 ÖÖ »
[quote author=dwdark
Bir başka sıkıntı ise WNBA maç sayısının artması ve lige 2024 yılına kadar iki yeni takım daha eklenmesi bekleniyormuş. Belli ki amaç ligi Mayıs- Aralık arasında yapıp bitirmek. Ama CBA anlaşması 2027 yılında bitiyor. Hem ligi uzatıp daha fazla para kazanacaksın bide üstüne oyunculara para vermiyeceksin. Bu olursa WNBA büyük sıkıntı yaşar. Sen gidip Stewart'ı 8 ay için 228 bin dolara (oda vergisiz hali) ile oynatamazsın. [/quote]

Bu sezon WNBA ücretlerine bakalım (Bendeki bilgiye göre):

Diana Taurasi: 228K Usd,
Breanna Stewart (FB) ve DeWanna Bonner(ÇBK): 227K USD,
Tiffany Hayes (ÇBK) 215K USD.

Çaylakların durumu çok daha vahim; Draft'da yıllık ücretler:

1-4 arası taban ücret 72K USD,
5-8 arası taban ücret 69 K USD
6-12 arası taban ücret 66K USD dolayında.

Asgari ücretten hallice ABD şartlarında ve dolayısıyla tüm WNBA oyuncularının sezon boyunca gayretleri, kışın Kıta dışı iyi bir kontrat yakalamak.

Şimdi, WNBA yönetimi Mayıs-Aralık gibi bir saçmalığı devreye sokarsa, dediğin gibi bir çok oyuncu WNBA'de oynamaktansa kışın kıta oynayıp yazın da tatil yapmayı tercih edeceklerdir.

Bu arada ABD'li yıldızlara, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı ve Brittney Griner'ın Rusya'da tutuklanmasından sonra bu kazançlı kapı kapanmakla birlikte şimdi de Çin'deki kazançlı kapının kapanması için çabalıyorlar.

Yazık, spotif anlamda üzülüyorum olan bitene, işte Kadın Volley'de geleceğin yıldızı olarak gösterilen takımımız oyuncusu Arina Federovtseva, Rusya Milli takımına  yasaklardan dolayı gelecek sezon hiç maç yapmadan gelecek takımımıza..

EDİP:  Son paragraf yanlış anlamalara yol açmasın, elbette Ukrayna'nın masum insanlarına da üzülüyorum, bir tarihte motosikletle Rusya üzerinden  girdiğim ukrayna'da o zaman Ukrayna'nın egemenliğinde olan olan Kırım'a giderken tanıştığım o güler yüzle bana yol gösteren polis ve sivil halkın ilgisini minnetle anıyorum..
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2022, 10:35:44 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı dwdark

• Newbie
  • *
« Yanıtla #16 : Ağustos 29, 2022, 01:01:54 ÖS »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #17 : Ağustos 29, 2022, 11:29:01 ÖS »
Mcbride Ocak'tan önce gelmem diyormuş.

https://twitter.com/M_Hansen13/status/1559228029552951298?t=zlmCgYvbInopcEgoyed9Gg&s=19

Kayla McBride bizim sözleşmeli oyuncumuz iken gelecek sezon için "ayh çok sıkıldım, biraz nefes almam lazım" diyerek takımımızın adını bile anmadan ancak sezon ortasında gelebileceğinden söz etmesi kendisine yakışır: Geçen sezon da WNBA'de işi çok erken bitmesine rağmen kadromuza en geç katılan  WNBA oyuncusu olmuştu.

Bu şartlar altında, sözleşme hükümlerine aykırı davrandığından dolayı tazminatsız olarak ilişkisinin kesilip yerine Kelsey Plum'ın alınması gerek ve yeter şarttır.

Çünkü geçen sezon kadrosunu koruyan Çukurova Basket, DeWanna Bonner'ın yanına bir de Jonquel Jones'u alarak bizim Stewart / Meesseman atağımıza karşı hamle yapmıştır.
J.Jones / DW Bonner ikilisinin avantajı, bu sezon Connecticut Sun takımında beraber oynamalarıdır ve nitekim bu sabaha karşı oynanan deplasmandaki WNBA yarı final ilk maçında bu ikilinin takımı Connecticut Sun, Chicago Sky takımını 68-63 yenerken son noktayı  Bonner koymuştur.

Bu nedenle, gerek lig ve gerek ELW'de McBride gibi istikrarsız ve geçen sezon ELW şampiyonluğunu kaybetmemizde başat  rol oynamış bir skorer yerine WNBA Normal sezon sayı liderliğinde Breanna Stewart'ın hemen arkasında 20.2 sayı ile ikinci durumda bulunan Kelsey Plum'ı tekrar takımımızda görmek isterim.

Ayrıca, Breanna Stewart ve Emma Meesseman'ın takımımıza katılırken yüksek ücret istememeleri gibi, Kelsey Plum'ın da aynı düşüncede olacağını düşünüyorum.

**

Kayla McBride geçen sezon WNBA / Las Vegas Aces takımına transfer edilmişti ve Kelsey Plum kızımız nedeniyle taraftarı olduğum ve maçlarını kaçırmadığım Aces takımındaki performansını hiç beğenmemekteydim.
Hele bir maçta sahasından top çıkartırken ikili sıkıştırmaya uğradığında, anlından boncuk boncuk dökülen terler ve korkusu halen gözümün önünde olup o an karar vermiştim ki bu kız bizi ELW şampiyonluğa ulaştıramaz düşüncesi aklımın ucundan geçmişti.
Nitekim bu sezon LV Aces'in başına getirilen Beck Hammon'ın ilk yaptığı iş Kayla McBride'ı göndermek oldu.
Onu alan WNBA / Minnesota Lynx ise bu sezon tam playofflara kalma ümidi belirmişken son maçlarda McBride tekrar başarısız olunca ligi 9.sırada bitirerek bu amacına ulaşamadı.

Daha 30 yaşında olan McBride'ın bu tavrı, Avustralyalı yıldız Liz Cambage'in düştüğü duruma benzemektedir: Campage de geçen sezon "Bunalımdayım" diyerek Avustralya kadın Milli takımına katılmamış ve bu sezon da WNBA / Phoenix Mercury takımından kritik playoff maçlarından hemen önce ayrılmıştı.

Çevrimdışı dwdark

• Newbie
  • *
« Yanıtla #18 : Eylül 08, 2022, 09:23:20 ÖÖ »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #19 : Eylül 10, 2022, 07:07:36 ÖS »
Evet, ben de biraz önce ESPN'de gördüm, Hem Stewart hem de McBride yokken, yeni sezonda ilk maçımızı  oynayacağımız  ÇBK oyuncuları (J.Jones - D.Bonner - T.Hayes - T.Fagbenle) bizim lige zamanında gelirse, lige yenilgi ile başlama ihtimali doğar, hem de kendi sahamızda..

Stewart, 22 Eylül - 1 Ekim 2022 tarihleri arasında Avustralya'da düzenlenecek olan FIBA 2022 ​​Kadınlar Basketbol Dünya Kupasında oynanacak.
Diğer oyuncumuz Emma Meesseman Belçika  ve Çukurova oyuncusu Jonquel Jones da Bosna Hersek ile Dünya kupasına katılacaklar. 

Ayrıca Stewart'ın 2023 WNBA'sına zamanında yetişebilmek için de endişesi var ama bizim ligin normal sezonu 8 Ekim 2022 - 30 Mart 2023 tarihleri arasında oynanacak.
Eğer WNBA 2023 şartı normal sezon başlangıç tarihini işaret ediyorsa, bu tarih 2022 için 6 Mayıs'tı ve Stewart'ın yetişmemesi için sebep yok.
Bu şart mesela Fransız Asvel takımı ile anlaşan Storm Forveti Gabby Williams için problem olacak çünkü Fransa LFB finalleri en erken 20 Mayıs'a kadar bitmeyecek ve bu muhtemelen 2023 WNBA normal sezonunun başlamasından sonra gerçekleşecek.

Sonuç olarak, Stewart'ın Ocak'ta gelecek olmasından hiç memnun olmadım, bizimkiler de ELW Playoffları için gelse yeter dedilerse bu da iyi değil. McBride da erken gelmem diyorsa zaten..

Sezon ortasında getirttiğimiz Candace Parker vakası hiç aklımdan çıkmıyor: YDÜ ile oynadığımız final maçı serisinde durum 2-2 iken sadece 1 sayı geride olduğumuz son maçın son saniyesinde 2 serbest atışı da kaçırarak şampiyonluğu kaptırmamıza sebep olmuştu.

Yarım sezon için gelen oyuncu takıma adapte olur- olamaz, tüm enerjisini verir-vermez, sakatlanmamak için mücadeleden kaçar-kaçmaz, yarım sezonu sadece para kazanmak için görür-görmez..
Bunlar hep soru işareti.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #20 : Ekim 03, 2022, 03:14:18 ÖÖ »

Natasha Howard'ın kısa süreli transferi için pazar günü İstanbula geldiği kulübümüz tarafından açıklandı.

Anlaşılan Breanna Stewart Ocak ayına kadar gelmeyecek.

--------------

Kelsey Plum'ın Ocak ayında yine Galatasaray'a geleceği söyleniyor.