Gönderen Konu: Kaptan Eda ve Vargas'ın Heykelleri Açıldı  (Okunma sayısı 55 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Kaptan Eda ve Vargas'ın Heykelleri Açıldı
« : Mart 08, 2024, 08:51:13 ÖS »
EFSANE VOLEYBOLCUMUZ EDA ERDEM DÜNDAR’IN HEYKELİNİN AÇILIŞI YAPILDI    -  08 Mart 2024 Cuma 16:39

Elde ettiği ulusal ve uluslararası başarılarla göğsümüzü kabartan, örnek kişiliği ve duruşu ile herkesin sevgisini kazanan, adını Fenerbahçe ve Türk voleybol tarihine altın harflerle kazıyan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol ve Milli Takımımızın efsane kaptanı Eda Erdem Dündar’ın heykelinin açılışı yapıldı.

Heykeltıraş ve Y. Mimar Pınar Öktem Doğan tarafından hazırlanan ve imkân tanındığında kadınların neleri başarabileceğinin göstergesi olan heykel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nin girişine konumlandırıldı.

Heykelin açılış törenine; Başkanımız Ali Y. Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Uğur Dündar, İstanbul Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Kadıköy Kaymakamı Muhittin Pamuk, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, eski yöneticilerimizden ve sponsorumuz Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi yetkilileri, heykelin yapımına ilham veren fotoğrafı çeken Mert Bülent Uçma, sporcularımız, üyelerimiz, Amatör Şubelerimizin teknik ve idari kadroları, Eda Erdem Dündar'ın ailesi, kulüp çalışanlarımız, siyasi parti temsilcileri, taraftarlarımız ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan törende Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt, Yüksek Mimar ve Heykeltıraş Pınar Öktem Doğan, Kaptanımız Eda Erdem Dündar ve Başkanımız Ali Y. Koç birer konuşma yaptı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ: Bir Eda kolay yetişmiyor. Seninle gurur duyuyoruz, iyi ki varsın

İlk olarak kürsüye gelen Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Bugün Türk voleybolunun özel bir günüdür. Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Kaptan gibi kaptan ve Türkiye’nin gururu olan Eda’nın bu güzel heykelinin açılışında sizlerle birlikte olmaktan mutlu ve gururluyum. Bir Eda kolay yetişmiyor. Türkiye Voleybol Federasyonu bütün paydaşları için vardır, bütün paydaşların çatısıdır ve voleybolu Avrupa’da ve dünyada en iyi yere getirmek için gayret sarf eden bir yapının başındaki sistemdir. Bugün gelinen bu başarıda, bir voleybolcunun milli takımın ve kulübünün kaptanının heykelinin açıldığı bu özel günü bize yaşatan, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Seninle gurur duyuyoruz, iyi ki varsın. Hayırlı uğurlu olsun. Ali Başkanım çok teşekkür ediyoruz. Ekibinle birlikte böyle bir düşünceye hasıl olup da böyle güzel bir gün yaşattığın için voleybol camiası adına, camiam adına sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum.” dedi.

Haberin tamamı:    https://www.fenerbahce.org/haberler/voleybol-kadin/2024/3/efsane-voleybolcumuz-eda-erdem-dundar-in-heykelinin-acilisi-yapildi

VOLEYBOLCUMUZ MELİSSA VARGAS’IN HEYKELİNİN AÇILIŞI YAPILDI   -   08 Mart 2024 Cuma 17:00

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız ile lig şampiyonluğu kazanan,  A Milli Kadın Voleybol Takımımızla Milletler Ligi ve Avrupa Şampiyonluğu yaşayıp, olimpiyat elemelerinde 7'de 7 yapan takımın bir parçası olan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız ve A Milli Kadın Voleybol Takımımızın en önemli isimlerinden biri olan voleybolcumuz Melissa Vargas’ın heykeli, 8 Mart Kadınlar Günü’nde Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde konumlandırıldı.

Heykelin açılış etkinliğine Yönetim Kurulu Üyemiz İlker Dinçay, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, heykeltıraş Ahmet Uzun ve davetliler katıldı.

Dans gösterisi ile başlayan törende konuşmaların ardından Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Yönetim Kurulu Üyemiz İlker Dinçay ve heykeltıraş Ahmet Uzun'a plaket takdim etti. İlker Dinçay, Bülent Kantarcı'ya imzalı Vargas forması, Kantarcı da Dinçay'a Çaycumaspor forması hediye etti.

Daha sonra Melissa Vargas'ın "Vargas Havayolları" olarak akıllara kazınan muhteşem görünümünden oluşan heykeli açıldı. Heykelin kaidesinde Filenin Sultanlarının isimleri ve resimleri, siyah granit üzerine lazer yakma tekniğiyle resmedildi.

Vargas'ın teşekkür mesajı gönderdiği törenin ardından Yönetim Kurulu Üyemiz İlker Dinçay ile Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı açıklamalarda bulundu.

Haberin tamamı:            https://www.fenerbahce.org/haberler/voleybol-kadin/2024/3/voleybolcumuz-melissa-vargas-in-heykelinin-acilisi-yapildi