Gönderen Konu: 22 Ekim, 5.Hafta Maçları:  (Okunma sayısı 314 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
22 Ekim, 5.Hafta Maçları:
« : Ekim 21, 2022, 03:22:24 ÖÖ »
22 Ekim Cumartesi (TSİ: Türkiye Saati İle)   NOT: Yayınlanan linkler eklenecektir.   

10:00     Dinamo Novosibirsk: 52 - Dinamo Kursk: 84

Maçın kısa özeti: Novosibirsk takımı, son şampiyon Kursk karşısında ilk 15 dakika direnebildi.

NOVO: Ashley Beverly-Kelley 16 sy 5 reb 4 ast.
KURSK: Elizabeth Şabanova 16 sy 7 reb, Olga Frolkina 16 sy 4 reb, Evgeniya Frolkina 12 sy 6 reb, Eva Lisek 12 sy, Natalia Anoikina 10 sy.               

Öncelikle, Novosibirsk salon çığırtkanı seyirciyi coşturmak için "Dinamo - Dinamo" diye bağırıyor ama 2 takımın ismi de Dinamo diye başlıyor :)

Novo takımında 3 yabancı oyuncu var: 2 ABD'li Guard Ashley Beverly-Kelley ve Merkez pozisyonunda Maya El Hollingshead ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti'inden Maweja La Mama Kapinga.
Kariyerli olmasalar da takımın sayı yükünü çekiyorlar.

Kursk takımında ise yabancı oyuncu olarak sadece Sloven Eva Lisek var ve takımın skoreri. Bu arada yıllardır eleştrdiğim Elizabeth Şabanova, yıldız yabancıların Rusya'yı terk etmesinden sonra kendini göstermeye başlayıp ilk beşe yerleşti.

---------------------------------------               

16:30     MBA: 71 - UMMC Ekaterinburg: 73

EKA Koçluğuna mecburiyetten getirilen Alexander Dıratsuyan Koç ise ben de Astronotum!  Öncelikle, şu transfer ettiğiniz söylenen Tina Karjisnik'i getirsene ?

Haftanın maçına, üstelik deplasmanda Anastasia Shilova ve Victoria Zavyalova ikilisiyse çıkan ve işler kötü gittiğinde  hemen Guard Ksenia Levchenko ve ve forvet Albina Razheva ikilisine mecburen dönüp ama hasretle guard Levchenko'nun bir hata yapmasını bekleyen yönetim yalakası bir koç bozuntusu olan  Dmitry Doskov.

Yahu, EKA 2.çeyrekte Razheva-Levchenko ikilisinin oyunda olduğu dönemde 13 sayı öne geçmişken hemen bu ikiliyi kenara alıp Shilova-Zavyalova'yı sahaya sürdü ve onda sonra maç sonuna kadar EKA öldü öldü dirildi.

Sırf yönetim tutuyor diye Shilova-Zavyalova ikilisini ilk beşe alıp, şu ana kadar maçları ucu ucuna kazanan bir EKA koçu eninde sonunda bu sezon da şampiyonluğu kaybederse bunun telafisi olmayacaktır.

Bu gün MBA'da sakat olan skorer Mayga Josselina sakat olmayıp da oynayabilseydi, şimdi EKA'cığım büyük hüsranla Ekaterinburg uçağına biniyor olacaklardı.

--------------------------------------------

13:00     Dinamo Moskova: 67 - Sparta & K: 106

14:00     Yenisey: 77 - Samara: 97

15:00    Nadezhda: 78 - Peresfet SFU. 63

18:30     NIKA: 94 - Neftyanik: 76
« Son Düzenleme: Ekim 22, 2022, 08:20:28 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »