Gönderen Konu: YOUTUBE VİDEOLARI  (Okunma sayısı 48955 defa)

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: YOUTUBE VÄ°DEOLARI
« Yanıtla #255 : Nisan 04, 2021, 01:56:21 ÖÖ »
Apartman dairesi dedin. Bir anıyı anlatayım. 2012 Kasım ayında kuzenimin gözlükçü dükkanına bir köpek geliyor. Biraz yedirip su veriyor. Sonra köpek orada durunca üşümesin diye dükkanın depo bölümünde bırakıyor ve sabah dışarı salıyor. 3 gün boyunca böyle devam ediyor. Köpeğin sahibi çıkmayınca kuzenim evinde bakmak istiyor ama evi 5. katta. Bizim ev 1. kat ve bahçeli olduğu için bize getiriyor. Köpek akıllı, uslu ve tuvalet eğitimi var. Böyle uyumlu bir köpeği niye dışarı atarlar diye düşünüyorum. Yaklaşık 1 ay sonra nedenini anladık. Burnu kanayınca veterinere götürdük. Kan hastalığı varmış. Kan değerleri düşünce burnu kanıyor. İlginç olan kuzenimin kardeşinde de benzer bir kan hastalığı var. Sonra kuzenim " Allah beni test etmek için bu hayvanı yolladı" dedi ve tüm veteriner masraflarını üstlendi. Köpeğin hastalığı nedeniyle farklı iğneleri vardı, hepsinin parasını kuzenim ödedi. Yeri geldi çok kilo kaybedip kemikleri görünecek kadar zayıfladı. Daha sonra tekrar kilo alıp kendine geldi. Belli aralar yine burnu günlerce kanayıp bitkin düştü. Böyle 3.5 sene geçtikten sonra artık hareketleri yavaşlamıştı. Sonra filmi çekildi. Böbreklerinin iflas ettiğini öğrendik. Uyutalım dediler. Onu çok sevdiğimiz için kabu etmedik. Birkaç gün sonra artık yürüyemez oldu ve hiçbir şey yemiyordu. Uyutmak zorunda kaldık. 2016 Mayıs ayında vedalaştık. Çok uslu bir köpekti. Sahili çok severdi. Onu çok özlüyorum.

Ä°zmir Göztepe sahilinden bir fotoÄŸrafı:  https://i.hizliresim.com/xzRAOu.jpg

Onu özlediğimde hüzünlenirim ve şu tınıyı dinlerim.

« Son Düzenleme: Nisan 04, 2021, 02:05:44 ÖÖ Gönderen: Metality »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #256 : Nisan 04, 2021, 07:28:14 ÖS »
Eklediğin etkileyici müzikle beraber anlattığın olaydan ve resmini paylaştığın can için gerçekten üzüldüm..

Kimilerinin anlamadığı olaylar bunlar, bir hayvan için bu kadar üzüntü duyulur mu diyenler, ama gerçekte insan trajedileri karşısında da zerre kılı kıpırdamayan, fakat  sosyal medya imkanları ile hebele hübele edenler.

---------------

Ve anlattığın etkileyici olaydan sonra kendime ders çıkarttım: Bu akşam dahil tam 4 gündür yüzüne bakmadığım, yatağımda yatmasına izin vermediğim ama temel ihtiyaçlarını karşıladığım kedoşuma haksızlık yaptığımın farkına vardım, halbuki mesajını okumadan hemen önce işaretlerle, elimi tırmalamasından dolayı kendisini artık sevmediğimi söylüyordum..

Yalandı elbette onu sevmediğim, rol yapıyordum: Yıllar önce oyun amacıyla ayağıma atlayıp tırmıklamasının diyabetliler için tehlikeli olduğunu ona anlatana kadar böyle tavır alarak başarmıştım.

Åžimdi yanına giderek onu sevdim ve mırıltısını tekrar duydum, aÅŸağıdaki ÅŸarkıyı sevgiliye deÄŸil tüm hayvan dostlarımıza ithaf ediyorum  :)

(Note: Eskiden  boÅŸ ÅŸiÅŸeye üfleyip kumru taklidi yaparak kedoÅŸumu kandırıyordum)   ;D

« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2022, 10:04:22 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #257 : Nisan 05, 2021, 02:13:06 ÖÖ »
Hayvan sahiplenip bakmak çok müthiş bir duygu ama ömürleri kısa olunca bir gün ölüp onsuz yaşayacağını bilmek garip.

Alıntı
(Note: Eskiden  boÅŸ ÅŸiÅŸeye üfleyip kumru taklidi yaparak kedoÅŸumu kandırıyordum)
;D
Ben de pc'den kedi miyavlaması sesi açardım odada kedi arardı:) Şu filmi izlemediysen tavsiye ederim.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #258 : Nisan 06, 2021, 05:00:04 ÖS »
Birazdan 17:00'de Rusya kadınlar yarı final maçlarında EKA-NIKA ve 19:00'da MBA - Kursk maçları oynanacak, dolayısıyla önerdiÄŸin filmi yarın seyredebilirim ancak  :)
-----------------------

Facebook'tan Dünya genelinde 533, Ülkemizde ise 20 Milyon kullanıcı bilgilerinin başta telefon no'ları olmak üzere çalınması sebebiyle ortaya çıkan gelişmeler üzerine bir söyleşi:
(Not. Mesut Çevik kendi youtube kanalında Ülkemizde çalınan tel no'larının T.Ce. şirketine ait olduğunu açıkladı.)

"Facebook'u silme zamanı geldi mi?

Tabii ki bu arada sorulardan birisi bu. Facebook'u silelim mi? Diğer uygulamaları da silelim mi? Yani WhatsApp ve Instagram.

Halbuki arkadaşlarımızdan bilgi alıyoruz, hava atıyoruz, bir daha bulamayacağımız arkadaşlarımızı buluyoruz.
Ama bu artık başka noktaya gidiyor. Facebook şunları yapıyor:

-   Bu verileri reklamcılara satıyor.
-   BaÅŸka kime satıyor? (Bilmiyoruz, mesela namaz uygulamasını Amerikan Ordusuna satan ÅŸirket var.)
-   Verileri manipülasyon için kullanıyor (Buna dair bir sürü haber yayınladık).
-   EÄŸer hükümet isterse, kiÅŸisel veri kapsamındaki gizli görüşmelerimizi veriyor mu? (Hindistan'da vermiÅŸ.)

Dolayısıyla kararınızı verin. AÅŸağıda DaÄŸhan Uzgur'un Facebook hesabını silme (daha doÄŸrusu silememe) hikayesini dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda silmeye uÄŸraşırken, ne gibi tecrübeler yaÅŸamış, hangi verilerinin alındığını, bankacılık iÅŸlemlerinin Facebook tarafından takip edildiÄŸini vs görmüş. Bunları da anlatıyor. Bunu dinleyin sonra da karar verin:" 
Füsun Sarp Nebil

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #259 : Nisan 06, 2021, 06:33:13 ÖS »
Ä°letiÅŸim bilgilerimizden fotoÄŸraflarımıza kadar her ÅŸey ellerinde. Ä°lginç olan çok az kesim bu durumdan rahatsız. :) Yemeksepeti de bilgileri çaldırdı. Daha internette neler neler var. Åžunu izleyince ÅŸok olmuÅŸtum. 

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #260 : Nisan 06, 2021, 09:20:56 ÖS »
DW youtube kanalı abonesi olduğum için bu videoyu daha önce izlemiştim üzülerek..

Demek ki, ideal toplum diye bir şey yok ve hiç bir zaman olmayacak; Olmadı da..

Zamanında, internet yayılmaya baÅŸladığında Ä°sveçli kimi tiplerin IKEA maÄŸazalarına gidip mutfak, oturma ve yatak odası önlerinde çektirdikleri resimleri Asya'lı zengin koca arayan  genç ve güzel kızlara gönderip onları cezbedip yanına getirip ama kızın aslında gerçeÄŸin bu olmadığını anladığında , Ä°sveç ÅŸartlarında fakir oÄŸlanın kızın pasaportunu alıp ona ÅŸiddet uyguladığı olaylar yazıldı..

Artık kanaatim, herkesin bildiği şekilde : "Dünya hem doğal afetleri ve üzerindeki tüm canlılar dolayısıyla çok tehlikeli bir yer, hem de mükemmel mevsimleriyle harika bir yer."

https://www.fullhdfilmizlesene.com/film/em-yeni-cennet-film-izle/

Note: Yukardaki link ile tek alakam, youtube'da ilk sırada çıkmasıdır.

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #261 : Nisan 07, 2021, 03:03:09 ÖÖ »
Dünya daha önce canlıların neredeyse tamamını yok edecek şekilde 5 kere felakete uğramış. İnsanoğlunun bencilliğini görünce 1 kere daha reset atsın diyorum. :)

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #262 : Nisan 09, 2021, 03:15:54 ÖÖ »
Sesi gerçekten güzelmiÅŸ.  :)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #263 : Nisan 12, 2021, 10:45:21 ÖS »
Sanki noraly (Itchy Boots) kızımızın çocukluğu  :)

« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2022, 10:06:01 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #264 : Nisan 12, 2021, 11:10:15 ÖS »
Bu yıl kaliteli aksiyon filmleri eskisi gibi  artacak görünüyor, mesela "WRATH OF MAN Official Trailer (2021) Jason Statham"

Favori aksiyon artistim, Jason Statham:

« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2022, 10:07:32 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #265 : Nisan 13, 2021, 02:29:36 ÖÖ »
Jason abimiz iyidir. Hızlı ve öfkelii serisine katılınca sevinmiştim. :) Benim favorim Arnold. Bi ara yine Terminatör 2 izleyeceğim:)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #266 : Nisan 14, 2021, 08:43:15 ÖS »
Arnold'u da severim, üvey kızının intikamı için Meksika'ya tek başına gidip bir bar'da intikamını alıp sonunda kendisinin de oturduğu masada ölmesi etkileyici idi.

Bir de aynı film miydi, karıştırıyor olabilirim, çiftliğine saldıran çeteyle yine tek başına savaşıyordu, yer altında bubi tuzakları filan kurduğu.

Note: Terminatör 2'ye bakayım dedim ama 2,5 saat imiÅŸ, vaz cayıp notlarıma ekledim, bilahare vakit bulduÄŸumda seyretmek üzere  :)
----------------------

Jolene - Dolly Parton (Cover by The Petersens)

15.119.249 görüntüleme•1 Tem 2019

« Son Düzenleme: Nisan 14, 2021, 09:06:07 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #267 : Nisan 15, 2021, 01:28:58 ÖÖ »
John Wick'in ilk filmini izlemiştim ama devamını daha getiremedim. Kendimi dizilere kaptırınca filmleri unuttum. Matrix 4'ü bekliyorum. :)

Çevrimdışı Metality

• Hero Member

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #269 : Nisan 16, 2021, 07:44:20 ÖS »
John Wick'in ilk filmini izlemiştim ama devamını daha getiremedim. Kendimi dizilere kaptırınca filmleri unuttum. Matrix 4'ü bekliyorum. :)

John Wick'in devam filmlerini izlemeni öneririm  :)

-------------------------

Erhan Güleryüz - (Köyümün Yağmurları)

(Bir daha)

« Son Düzenleme: Nisan 16, 2021, 08:01:13 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »