Gönderen Konu: YOUTUBE VİDEOLARI  (Okunma sayısı 48991 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: YOUTUBE VÄ°DEOLARI
« Yanıtla #300 : Mayıs 08, 2021, 07:00:24 ÖS »
Erdal Erzincan'dan Efsane Saz şovu

---------------------

Trio Mandili - Mtiuluri

« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2022, 10:08:29 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #301 : Mayıs 08, 2021, 11:04:38 ÖS »
Mayısta Göcek - Yaz geliyor

« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2022, 10:09:09 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #302 : Mayıs 10, 2021, 08:46:41 ÖS »
Sen motosikletinle dolaşmayı seviyorsun. Keşke bir teknem olsa da dünyayı dolaşsam:)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #303 : Mayıs 11, 2021, 07:17:52 ÖS »
Motosikletle dolaşmak artık eskilerde kaldı:

- Çünkü bu lanet Pandemi öyle kolayca insan hayatından çekip gitmeyecek, tarihte 200 yıl süren pandemi dönemleri olmuştu:

-------------

Pandeminin başında zaten en az 3 yıl süreceğini tahmin etmiştim ama aşı konusundaki çelişkilerden dolayı ve tüm Dünya'nın en ücra kesimlerinde yaşayan insanların aşılanma ihtimallerinin artık çok zayıf olmasından dolayı yeryüzünden yani kara üzerinden seyahat imkanları belirsiz.

--------------

Senin hayalinde olduğu gibi Tekne ile Dünya turu daha mantıklı hale geldi. Tabi tekne yönetmek, motosiklet kullanmaktan çok çok daha zor.
Ayrıca, tekne'nin yıllık maliyetleri ile motosiklet arasında dağlar kadar fark var.

--------------

Son olarak, canım Türkiyem'de basit bir motosiklete binmek bile giderek zorlaştırılıyor: KTM 390 Duke
(Sattığım motosiklet bile 500 cc idi)

Yurt Dışı 2021 model 0 satış fiyatı: 5.600 USD (Birim Para)

Yurt içi 2020 model 0 satış fiyatı:  62.000 TL (Birim Para)
Yurt içi 2021 model 0 satış fiyatı:  68.000 TL (Birim Para)

« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2021, 07:19:33 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #304 : Mayıs 13, 2021, 12:51:18 ÖS »
Bu motosikletin görünümü güzelmiş. 2021 yılındayız. Cumhuriyetin 100. yılında pandemiden kurtulursak o zaman yine motosikletle dolaşmaya devam edersin:) Karavan olayı da güzel ama Türkiye'de karavan kültürü olmadığı gibi Karavan ile dolaştığında saldıracak kesim çok.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #305 : Mayıs 13, 2021, 09:02:55 ÖS »
Evet, KTM Duke 390 yakışıklı olmasının yanı sıra 44 beygir ve yüksek torkuyla güzel bir motosiklet.
(CBF 500'üm ise 56 beygir idi )

Malum, bu beygir ve tork gücü sollamalarda çok işe yarıyor.

Günlerden bir sıcak yaz günü, Gürcistan başkenti Tiflis'e 50 km kala tek yola düştüm:
Gidiş yönü tamamen kilit ve karşıdan gelenler de "akın akın kompela" gibi geliyorlar. :)

Defansif sürüş tarzına sahip olmama rağmen şeytan dürttü ve 50 km.yi müthiş bir adrenalin patlamasıyla kat ettim:

Peşimde arabalar dip dibe, ben zaten önümdeki arabaların dibindeyim, sol sinyali çaktığım gibi çıkıyorum..

Gerçekten güzel günlerdi o günler.  :)

Bakalım dediğin gibi Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılında bu şansı yakalayabilecek miyiz?
-------------------

Bu arada, Karavan konusunda saldıran çok olur demişsin, tam anlayamadım:
- Yani hırsızlar mı dadanır demek istedin?
- Ya da eleştiren mi çok olur demek istedin?

-----------------------

NOT: Bu videoyu paylaştıktan sonra başlangıcında çok kısa süre bir yer alan "Kaybedenler Kulübü" yazısını gördüm" , halbuki bu güzel şarkıyı paylaşan geri zekalılar "Kaybedenler kulübünde" yer alalı yıllar geçti.
Bu ÅŸarkının orijinalinde böyle bir geri zekalı not yoktu, olamazdı, olay bundan ibarettir arz ederim.  :)

Asu Maralman - Bağrı Yanık Dostlara (Sigaramın Dumanı da Dumanı)

« Son Düzenleme: Mayıs 13, 2021, 10:00:47 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #306 : Mayıs 13, 2021, 11:15:46 ÖS »
Motosiklet muhabbetleri bitmez ve güzel olur. Kuzenimle yaÅŸadığım bi anı vardı. Yıl 97 veya 98. Kuzenim ve arkadaşının motosikleti var. Ben kuzenin arkasındayım. Arkadaşı kaza yapıp park halinde bir arabanın arka kısmına doÄŸru düşüp yere yuvarlandı. biz tabii hemen yanına gittik. Ä°yi misin dedik. Cevabıi: "Walkmanim nerde?"  ;D   Neyse ki çok hızlı deÄŸildi bir ÅŸey olmadı. Ama Walkman düşünmesi ilginçti:)

Karavan konusunda, bu ülkede hem fiziksel hem de sözlü şekilde taciz eden olur. Biri şurada özetlemiş.
 https://seyler.eksisozluk.com/karavan-sahibi-olup-ozgurce-bir-yerlere-seyahat-etme-olayi-turkiyede-neden-zor

Åžu reklamdan utandım.  Yazık. https://twitter.com/KoronaReport/status/1392906110286368769
https://eksisozluk.com/13-mayis-2021-turkiyenin-turizm-reklami--6914789?day=2021-05-13
https://twitter.com/tvarol/status/1392920255224156160
« Son Düzenleme: Mayıs 13, 2021, 11:17:45 ÖS Gönderen: Metality »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #307 : Mayıs 14, 2021, 12:08:56 ÖÖ »
Karavan konusunda yazan arkadaş bana biraz abartmış gibi geldi doğrusu, bu kadar da değil!
Yani, tamam ülkemizin eskiden mesela toros'larda  yol kenarında kendiliÄŸinden akan çeÅŸmelere bile tesisler kuruldu bu konuda haklı ama öyle mesela bir petrol istasyonunda izin isteyip yatana ve hatta motosikletle gelip çadır kurana da Dünya'nın hiç bir yerinde kimse bir ÅŸey demez.
Elbette o istasyondan benzin veya bir ÅŸeyler almak gerekebilir.

DediÄŸin gibi, motosiklet muhabbetleri "Askerlik anısı" gibidir, hiç bitmez  :)

İşte, eski bir tarihte 125'lik motorumun arkasındaki arkadaşımla Toros'larda eski yoldan giderken bir viraja girdiğimde bir anda tanker tankeri sollamış ve ve bize yer kalmamış şekilde karşılaşıp bankete düştüm.
Ancak, arkadaki arkadaşım bana güvenip dimdik durduğu için ikimiz de yaralanmadık.
Sadece motorun vitesi 4'te takılı kalmıştı ve sonra o vitesle devam ettik yolumuza  :)

---------------

O reklam konusunda elbette haklısın ve  eski dönemde bir futbol spikerinin FB kalecisi için söylediÄŸi gibi: "Lukovcan'ın yapacağı bir ÅŸey yoktu, top doksana gitti"  :(

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #308 : Mayıs 15, 2021, 01:03:56 ÖS »
https://imgbox.com/gallery/edit/evxkjSTOFe/kubiMMudVDZcqLhw

Bu da kardeşim motosikleti. Kardeşim kuzenim gibi motosiklet hastası değildi ve bilgisi çok yoktu. Bir dönem merak edip aldı, kullandı ve sonra sattı. Motosiklet kullandığı dönemde şunu farkettim. Kardeşim zayıf biriydi. Göğüs ve omuzları büyüyüp gelişti. Motosiklet kasları geliştiriyor mu:)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #309 : Mayıs 15, 2021, 10:17:29 ÖS »
Kardeşinin alıp sattığı motosiklet son derece yakışıklı ama mesela benim için problem otururken ayakların önde olması.

Bir gün benden rica ettiler, otoban girişinde ehliyetsiz yakalanmış bir motosikleti alıp getirmem için, arabayla götürüp motoru bana teslim ettiler ama çok zorlanmıştım onu oradan alıp teslim edene kadar.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #310 : Mayıs 15, 2021, 11:54:56 ÖS »
Coldplay - Yellow (Official Video)

572.233.639 görüntüleme • 30 May 2011

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #311 : Mayıs 16, 2021, 12:47:33 ÖÖ »
Coldplay solistini bir zamanlar kıskanıyordum. :) BeÄŸendiÄŸim kadınlardan biri olan Gwyneth Paltrow ile evliydi. postmodern jukebox diye bir  kanal varmış. Åžarkıları Caz olarak yorumluyorlar. Kanaldan çıkamıyorum, bayıldım. EkÅŸi'de de bu kanal hakkında 10 sayfa yorum var. Ben bu kanalı daha önce nasıl fark edemedim. :-[

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #312 : Mayıs 16, 2021, 02:50:31 ÖS »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #313 : Mayıs 16, 2021, 07:03:10 ÖS »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #314 : Mayıs 17, 2021, 10:12:55 ÖS »

Neyin Halis beyi?
Bu tipler ABD adaletine layık!

Bergen'in öldürüldüğü yer Toroslar'da eski Adana Ankara karayolundaki dinlenme tesisleri idi, orada çok defa defa durdum motosikletle giderken.. 
Yoldan 5-6 metre yükseklikteki yerin kenarındaki masaya oturup çayımı içerken düşünmüşümdür: "Burası, ÅŸarkıcı Bergen'in öldürüldüğü yer" diye..  :'(

« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2021, 10:27:39 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »