Gönderen Konu: YOUTUBE VİDEOLARI  (Okunma sayısı 48952 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: YOUTUBE VÄ°DEOLARI
« Yanıtla #405 : Temmuz 18, 2021, 08:15:20 ÖS »
Öncelikle, Åžebnem Ferah ve Orkestrası döktürmüş doÄŸrusu.  :)

Güneşe ateş edenlerin memleketi, ABD Polisinin de diline düştü :)

ADANA'DAKİ BIÇAKLI GENCE, AMERİKAN POLİSLERİ NASIL MÜDAHELE EDERDİ?
Amerikalı Aynasız

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #406 : Temmuz 19, 2021, 12:27:32 ÖÖ »
İtfaiye hortumla su sıktığında güldüm. Amerika'da haberlerde görüyoruz bıçağı çektiğinde kurşunu yemişti:) Kedoşunu merak ettim. Son durumu nasıl?

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #407 : Temmuz 19, 2021, 02:09:16 ÖÖ »
Åžimdilik her ne kadar o yumru tatmin edici düzeyde küçülmese de uyanık olduÄŸum tüm zamanlarda gözüm üstünde  ve fiziksel durumu fena deÄŸil.
Kedoşu bayramdan hemen sonra Vet. Hasan beye götüreceğim, son kararı o verecek.
Sanırım, cerahat birikti ve basit bir kesikle akıtılıp çözülebilir, çünkü antibiyotiği tam olarak vermem mümkün olmadı, halen yaş mamaya karıştırıp veriyorum ama doz eksik kalıyor..

Sonuç olarak fiziki durumu iyi, bu sabah yattığımda gelmesin diye konuşlandığım koltuğa aniden zıplayıp çıkarken ayağıma basıp tırnağıyla çizik alınca hebele hüblele ettim:
- Sana demedim mi ayağıma basma diye?
Hareketinden utandı ve biraz bekleyip ve başka açıdan küt diye atlayıp gitti, canım benim :)

Cyndi Lauper - Time after Time 1984   

« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2021, 02:19:29 ÖÖ Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #408 : Temmuz 19, 2021, 09:32:05 ÖS »
Hasan beye ben de teşekkür edeyim. Kedoşun bu dönemi de atlatacak umarım :)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #409 : Temmuz 23, 2021, 01:42:11 ÖÖ »
TeÅŸekkürler, kedoÅŸum için ben de öyle umuyorum ve öyle olacağına eminim  :)

Bir de her ne kadar Kadın Milli Volley takımımız  haricinde yer almasak da "2021 Tokyo Olimpiyat Oyunları" baÅŸlığını açmak için 30 Temmuz'u beklesem de Ä°sveç'li kadınların ABD'lileri yenmesi güzeldi  ;D

Ä°sveç - ABD | Kadınlar Futbol Özet

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #410 : Temmuz 24, 2021, 03:14:29 ÖS »
Olimpiyatlar başladı ama Japon reji nedense bizim mücadeleleri pek vermiyor. Abd ve İtalyanları sevdikleri belli. En çok basketbol branşını merak ediyorum. Doncic Abd milli takımını yenip Slovenya altın alsa süper olur. Kadınlarda da Abd üstün ama onurlandırmak için yaşlı oyuncu sayısı fazla gibi geldi bana. Bi dönem Avustralya zorlamıştı ve 3 kere olimpiyat finalinde kaybetmişti. Kadınlarda yine Abd kazanır mı, zorlayan olur mu?

Olimpiyatlarda ilk kez 3x3 basketbol. Alışamadım:)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #411 : Temmuz 25, 2021, 04:13:26 ÖÖ »
Evet, 3x3 basketbola,  USA kadın takımındaki Kelsey Plum ablacığım için ilgi duyuyorum.  :)
Yoksa saçma sapan bir ÅŸey  ;D

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #412 : Temmuz 26, 2021, 03:54:05 ÖS »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #414 : Temmuz 29, 2021, 02:23:42 ÖÖ »
KENEVÄ°R : Ä°NSANLIK NASIL KANDIRILDI? | MURAT MURATOÄžLU

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #415 : Temmuz 31, 2021, 02:54:08 ÖÖ »
Ülkemiz yanıyorken müzik eklemek mümkün değil..

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #416 : Temmuz 31, 2021, 03:23:30 ÖÖ »
Şerefsiz terör örgütlerinin orman yaktığı bir gerçek ancak yangınların tek sebebi bu değil. İtalya ve Yunanistan'da da yangınlar oluyor. İklim krizi gezegeni etkiliyor. Biz dünyaya iyi bakmadığımız gibi daha da batırıyoruz. Doğa da bir şekilde karşılık veriyor. 5 kez yok oluş yaşayan dünya 6. kez de reset atacak. İnsanoğlu doğayı korumuyorsa ya yok olacak ya da başka gezegenlerde kalonileşmesi gerekecek.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #417 : Ağustos 02, 2021, 12:26:11 ÖÖ »
...İnsanoğlu doğayı korumuyorsa ya yok olacak ya da başka gezegenlerde kalonileşmesi gerekecek.

Mevcut bilgimize göre ışık hızını geçemiyoruz ve başka gezegenlerde kolonileşme ihtimalimiz yok bu durumda gibi görünüyor..

Yıllarca sürecek ve Bilim-Kurgu filmlerinde olduğu gibi ancak 2-3 nesil sonra bulunabilecek yaşanabilir bir gezegene sadece bir kere gidilebileceği, dönüşünün mümkün olmayacağı düşünülürse ve orada insanların hiç bir tehdit edici varlık olmasa bile her şeye sıfırdan başlayacağı bir hayat..

-------------

Ä°mzamda yer alan "Come to Rhea" tam da bununla ilgili:

Dünya artık bitmiÅŸtir, hayatta kalan insanlar Dünya ekseninde dönen büyük bir gemiye doluÅŸmuÅŸ ve sürekli "Rhea'ya gel" anonsları yapılırken mükemmel bir ortamda yaÅŸayan akrabaları ile zaman farkı olsa da on-line görüşebilmektedirler. 

Şanslı olanlar bu mükemmel yaşantıya davet edilmektedir ve bu Bilim-kurgu filminin baş aktristi olan Doktor bu daveti alıp oraya gittiğinde bu mükemmel yaşantının tamamen "Simülasyon" olduğunu görür, orası bir gezegen değildir, orada yaşayan hiç kimse yoktur, her şey yalandan ibarettir..

---------------

Dünya, belki çok büyük bir 3. savaşa düşebilir kendi içinde ama nükleer silahlar kullanılırsa bu sefer de yeryüzünün yarısı kullanımdam çıkabilir hayatta kalanlar için.

Ancak, çok araştırmama rağmen makul bir sebep bulamadım: Japonya'nın Hiroşima ve Nagazaki şehirlerine atom bombası atılmasına rağmen bu 2 şehir daha sonra tekrar imar edildi ve orada insanlar yaşıyor halen.

İşte, Ukrayna'da Çernobil Nükleer santrali patladıktan 10-15 sene sonra orada bitki ve hayvan popülasyonunun tekrar canlandığı konusunda videolar izledik, hatta felaket bölgesine çok yakın bir yerde olmasına rağmen orayı terk etmeyen yaşlı bir insanı gördük..

Hayır, radyasyon tehlikesi abartılıyor demiyorum elbette, sadece sorular: Gerçekten bilmem ne radyasyon ışını milyon yıl yaşıyorsa, Hiroşima ve Nagazaki şehirlerinde insanlar nasıl yaşıyorlar?

Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp diyorum kendime:)

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #418 : Ağustos 02, 2021, 01:43:44 ÖÖ »
O Cargo filmini izleyecektim ama diÄŸer izleyeceÄŸim filmler gibi izlenmeyi bekliyor.  :) SorduÄŸun sorunun cevabını ben de tam bilmiyorum ancak Japonya'da atom bombası atıldığında elbette etki yarattı ancak Çernoobil'de şöyle bir atık var.

https://seyler.eksisozluk.com/yaninda-2-dk-kalinmasi-ic-kanamaya-sebep-olan-cernobil-kalintisi-elephants-foot

Pandemi öncesi turlar vardı ve millet gidip o görüyordu. Ben de gitmek isterim:)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #419 : Ağustos 03, 2021, 07:58:06 ÖS »
Aslında motosikletle Ukrayna'ya kadar gitmiÅŸken aklımdan geçmiÅŸti Çernobil'e gitmek ama gözüm yemedi  ;D

Vazgeçip Kırım'a gitmiştim, o tarihte Kırım henüz Ukrayna'ya aitti :

« Son Düzenleme: Ağustos 03, 2021, 10:10:14 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »