Gönderen Konu: YOUTUBE VİDEOLARI  (Okunma sayısı 48962 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: YOUTUBE VİDEOLARI
« Yanıtla #555 : Haziran 21, 2022, 12:04:15 ÖÖ »

Fragmanı güzel görünüyor ama henüz filmi yayınlayan bir site bulamadım  :)

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #556 : Haziran 21, 2022, 07:07:09 ÖÖ »
Mr. Bean'in tipi de komik. Baktıkça gülesim geliyor. :) Kraliçe Elizabeth'in annesi 101, eşi de 99 yaşında öldü. Elizabeth ise 96 yaşında. Bu kadın bizi de öldürür kendi ölmez:) Moonfall filmini ben de bekliyorum. Kötü film demişler ve gişede zarar etmiş ama bu tür uzay filmlerini vasat olsa bile izlerim. Hustle diye yeni bir basketbol filmi var. Tavsiye ederim.

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #557 : Haziran 25, 2022, 11:08:05 ÖS »
Yazın gelmesi güzel ama spor organizasyonları tatile girdiği için kendimi boşlukta hissediyorum. :-X Euroleague'i çok özledim.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #558 : Haziran 26, 2022, 01:33:10 ÖÖ »
İşte WNBA bu günler için var :)

Hatta bu sabah 05:00'de Kelsey'im Plum'ımımın takımı Las Vegas Aces'in maçı var ama daha saat 02:00 bile olmadı..

Geçende eşkide açılan "erkek voleybolunun ilgi görmemesi" konusunda birisi yazmıştı, dikkatimi çekti:

"bebek gibi hatunları izlemek yerine kim kıllı kıllı adamları izlesin? hah bak bu standart voleybol maçı izleyenlerin düşüncesi.

benim gibi voleybol oynamış ve takip eden biri için de erkekler çok üst seviye oldukları için aynı keyfi vermiyorlar. sanki rakip sahaya roket atılıyor. nba'in tam tersi gibi düşünün, aklı başında kimse anası/bacısı/manitası oynamıyorsa wnba izlemez."

1- İlk paragraftaki görüş, yıllar önce Fenerbahçe Erkek Volley pasörü olan Aslan Ekşi'ye sorulan aynı soruya verdiği cevabı andırıyor.
2- İkinci paragrafın ilk cümlesi mantıklı olmakla beraber ikinci cümlede tam zırvalayıp, erkek volley ile WNBA kıyaslaması yapmakla kalmayıp final cümlesi tam terbiyesizlikti: Demek ki WNBA'de bu sezon tüm maçlarda salonların % 80-100 arası doluyor olması karşısında "Bu WNBA oyuncularının ne kadar çok akrabası varmış mı diyeceğiz? Laf konuştu balkabağı..

Ayrıca, Avrupa kadınlar futbol şampiyonasının kimi maçlarının özetlerini seyrettiğimde orada da koca statların tamamen dolu olduğunu gördüm yakınlarda.

---------------------

Ahaha, yakındaki lokantada saat 24:00'ü geçmişkene ve "kadınlı erkekli" koro büyük bir gayretle aşağıdaki şarkıyı söylerkene aniden ve birdenbire alettrikler kesilince
aklıma bu karikatür geldi, Löpçük gibi kaldılar  :)

Tarkan:   

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #559 : Haziran 26, 2022, 04:14:18 ÖS »
Karikatür güzelmiş:) Benim WNBA ve erkek voleybola karşı bi ön yargım yok. Saat farkından dolayı NBA play-offlarını bile eskisi gibi izleyemiyorum. :) Amerikalılar spor organizasyonlarını iyi pazarlar. 94 dünya kupası ABD'ye verildiğinde futbolla alakası olmayan ülke olduğu için tribünler boş kalacak sanıldı. Ancak 94 kupası tribünlerde en çok seyirci toplayarak rekor kırıp tarihe geçtiler. WNBA'i nasıl iyi pazarlayamıyorlar aklım almıyor. Oyuncuların kazandığı para çok düşük. NBA'de en çok kazanan Curry 45 milyon dolar, en az kazanan Jaden Springer 2 milyon dolar alıyor.

https://twitter.com/MeteAktas76/status/1541014031342895105

NBA'in en az kazananı Jaden Springer, WNBA'in en çok kazananından yaklaşık 8-9 kat daha fazla kazanıyor. WNBA oyuncuları Curry gibi 45 milyon dolar kazansınlar gibi bi beklentim yok ama en azından 3-5 milyon dolar kazansınlar. ;D Kadın futbola da ilgi artıyor. Esas sorun kadın sporuna yatırımların çok geç kalınması. WNBA bile 96 yılında kurulmuş. Seviye olarak kadın futbolu geride olabilir ama zamanla daha da kaliteli olacaktır. Tabii ön yargıılar da devam edecektir.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #560 : Haziran 27, 2022, 11:51:46 ÖS »
Yutube'da Itchy Boots" nikli Hollandalı Noraly 1.2 milyon aboneyi aştı ve çok seyredilen videoları sayesinde Dünya seyahatinin finansmanını sağlıyor. :)

Norally, şimdi Meksika'da ve yine ıssız dağ yollarından gitmek isterken uyarılıyor: "Oraya gitmeyin, çok tehlikeli. Bir sürü kartel faaliyeti var"
Bu nedenle yolunu 200 km uzatıp ana yoldan giderken yemek için durduğu bir restorandan ayrılırken söylediğine çok güldüm (19:00'dan itibaren):

"Sanırım, genelev kılığına girmiş bir restoranda öğle yemeği yedim ya da belki de tam tersiydi"    ;D

------------------------------

Seyredeceğimi söylediğim dün saat 05:00'deki Las Vegas maçından önce uykuya dalmışım ve rüyamda Plum'ın takımının 92-91 olarak 1 sayı farkla yenildiğini görmüştüm.

Netekim skoru tutturamamışım ama 1 sayı farkla yenileceklerini rüyamda görmüşüm: 87-86 :   8)

-----------------

Bir anne yorum olarak yazmış:

"Kadin voleybol kadin basketbolunu cokertti.Ben kendi kizimi basketbola baslatamadim. Basketbol cok zor ve eglencesiz diyor. Bu saatten sonra bizim kizlarin isi cok zor. Kimin aklina gelirdi... Basketbocu anne babanin voleybolcu çocuğu..."

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #561 : Haziran 28, 2022, 04:58:27 ÖS »
Abone sayısı baya yükselmiş. :) Uyarıları dikkate alması gerekir. Orta doğu ve Afrika'ya giderse orada da dikkatli olsun.

https://eksisozluk.com/fasta-2-iskandinav-dagci-kadinin-oldurulmesi--5881979

Alıntı
Bir anne yorum olarak yazmış:

"Kadin voleybol kadin basketbolunu cokertti.Ben kendi kizimi basketbola baslatamadim. Basketbol cok zor ve eglencesiz diyor. Bu saatten sonra bizim kizlarin isi cok zor. Kimin aklina gelirdi... Basketbocu anne babanin voleybolcu çocuğu..."
;D

Şu kız çocuğu aklıma geldi. Eda Erdem hayranı.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #562 : Haziran 29, 2022, 10:38:46 ÖS »
Alıntı: "WNBA oyuncuları Curry gibi 45 milyon dolar kazansınlar gibi bi beklentim yok ama en azından 3-5 milyon dolar kazansınlar. ;D "

O zaman da bir kaç dolar için hiçbirisi kıta dışına gitmez (Mi acaba? ) :)

Mesela Mercury'nin başarılı guardı Skylar Diggins-Smith "Her gün 3 öğün Tako yerim ama koçişimi bırakmam, neme lazım" diyormuş diyolla :)

----------------------------------

Abone sayısı baya yükselmiş. :) Uyarıları dikkate alması gerekir. Orta doğu ve Afrika'ya giderse orada da dikkatli olsun.

Norally, Orta Doğu ve Afrika turlarını tamamladıktan sonra Güney Amerika'ya geçti, merak ettiğim husus şu: Noraly'nin bu Dünya seyahatinde nihai amacı Alaska ama dağ yollarından 25-30 km hız ile giderek seyahatini uzattıkça uzatıyor.
Tabi ana asfalt yollardan gitse bu ilgiyi göremezdi ve takip özelliği olan Dronu ile de bizlere müthiş manzaralar seyrettiyor ki hiç bir zaman Dünya gözü ile göremeyeceğimiz  lokasyonlardan..

Bakalım Alaska'ya ulaştıktan sonra ne yapacak çünkü hayatı ve işi bu seyahat oldu, biterse her şey biter gibi bir ruh halinde gibi..

----------------------

Alıntı
Şu kız çocuğu aklıma geldi. Eda Erdem hayranı.

Videoyu seyrettim ve umarım minik kızımız hayallerini gerçekleştirir. :)

Ancak, videonun kapağında Meliha'nın gözyaşlarını silme şovu, başarısız bir oyunculuk olmuş  8)

Ayrıca Meliha ülkemizin arka sahada en önemli defans oyuncusu olmasına rağmen ön tura geldiğinde olmuyor, olamıyor çünkü azıcık boydan kısa, belki de libero olmalıymış.

--------------

Son olarak, annenin yazdığı mesajda Türkçe karakterler olmamasından yola çıkarak sanırım İsviçre'de yaşıyorlar ki kızları Basket için zor demiş:   :D

Ben bu sahada oynasam mesela sahaları şaşırıp hakem masasına penetre edebilirim, "Hayat çok zooor"   :D
Anladık, İsviçre küçük ve dağlık da bu nedir, pis fakirler  ;D

Aşağıdaki caps'i yine bir google önerisi sonucu çok kısa bir süre seyrettiğim İsviçre Kadın basket liginden aldım ve karmaşıklığı görünce Şener Şen koşusuyla olay yerini terk ettim.   :)

« Son Düzenleme: Haziran 29, 2022, 11:14:01 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #563 : Haziran 30, 2022, 03:43:59 ÖS »
Alıntı
O zaman da bir kaç dolar için hiçbirisi kıta dışına gitmez (Mi acaba? ) :)

Mesela Mercury'nin başarılı guardı Skylar Diggins-Smith "Her gün 3 öğün Tako yerim ama koçişimi bırakmam, neme lazım" diyormuş diyolla :)
Gelmezler.  ;D

Alıntı
Bakalım Alaska'ya ulaştıktan sonra ne yapacak çünkü hayatı ve işi bu seyahat oldu, biterse her şey biter gibi bir ruh halinde gibi.
Başka heyecanlara mutlaka başlar. Kendi istemese bile bu sefer yapımcılar program yaptırabilir. Ed stafford'u belki duymuşsundur. Issız sakin yerlerde tek başına yaşam mücadelesi verir. Türkiye'de de çok hayranı var. Bir programı bitiriyor, sonra bi bakıyorsun başka bir programa başlamış.

Dünya turu çok güzel olmalı. Rotasız Seyyah ve Yiğit Can İç'in de videolarına bakıyorum. Dünya'ya bir kere geliyorsun. İmkanlar olduğunda bol bol gezeceksin.

Alıntı
Aşağıdaki caps'i yine bir google önerisi sonucu çok kısa bir süre seyrettiğim İsviçre Kadın basket liginden aldım ve karmaşıklığı görünce Şener Şen koşusuyla olay yerini terk ettim.   :)
;D
O salondaki işaretler ne öyle ya. Matematik denklemi mi çözülüyor. :D

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #564 : Temmuz 01, 2022, 10:58:01 ÖS »
Alıntı
Başka heyecanlara mutlaka başlar. Kendi istemese bile bu sefer yapımcılar program yaptırabilir. Ed stafford'u belki duymuşsundur. Issız sakin yerlerde tek başına yaşam mücadelesi verir. Türkiye'de de çok hayranı var. Bir programı bitiriyor, sonra bi bakıyorsun başka bir programa başlamış.

Dünya turu çok güzel olmalı. Rotasız Seyyah ve Yiğit Can İç'in de videolarına bakıyorum. Dünya'ya bir kere geliyorsun. İmkanlar olduğunda bol bol gezeceksin.

Ed stafford'un birçok videosunu seyrettim keza Rotasız Seyyah'ın da, Yiğit Can İç'i bilmiyordum, bakacağım.

O kadar çok maç ve Youtube videoları izliyorum ki aylık 100 GB'ı geçiyor ve aslında 24 saat yetmiyor , dediğim gibi naklen yayın maçların haricinde çoğunu 2X hızda seyretmeme rağmen :)

Kadromuzun böyle olduğunu diyolla:

Bu gün Breanna Stewart & Emma Meesseman transferlerinin resmi açıklamasından sonra ben  ;D

« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2022, 11:54:15 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #565 : Temmuz 02, 2022, 03:07:14 ÖÖ »
Ben de çok Youtube izliyorum. Youtube benim için televizyon gibi bir şey oldu. :D

Alıntı
Bu gün Breanna Stewart & Emma Meesseman transferlerinin resmi açıklamasından sonra ben  ;D
;D
Şampiyon olalım çok güzel bir video hazırlayacağım. Giriş duygusal olacak. Kaybettiğimiz finallerden görüntüler gelecek. O esnada Ukraynalı bir grup Fikret Kızılok'un Gönül şarkısının melodisini kullanmış. Bu şarkının 18. saniyesindeki kısmı koyacağım. Sonra da gaz bir şarkıyla şampiyonluk anları. :) Bahsettiğim Ukraynalı grup.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #566 : Temmuz 04, 2022, 08:56:02 ÖS »
Alıntı
Şampiyon olalım çok güzel bir video hazırlayacağım. Giriş duygusal olacak. Kaybettiğimiz finallerden görüntüler gelecek. O esnada Ukraynalı bir grup Fikret Kızılok'un Gönül şarkısının melodisini kullanmış. Bu şarkının 18. saniyesindeki kısmı koyacağım. Sonra da gaz bir şarkıyla şampiyonluk anları. :) 

Bu isteğinin  gerçekleşmemesi için sebep görünmüyor artık, yeter ki sakatlık yaşamayalım  :)

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #567 : Temmuz 05, 2022, 02:23:06 ÖÖ »
Alıntı
Bu isteğinin  gerçekleşmemesi için sebep görünmüyor artık, yeter ki sakatlık yaşamayalım  :)
Basketbol tanrıları da artık bizim kazanmamızı istiyordur. ;D

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #568 : Temmuz 07, 2022, 12:11:31 ÖÖ »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #569 : Temmuz 07, 2022, 10:15:08 ÖS »
Vay be. https://twitter.com/utkucb/status/1544014954558328833

Tek kelimeyle mükemmel, paylaşımın için teşekkür ederim. :)

Hatta aklıma ilk gelen, tam versiyonu yutuba düşse de.. oldu   ;D

Tabi ki Tweetin altındaki yorumlara bir göz atınca illa birisinin çıkıntılık yapması gerek ve yeter şart olmuş,  mealen:

"Efenim, ölüp gitmiş kişilerden para kazanmak için tertiplenmiş bir şeymiş ve bu gidişle gelecek daha da kötü olacakmış da bilmem ne"   Tabi başta da sormuş: "Sadece ben mi kötü düşünüyorum?"

Evet bayım, kötü olan sadece sizsiniz, orada içtenlikle nostalji yaşayarak gülüp sevinerek eğlenen salon dolusu insan ile empati kuramadığınız için.

Hatta ve dahi bu kısa videoyu seyredip duygulanan insanların tweetlerini de yok sayarak, çünkü kötüsünüz netekim.

--------------------

Japonya görmüş vatandaşlarımızın bir tespiti / önyargısı vardır: Japon kadınları ikinci plandadır vs..

Oysa, aşağıdaki videoda bu lise öğrencisi kızların gösterisine hizmet eden Müzisyen ve Teknisyen Japon erkekleri nedir, ne değildir?   :D

Bu videoda aklıma tek takılan, koca sahanın ortasında çalınan nefesli enstrümanların, sonra vurgulu çalgıların seslerinin nasıl aynı  desibelde birleştiğidir: Müzik, banttan yayın ise bilemem tabi.  :)

NOTE: Yayından kaldırılmış 2 adet eski videomu sildim.

« Son Düzenleme: Temmuz 08, 2022, 12:23:09 ÖÖ Gönderen: Sabit Fikir »