Gönderen Konu: YOUTUBE VİDEOLARI  (Okunma sayısı 49229 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: YOUTUBE VÄ°DEOLARI
« Yanıtla #210 : Şubat 23, 2021, 11:23:04 ÖS »
31.12.2020 yılbaşı gecesi unuttuÄŸum geleneksel yılbaşı ÅŸarkısı  :)

Şarkının orijinali ABBA'ya ait bilindiği gibi:

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #211 : Şubat 24, 2021, 12:29:02 ÖÖ »
Zamanında ABBA'ya yeniden birleşmeleri için 1 milyar dolar teklif edilmişti. Eğer bu teklifi kabul edip Dünya turnesine çıksalar ve o konserlerin bir ayağı Türkiye'de olsa eminim o konsere giderdin:)

https://www.hurriyet.com.tr/abba-yi-2-milyar-dolar-bile-birlestiremedi-216515

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #212 : Şubat 27, 2021, 10:26:30 ÖS »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #213 : Şubat 27, 2021, 11:59:16 ÖS »
Uzunca bir aradan sonra Motosikletle Dünya turu, lanet Pandemi dolayısıyla yarıda kalan Hollanda'lı cesur kadın Noraly'den yeni bir video geldi.

- Noraly, tek başına motosikletle Dünya turuna çıkmak için evini satmıştı.
- Bu seyahati esnasında Youtube videolarının çok izlenmesinden de gelir elde edip seyahatine destek olmakta idi.

- En son Güney Amerika/Peru'da iken Covid-19 belası çıkınca, Hindistan'dan alıp Ülkemizden de geçerek Hollanda'ya kadar geldiği motosiklete Avrupa normlarına göre plaka alamayınca kendisine aynı markanın uygun modeli ücretsiz olark hediye edilmiş ve uçakla Arjantin'e gidip oradan en güneye inip oradan en kuzeye, Alaskaya gitme projesi Peru'da son bulmuş ve Hollanda Hükümetinin sağladığı uçakla yurduna geri dönerken motosikletini de Peru da bırakmıştı.

- Hollanda'ya döndükten sonra kendisine Honda CB 500 motor alıp ilk sürdüğünde onun için endişelenmiştim çünkü bu motosiklet, benim sattığım ile aynıydı ve o hint'li motordan çok daha atak idi.

- Neyse, tecrübesi ile hemen alışınca yine Kuzey Avrupa'da dolaşıp videolarına devam etti.

- Ancak, Pandemi ilerleyip Avrupa ülkeleri de sınırlarını kapatmaya başlayıp video yayınlayamamaya başlayınca youtube gelirleri düştü ve o can acıtıcı cümleyi, sitesinin dükkanının tanıtımında yazmak zorunda kaldı: "Ödenecek faturalarım var"!

Bu video'dan sonra Hollanda hakkında derin düşüncelere daldım:

- Noraly'inin anne babası neden ona bakmamıştı?
- Doğu toplumlarında kız/kadın çocuklar her zaman ailenin koruması altındalar, kaç yaşında olurlarsa olsunlar.
- Aynı şekilde bunlar devletin de koruması altındalar, çeşitli maaşlar ile.

- Üni son sınıfta okurken bir arkadaş Hollanda'da bir Hollanda'lı kadınla evli amcasının yanına giderken bana "Gidince sana da gelmen için yardımcı olacağım" demesine rağmen 1 ay sonra geri dönmüş ve aramızda şu diyalog geçmişti:

- Neden geri döndün?
- Yengem bana hiç harçlık vermiyordu
- E amcandan isteseydin?
- O da yengenden iste diyordu  ;D

Neyse, Noraly ne diyor bakalım: Güney Afrika'ya gidip oradan motosiklet alacakmış, tabi gitmeden önce bir hayli kas çalışması yapmış.
Bana şunu hatırlattı:
Fi tarihinde Özbekistan'a  motosikletle gitmek için görüştüğüm Prof. arkadaÅŸ da  böyle demiÅŸti ama o haklı olabilirdi çünkü hem motoru benimkinden büyüktü hem de arkasında eÅŸiyle birlikte gidecekti.
Ancak ben Ankara'ya vizeler almak için motosikletle giderken aşırı sıcaktan ceketi çıkarıp kollarım feci yanınca, birlikte gitmekten vazgeçip kollarım iyileşince sadece İran'a gitmiştim.

"Geri Döndüm"

I AM BACK!! [S5 - Eps. 1]

« Son Düzenleme: Mart 23, 2021, 08:33:07 ÖS Gönderen: Tekniker »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #214 : Şubat 28, 2021, 10:29:52 ÖS »
Ne güzel hobilerin var. Motosikletle ilgileniyorsun, basketbol takip ediyorsun ve internetle ilgilisin. Benim amcam sabah kahveye gidip akÅŸama kadar oradadır. Pandemi nedeniyle gidemiyor. Laptop aldık, baÅŸka ÅŸeylerle de ilgilenir dedik. Laptop'ta da sadece okey oynuyor.  :-\

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #215 : Mart 02, 2021, 01:54:28 ÖÖ »
Öncelikle teşekkür ederim, aslında bütün bu konuların temelinde ilk okulda iken kitapçının vitrininde gördüğüm kapaklarından etkilenip ve harçlıklarımı biriktirip aldığım aldığım Jules Verne kitapları olsa gerek:
Seksen Günde Devrialem, Balonla Beş Hafta, Denizler altında 20.000 Fersah, Ay'a Seyahat gibi..

Nitekim, yazarın bu kitaplarından ilhamla daha sonra Denizaltı ve Ay'a seyahatin temeli atıldığı bilinmektedir.

--------------------

Kahvehane konusunda evet haklısın, emekliler için en kolay iÅŸ: "Al kızı ver papazı"  :)
Aynı konumda benim de arkadaşım vardı (Halen var), mesai gibi devam ettiği (Şimdi edemediği)..

--------------

Noraly'e gelince, Güney Afrika'nın Johannesburg ÅŸehrine ulaÅŸtıktan sonra  kısa bir sürüş sonunda bütçesine uygun olarak Honda CRF 250L ikinci el bir off-road motosikleti 2.500 Euro'ya aldı.

Ancak:

- Güney Afrika, Dünya'nın en tehlikeli ülkelerinden biri ve deneme sürüşü yaptığı oranın en pahalı semtlerinde dışarıda hiç kimse yok. (Korkudan)
- Aldığı motosiklet ile amacını belli etti, yine toprak ıssız yollara gidecek ama bu defa bu motor 250 cc, son derece güçsüz.

Yani, bir motordaş olarak Noraly için endişe ediyorum, bu günlerde hiç bir erkeğin bile cesaret edemediği bir seyahattir bu, 250 cc'lik off-road bir ince motosiklet ile.

Dilerim ki gelecek videolarını sorun yaşamadan bizlere iletsin...
Bu cesur kızımızı takdir ediyoruz elbette.

I bought a South African motorcycle! 🇿🇦[S5 - Eps. 2]

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #216 : Mart 02, 2021, 03:28:04 ÖÖ »
Noraly'e kolay gelsin. Youtube hesabında katıl bölümü yok. Çoğu Youtube hesabı para desteği almak için katıl bölümünü aktif hale getirir. Noraly sadece izlenme oranlarından kazanmak istiyor sanırım.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #217 : Mart 03, 2021, 10:18:28 ÖS »
Youtube'da bu katıl butonu çok sonraları çıktı, dolayısıyla üye sayısı 100.000+ olmuş üyelerin katıl butonu eklemeleri tepki ile karşılandı.

Hatta bırakalım katıl butonunu, bir ara burada da paylaştığım "RailCowGirl" ismiyle tren seyahatini paylaşıp üye toplayan kanal, mesajlara yazmak için bile üyeleri katıl butonuna mecbur bırakıp ücretsiz mesaj atmalarına izin vermemeye kalktığında büyük oranda üye kaybına uğradı ve 1 ay geçmeden vazgeçmek zorunda kaldı.

Yine Romen bir motosikletçi, pandemiden önceki seyahatlerinde reklam gelirleri ile geçinip uzun yol yaparken 3 gün önce videolarına ulaşım için aylık ücret isteyince büyük tepki aldı ve kıvırmaya çalıştı: "İşte, ben öyle demedim de, aslında bundan sonraki etkinliklerimde özel içeriklere önce para verenler ulaşacak" dediyse de fayda etmedi, çünkü bu sorulara cevap veremedi:
- Pandemi döneminde bundan sonra hangi içerik üretebileceksin, ne zaman?

Norally'e gelince kendisi zaten youtube kanalıyla beraber bloÄŸunu baÅŸa baÅŸ götürüyordu ve https://www.itchyboots.com/ sitesindeki dükkanında seyahati esnasında  Paypal ile benzin bağışı yapmak bile zaten mümkündü. Bu yöntemi zaten devam ediyor, bizim gibi Paypal'ı yasaklayan ülkeler dışında.

(Paypal yasaklanmadan önce motosikletim için İngiltere'den amortisör keçe lastiği getirtmiştim, bizdekinin üçte bir fiyatına ve kargo dahil!)

Sonuçta Norally, Güney Amerika'da da yine bürokrasiye yenik düştü: Parasını verdiği halde motosikletini adına tescil ettiremedi, aynen Hindistan'da aldığı motor gibi. Yine de satın aldığı yerin verdiği vekaletle motorunu kullanmaya devam edecek ama bakalım Güney Afrika'dan çıkarken neler yaşayacak..

Neyse bu konuyu esprili bir video ile tamamlayalım, ancak aÅŸağıdaki videonun Norally motordaÅŸ ile hiç bir  alakası yok:

Ceylan - Hamamcı Teyze

« Son Düzenleme: Mart 04, 2021, 01:10:24 ÖÖ Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: YOUTUBE VİDEOLARI
« Yanıtla #218 : Mart 04, 2021, 01:04:12 ÖÖ »
Coldplay - In My Place (Official Video)

217.582.822 görüntüleme  28 May 2011

« Son Düzenleme: Temmuz 07, 2022, 11:51:02 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: YOUTUBE VİDEOLARI
« Yanıtla #219 : Mart 04, 2021, 01:40:53 ÖÖ »
"Just Give Me A Reason" - Pink ft Nate Ruess (Sam Tsui & Kylee)   (Cover)

« Son Düzenleme: Temmuz 07, 2022, 11:51:21 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #220 : Mart 04, 2021, 02:59:08 ÖÖ »
Alıntı
Norally'e gelince kendisi zaten youtube kanalıyla beraber bloÄŸunu baÅŸa baÅŸ götürüyordu ve https://www.itchyboots.com/ sitesindeki dükkanında seyahati esnasında  Paypal ile benzin bağışı yapmak bile zaten mümkündü. Bu yöntemi zaten devam ediyor, bizim gibi Paypal'ı yasaklayan ülkeler dışında.
Az da olsa yardım alıyorsa iyi. Boş beleş Youtuber fenomenleri Dünya kadar para kazanıyor. Norally de daha çok aboneye sahip olur umarım.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #221 : Mart 07, 2021, 09:26:48 ÖS »
Christina Grimmie, 2009 yılında 15 yaşındayken youtube'da ilk videosunu yayınladıktan sonra 2013'de 2 milyon üye toplam 375 milyon izlenme sayısına ulaşan Christina Grimmie ne yazık ki 2016 yılında henüz 22 yaşındayken ABD-Orlando'da verdiği bir konser sonrası silahlı bir saldırgan tarafından vurularak öldürüldü..

Hakkında EkÅŸi'de ölmeden önce açılmış  baÅŸlık var: https://eksisozluk.com/christina-grimmie--2713081?p=2

Nelly - "Just A Dream" - Sam Tsui ve Christina Grimmie
(194 milyon izlenme)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #222 : Mart 09, 2021, 09:39:53 ÖS »
Kedi deyince, Bisikletle ve yanında  bir de kedisi ile Dünya seyahatine çıkıp ülkemizden Avrupa'ya giderken Pandemiye yakalanıp Avusturya'da kalan Sakalson :) arkadaÅŸ:

Kedisi bisiklet, ATV, Kano, Uçak vs. hiç bir seyahatten rahatsız olmuyor ayrıca, her ne kadar tasması olsa da serbest bırakıldığında kaçmıyor:

Cat's First Flight     

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #223 : Mart 10, 2021, 12:44:06 ÖÖ »
Sahibiyle Dünya turu atıyor, oh ne güzel. :) Videoyu açmadan önce şimarık bir kedi bekliyordum ama uysal ve uyumlu.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #224 : Mart 12, 2021, 12:16:35 ÖÖ »
Kedili uçaklı videomu bir kere daha seyredince ÅŸu kanaate vardım sanıyorum:  ;D

7:24, 10:12 ve 11:00 anlarındaki bağyan pilota gelsin: "The Kind Of Girl I Could Love" by The Monkees:

--------------------

Cem Karaca - Ä°stanbulu Dinliyorum