Gönderen Konu: YOUTUBE VİDEOLARI  (Okunma sayısı 49793 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: YOUTUBE VÄ°DEOLARI
« Yanıtla #360 : Haziran 16, 2021, 09:49:54 ÖS »
Alıntı
Çok tatlı bir annesin sen :)

Ophelia gave birth to beautiful kittens of different colors 😍

Çok sevimli. Bizim bahçede neredeyse her sene 1 kedi doğurur ama yavrulara yaklaşamazsın. Çizerler:D Bi ara bahçede yaklaşık 15 kedi vardı. Hem biz hem de yan komşu bahçesinde mama verirdi. Sonra uzaklaşmaları için artık yemek ve mama vermeyi kestik. Sebebi: Kedi dediğin toprağa pisler ve sonra kumla üstünü örter ama bunlar betona sıçıyordu ve bahçe leş gibi kokuyordu. Temizlesek 1 gün sonra yine pisliyorlardı. Koku evin içine kadar geliyordu. Pislemedikleri sürece istediği gibi bahçede takılsınlar, uyusunlar rahatsız olmam. Mecburen mamayı kestik. Çoğu gitti, 2-3 kedi kaldı.

Fotoğrafları: https://imgbox.com/gallery/edit/LjkTpzLmM4/grbtpMgKBiN8wmKk

Fotoğrafın birinde martı da gözüküyor. Bizim bahçeye düşmüştü. Kediler yaklaşınca kanatlarını açıp bağırıyordu. Yavru olmaktan çıkmış genç bir martıydı. Yakalamak isteyince bana da artislik yapıyordu. Çarşafla yakalayıp aşağıda martıların olduğu sahile bıraktım. :)

Problem, sanki bahçenin betonla kaplanmış olduÄŸunda görünüyor: "Nereye s.."   ;D

Mesela, motosiklet kullanıcı olarak, köpeklerin beni baş düşman gibi gördüklerini yazmıştım: "İti an, taşı eline al" diye ata sözümüz var.

Ekşi'de müthiş başlık: "Apartmanda köpek beslenmesi yasaklanmalı" diye.

Karşıdaki metruk apartmana 2 aydır genç bir karı koca taşındı ve kocaman bir köpeÄŸi balkonda barındırmaya baÅŸladılar, sabah akÅŸam, hatta sabaha kadar  hav hav hav.
Sebebi, mağaza üzeri 1.kat ama tüm pencere ve balkonları demir kaplı bir daire.
Üstelik köpek balkona s.çıyor, gezdirmiyorlar..
Kardeşim, hırsızlıktan korkuyorsanız, bir üst katta boş daire vardı.

Köpekleri sevmiyorum:

- Bir gece vakti Rusya'da sabaha karşı lüks bir benzin istasyonunda durup kenara park edip içeri girip kuru pasta ve light kola alıp dışarı çıkıp motorumun yanına giderken ufak bir süs köpeğinin peşime takıldığını fark ettim: Dönüp baktığımda bana hırladığını ve saldırmak üzere olduğunu görünce tam yanıma yaklaşırken yalandan vole vuruyormuş gibi ayağımı sallayınca def olup kaçtı.
Hayır, istasyonun köpeği değil, orada mola veren bir arabadan hava alsın diye dışarı bırakılmış bir köpecikti.

- Gürcistan dağlarında Rusya'ya giderken bozuk yoldan dolayı çok yavaş giderken çoban köpeklerinin saldırısına uğrayıp dizliğimden ısırıldığımı daha önce belirtmiştim.

- Yine bir sabaha karşı  Kırım'da motor sürmekten artık motorun üzerinde uyuyacak hale gelmeme raÄŸmen yine ufacık bir köpecik beni motele sokmamıştı.

- Orta okula giderken ara sokakta bir arabanın altına gizlenmiş köpeğin beni ısırmasından sonra köpekleri hiç sevmedim.

Kediler candır  :)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #361 : Haziran 16, 2021, 10:06:41 ÖS »
Aslan suratlı kedi :)

Ancak, kedoÅŸun bu kadar sakin olması çok güzel  :)

Maine Coon kedoş için üye olduğum bir kanal :

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #362 : Haziran 17, 2021, 04:04:13 ÖÖ »
Alıntı
Problem, sanki bahçenin betonla kaplanmış olduÄŸunda görünüyor: "Nereye s.."   
;D

Evet, bizim bahçede az toprak var ama diğer bahçelerin çoğu toprak ağırlıklı. Mantıkları heralde şu: "Burada mama yiyorsam evim burası, buraya pisleyim."

Havlayan köpek varsa şikayet edilmeli. Kimseyi rahatsız etme hakları yok. Bizim köpek uysaldı, havlama huyu yoktu. Apartmanımızdaki komşunun köpeği de havlamaz. Dolayısıyla şikayet eden yok.

Sana köpek veya başka bir hayvan saldırdığında en etkili yöntem ateştir. Ateşten çok korkarlar. Çakmak ve kibrit işe yarar. Doğum günü pastası fişeklerinden yanında bulundurabilirsin. Bu fişekleri ateşledin mi çıkan ışıltıdan kaçarlar:) Muhtemelen motosikletinin bir bölümünde sopa da vardır:)

Maine Coon kediler çok ilginç. Fenomen olanlardan biri: https://eksisozluk.com/avustralyadaki-1-2-metrelik-ev-kedisi--5368886

Matrix 4 geliyor.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #363 : Haziran 19, 2021, 12:22:25 ÖÖ »
- Kedilerin tuvaleti  konusunda ÅŸaka yaptım bilirsin, benim böyle korunaklı bahçem olsa motosikletimi asla satmazdım.  :)

- Havlayan köpek şikayetine bakan kimse yok artık maalesef. Dün sabah 07:00'de yattığımda yine başladı hav hav hav, şu anda da bazen hav hav hav..

- Motosiklette ateÅŸ çıkaran bir ÅŸeyleri taşımaktan vazgeçtim, sopa taşımak zaten motosiklete yerleÅŸtirilecek bir ÅŸey deÄŸil: Ä°ran'dan Motosikletle Türkiye'ye girdiÄŸim Sarp sınır kapısında Gümrükçülerin "Yanınızda motorin var mı?" sorusuna gülsem mi yoksa, "Evet, motosikletin 2 lastiÄŸine mazot doldurdum Emenike" desem mi arasında gidip gelmiÅŸtim.  ;D

- VerdiÄŸin linkteki büyük kedi çok sempatik, biraz önce benim kediyle mutfakta karşılaÅŸtığımda  hemen ikiledi ama bir saat öncesine kadar bir ev kedoÅŸunun isteyebileceÄŸi tüm hizmetleri sunmuÅŸtum kendisine: EÅŸoleÅŸek  ;D

- Matrix filmlerini daha önce hiç seyretmemiştim ama bu film çıktığında izleyeceğim.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #364 : Haziran 19, 2021, 12:26:44 ÖÖ »
Ahaha, yakındaki lokanta saat 21:30'da ışıkları kapatmış ama hala gitmeyen müşteriler için bu ÅŸarkıyı çalmaya baÅŸlamıştı  ;D

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #365 : Haziran 19, 2021, 07:39:43 ÖÖ »
Alıntı
Ä°ran'dan Motosikletle Türkiye'ye girdiÄŸim Sarp sınır kapısında Gümrükçülerin "Yanınızda motorin var mı?" sorusuna gülsem mi yoksa, "Evet, motosikletin 2 lastiÄŸine mazot doldurdum Emenike" desem mi arasında gidip gelmiÅŸtim.  ;D
:D
Kedoşun normal yemekleri seviyor mu? Makarna veya pizza versen yer mi? Sağlığını etkiler diye sadece mama mı veriyorsun? Aksiyon filmlerini seviyorsun. Matrix serisini mutlaka izlemen gerekir. Özellikle ilk filmi harika. Bi ara izlersin.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #366 : Haziran 20, 2021, 06:57:33 ÖS »

Kedoşun normal yemekleri seviyor mu? Makarna veya pizza versen yer mi? Sağlığını etkiler diye sadece mama mı veriyorsun? Aksiyon filmlerini seviyorsun. Matrix serisini mutlaka izlemen gerekir. Özellikle ilk filmi harika. Bi ara izlersin.

İlk dönemlerde tavuk filan pişirirken bekliyordu ve ağız yapısına uygun küçük parçalara bölüp verince yiyordu ama kısırlaştırılmış kedi mamasına döndüğümüzden beri yemek yemiyor.
En çok sevdiği yaş mama ve onu da daha önce yaşadığımız tatsız tecrübelerden dolayı gün aşırı veriyorum. (Whiskas yaş mamanın sebep olduğu idrar yolları iltihabı sorunu, elbette bu markayı terk edeli yıllar oldu)
Tabi, her kedi gibi sahibinin bir şey yediğini fark edince gelip dikiliyor ama ikramları geri çeviriyor.

(Futbol maçı baÅŸlamak üzere, video eklemeyi sonraya bırakıyorum)  :)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #367 : Haziran 20, 2021, 11:24:35 ÖS »
Bir kere daha:

Rod Stewart - I Don't Want To Talk About It (from One Night Only! Live at Royal Albert Hall)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #368 : Haziran 21, 2021, 01:00:29 ÖÖ »
Manyak hatun, ne yaptı ki babiÅŸ yavrularına?     ;D

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #369 : Haziran 21, 2021, 11:33:53 ÖS »
Babanın suçu neydi ki anne kedi "ocak dışısın" dedi. ;D

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #370 : Haziran 24, 2021, 10:33:32 ÖS »
Bu gün, 15 yaşına basmasına 4 ay  kalan kedoÅŸumu yıllık traÅŸa götürdüm ama teslim almaya geldiÄŸimde duyduÄŸum haber pek olumlu olmadı:

Boğazının sağ tarafında bir yumru olduğu söylendi ki zaten son 1 yıldır sesi iyice kısılmıştı.
Ancak genellikle boğazının sağ ve sol tarafından okşanması hoşuna gitmesine rağmen iyice uzamış tüylerinden dolayı fark edememiştim, sağ tarafında küçük bir ceviz gibi yumru olduğu söylendi.

Önce, traştan sonra kedoş hafif baygın olduğu için biyopsi yapılmasına tamam dedim ama sonra fark ettiler ki Lam denilen gereç kalmamış.

Neyse, o yumrunun büyümesini engellemek için 2 iğne daha yaptılar ve eve geldik.
Cumartesi tekrar gidip, tabi kedoşu yakalayabilirsem biyopsi yaptırıp sonucunu bekleyeceğiz.

Canım kedoÅŸum benim, umarım o meme tümörü ameliyatında olduÄŸu gibi her ÅŸey temiz çıkar.   :)

--------------------

Trio Mandili - Mudam shen mekvarebi

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #371 : Haziran 25, 2021, 12:08:06 ÖÖ »
GeçmiÅŸ olsun. En yakın zamanda iyileÅŸmesi dileÄŸiyle.  :)

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #372 : Haziran 26, 2021, 10:15:10 ÖÖ »
https://twitter.com/GrandSlamRacing/status/1408542058332229634?s=19

Neyse ki kötü düşmemiş. Özellikle omur bölgesindeki koruma çok önemli.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #373 : Haziran 26, 2021, 10:59:49 ÖS »
GeçmiÅŸ olsun. En yakın zamanda iyileÅŸmesi dileÄŸiyle.  :) 

İyi dileğin için teşekkür ederim, önümüzdeki hafta içinde belli olacak sonuç.
Ancak, benim Vet dükkanı devretmiş ve devir alan hatun Vet onun kadar tecrübeli değil.
Mesela bu gün beni biyopsi seansına sokmadı ve kapıyı kapattıktan 5 dakika sonra çıkıp cep telini aldı, çünkü beceremedi ve devreden hocaya sordu..

Hele, kısa süre sonra "Tamam iş bitti" dediklerinde borcumu sorduğumda hemşirenin "Siz 200-250 verin, sonra bakarız" dediğinde bakışımdaki sorudan anlayan hemşire "Bir arayıp lab'a sorayım" dediğinde Vet hatun hebele hübele etse de..

Yemezler, sadece evime yakın diye götürüyorum bebişimi.
Bir önceki VET'e kaç sene önce kedimin sesinin kısıldığını söylediğimde herif sevgisiyle tlf. tartışmasından sonra duymamazlıktan gelince hemen onu onu terk etmiştim.
Orspç, belki o gün beni dinlese erken teşhis konulabilirdi.. >:(

Evet, bu gün  ben de fark ettim ki bebiÅŸimin saÄŸ çene altında gerçekten sert bir yumru var ses kısıklığının sebebi bu olsa gerek.
Bana geldiÄŸinden beri tüm aşılarını zamanında yaptırdım, iyi yaÅŸ ve kuru mamalarla besledim ama olmuyor iÅŸte..  :'(

95. Gazi Koşusu'nu Ahmet Çelik'in bindiği "Burgas" kazandı! İşte o anlar

« Son Düzenleme: Haziran 26, 2021, 11:12:03 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #374 : Haziran 26, 2021, 11:59:55 ÖS »
Hayaller kenti New York‘ta hayatta kalmak I Her 5 kişiden 1'i yoksulluk içinde - DW Türkçe