Gönderen Konu: İlk Finalist Townsville Fire oldu  (Okunma sayısı 219 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
İlk Finalist Townsville Fire oldu
« : Mart 13, 2023, 06:09:56 ÖS »
Yarı final 2.maçında da dün deplasmanda geçen yılın finalisti Perth Lynx'i 84-91 yenerek 2022-2023 sezonunun ilk finalisti olmaya hak kazanırken artık bu çarşamba günü Southside Filyers - Melbourne Boomers arasında oynanacak yarı final 3.maçının
galibiyle final serisi oynamaya hazırlanacak.

JCU TOWNSVILLE FIRE İLK FİNALİST

JCU Townsville Fire, normal sezonu lider bitirdikten sonra sonra üç sezonda ikinci bir büyük final serisi oynayacak. Townsville, yarı final hesaplaşmasını temiz bir şekilde bitirmek için Batı'da Perth karşısında art arda on dördüncü bir zafer ve beşinci bir galibiyet elde etti. Ev sahibi için kazanması gereken bir maçta Lynx yükselirken, konuk ekip ikinci yarıda 16 sayılık farkı koruyamadı. T.Fire takımı yine de kendilerini toparladılar ve neden bir kulüp rekoru galibiyet serisinde olduklarını gösterdiler. Antrenör Shannon Seebohm üçüncü çeyrekte biraz endişeli olsa da, kendi tarafına sakinlik yansıtarak harika bir iş çıkardı.

"Perth'e teşekkür ederiz, gerçekten zorluydular, bize gerçekten meydan okudular. Orada bir süre biraz endişelendim ama biz dirençli bir grubuz ve bilirsiniz, bununla başa çıkmak konuswunda harika bir iş çıkardığımızı düşünüyorum."

Oyuncuların maç boyunca sevinç çığlıkları Bendat Basketbol Merkezi'ndeki sessiz bir kalabalığın arasından duyulabiliyordu, ancak en yüksek tezahürat, koçun Fire'ın Çarşamba gününe kadar antrenman yapmayacağını onayladığı zamana bırakıldı. "Evet, birkaç gündür bu konuda beni sıkıştırıyorlar ve ben de kazanırsak onlara fazladan bir gün vereceğimi söyledim ve açıkçası bunu hak ettiler, çok iyiler."

Tianna Hawkins fazladan dinlenmeyi hak etti. WNBA'lı oyuncu şu ana kadar finallerin her dakikasında oynadı:

"Demek istediğim, her sporcu izin günlerini sever, bu yüzden bunu sabırsızlıkla bekliyoruz. Ama hayır, biraz dinlenip büyük finale hazırlanmak için sabırsızlanıyoruz."

Hawkins mutlu ama tatmin olmaktan çok uzak: "Bu güzel bir duygu, hedefimize bir adım daha yaklaştık."

Townsville'i 91-84 galibiyete götürmek için takımının en yüksek 23 sayısı ile son periyotta Shyla Heal 15 atışının 12'sini isabet ettirdi. Lauren Nicholson ilk çeyrekte attığı altı şuttan beşini bularak 13 sayı kaydetti. Kaptan yalnızca bir basket daha ekledi, ancak yedi asistlik bir oyun çıkardı. Mikaela Ruef, Hawkins ile ribaund istatistiklerinde zirveyi paylaştı, sekiz ve 14 sayısı çok önemli bir katkı sağladı.

JCU Townsville Fire, Melbourne Boomers veya Southside Flyers'a karşı üç büyük final serisinin en iyisi için iç saha avantajına sahip. Fire Pit'teki ilk oyun Avustralya saati ile Cumartesi gecesi oynanacak.

Perth Lynx: 84 - Townsville Fire: 91    (22-27, 21-26, 21-15, 20-23)

P.Lynx: Smi Whitcomb 26 sy 7 ast, Chloe Bibby 18 sy 7 reb 7 ast, Lauren Scherf ve Robbi Ryan 13'er sy.

: Tianna Hawkins 23 sy 8 reb, Lauren Nicholson 15 sy 7 ast, Shyla Heal 15sy 4 ast, Mikaela Ruef 14 sy 8 reb, Stephanie Reid 11sy 4ast.

12 Mart  12:30 (TSİ)  Perth Lynx v Townsville Fire | Season FINALS

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. YARI FİNAL OYUNU – KAZANAN HER ŞEYİ ALIR

Flyers ve Boomers Çarşamba gecesi Eyalet Basketbol Merkezi'nde Yarı Final serisinin 3. Maçında, Büyük Finale kalabilmek için mücadele edecekler.

Kayla “Special K” Thornton'ın, seride şimdiye kadar birer oyun kazanmış şehirler arası rakipler arasındaki bu 'Ya hep ya hiç' oyunu için Flyers kadrosuna geri dönmesi bekleniyor.

Cumartesi gecesi kendi sahasında Boomers, takımlar arasındaki beşinci maçta Flyers'a karşı bu sezon ilk galibiyetini aldı. Bu Çarşamba, sezon boyunca oynanan maçların ve iki yarı finalin sonuçları hiçbir şey ifade etmeyecek, çünkü her şey tehlikede ve kazanan Büyük Final serisine giderken, kaybeden için sezon sona erecek.

15 Mart  11:30 (TSİ)  Southside Flyers v Melbourne Boomers