Gönderen Konu: WNBA Genişleme Takımı Golden State Warriors'a Verildi..  (Okunma sayısı 141 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 2219
Gecikmiş bir haber  :(

NBA Genişleme Takımı Bay Area'da Golden State Warriors'a Verildi, 2025'te Oynamaya Başlayacak
5 Ekim 2023 Per 15:55
Resmi açıklama


NEW YORK, 5 Ekim 2023 - Yedi kez NBA Şampiyonu olan Golden State Warriors'a bir WNBA genişleme takımı verildiği bugün WNBA Komiseri Cathy Engelbert tarafından açıklandı. Takım, 2025 sezonunda oynamaya başlayacak ve bu da onu 2008'den bu yana lige katılan ilk yeni takım yapacak.

Yeni takım, Warriors Eş İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Joe Lacob ve Eş İcra Başkanı Peter Guber'e ait olacak ve işletilecek ve San Francisco'daki Chase Center'da iç saha maçları oynayacak. Ayrıca, 1997-2019 yılları arasında Warriors'ın antrenman tesisi ve ön ofisi olarak hizmet veren Golden State'in Oakland Tesisi, WNBA takımının genel merkezi olacak ve dünya standartlarında bir antrenman tesisine ve takımın ön büro personeline ev sahipliği yapacak.

Engelbert, "Körfez Bölgesi'ne genişlemekten ve WNBA'yi tutkulu basketbol taraftarlarının olduğu ve kadın basketbolunu destekleme konusunda güçlü bir geçmişe sahip bir bölgeye getirmekten büyük heyecan duyuyoruz" dedi. “Joe Lacob, Peter Guber ve onların liderlik ekibi, Warriors serisinin son on yılda hem iş hem de basketbol perspektifinden elde ettiği muazzam başarının da gösterdiği gibi, birinci sınıf bir organizasyonun nasıl inşa edileceğini ve işletileceğini biliyor. WNBA ailesine katılmaya olan ilgileri ligin büyüme potansiyelinin bir başka işaretidir.”

Warriors, Indiana Pacers (Indiana Fever), Minnesota Timberwolves (Minnesota Lynx), Brooklyn Nets (New York Liberty), Phoenix Suns (Phoenix Mercury) ve Washington Wizards (Washington Mystics) ile birlikte WNBA takımına sahip altıncı NBA takımı oldu.

Warriors Eş İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Joe Lacob, "Bay Area, bir WNBA takımı için mükemmel bir pazar ve bu fırsatın nihayet meyvesini vermesi bizi heyecanlandırıyor" dedi. “Birkaç yıldır Körfez Bölgesi'ndeki kadın basketbolunun zengin geçmişinden dolayı bir WNBA franchise'ıyla ilgileniyoruz ve şimdinin bu vizyonu hayata geçirmek ve mirası geliştirmek için ideal zaman olduğuna inanıyoruz.  WNBA, önde gelen profesyonel kadın basketbol ligi olarak kendisini sağlamlaştırmaya devam ediyor ve 2025'ten itibaren dünyanın en iyi kadın basketbol oyuncularını ve takımımızı desteklemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz."

2023 WNBA normal sezonu, lig iş dönüşümüne devam ederken rekor düzeyde izlenme, katılım ve dijital katılım sağladı. Offseason'da 2004'ten bu yana en çok izlenen WNBA Draft'ı yer aldı, ardından Toronto'da kapalı gişe oynanan bir sezon öncesi maçı, 21 yılın en çok izlenen normal sezonu ve WNBA Uygulaması ile WNBA.com merkezli bir dijital dönüşüm izledi. Bu yılın diğer önemli olayları arasında WNBA Fark Yaratan olarak CarMax'ın ve yayın ortağı olarak ION'un eklenmesi yer aldı.

Golden State'in WNBA serisi hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://www.wnba.com/golden-state adresini ziyaret edin .

Golden State Warriors'la ilgili

78. sezonuna giren Golden State Warriors, Ulusal Basketbol Birliği'nin kurucu üyesidir. 1946'da Philadelphia Warriors olarak kurulan takım, 1962'de Batı Yakası'na taşındı ve 1971'de Körfez'den Oakland'a geçip Golden State Warriors olmadan önce San Francisco Warriors olarak dokuz sezon geçirdi. Warriors, 2019'da Mission Bay semtinde özel olarak finanse edilen, son teknolojiye sahip 18.064 koltuklu Chase Center'da oynamak için San Francisco'ya döndü. Takımın hikayeli geçmişinde yedi NBA Şampiyonası, 12 NBA Finali maçı, 73 galibiyetle NBA rekoru kıran bir sezon, NBA'in 75. Yıldönümü Takımının sekiz üyesi ve Naismith Memorial Basketball Hall of Fame'in 34 üyesi yer alıyor. Golden State Warriors hakkında daha fazla bilgi için lütfen  http://warriors.com/ adresini ziyaret edin .