Gönderen Konu: Koga, Voleybolu Bırakıyor  (Okunma sayısı 56 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Koga, Voleybolu Bırakıyor
« : Ağustos 04, 2024, 05:20:55 ÖS »
Japon Kadın Voleybol Milli takımının efsanevi kaptanı Sarina Koga, ikinci Olimpiyatında takımıyla gurup maçlarını tamamlayıp elendikten sonra spordan emekli olmaya hazırlanıyor

Sarina Koga, Güney Paris Arena 1'den çıkarken kalabalığa el sallıyor

Japonya'nın Paris 2024 Olimpiyatları'nda kadınlar voleybol turnuvasında elenmenin eşiğine geldiği bir dönemde , takımın Cumartesi günü Kenya'yı 3-0 (25-17, 25-22, 25-12) yenmesi , takım kaptanı Sarina Koga'nın efsanevi kariyerindeki son maç oldu.

28 yaşındaki yıldız, Haziran ayında Paris Oyunları'nın kariyerinin son turnuvası olacağını duyurdu ve Asyalıları 16 sayıyla maçta yöneterek olağanüstü bir şekilde veda etti. Maçtan sonra, Güney Paris Arena 1'de 10.000'den fazla taraftar tarafından alkışlanırken, çok duygusal bir şekilde takım arkadaşları tarafından teselli edildi.

"Burada Paris'te Japon taraftarlarımızın desteğini hissetmek muhteşemdi," dedi son maçından sonra. "Her maçta tribünlerden gelen tezahüratları duyduk ve bu bizi sahada gerçekten cesaretlendirdi ve bize daha fazla güç verdi. Bugün, iki yenilgiden sonra kendimizi toparlayıp savaşabildiğimiz için mutluydum. Bugün kaptan olmayı düşünmedim, sadece voleybolu seven Sarina Koga olarak savaştım."

Koga, Paris'te Japon takım arkadaşları tarafından teselli ediliyor

Koga, 2015'te katıldığı ve o zamandan beri Asya tarafında önemli bir rol oynadığı için son on yıldır Japon milli takımının temel direklerinden biri oldu. Paris Olimpiyatları, üç yıl önce Tokyo Oyunları'ndaki ev sahibi takımın bir parçası olduğu için Japonya ile ikinci oldu.

"Kaptanımız ileride olmayacak, bu yüzden onsuz aslında kim olduğumuzu bulmak için uzun bir yolculuğa çıkmamız gerektiğini düşünüyorum," dedi orta blokçu Airi Myiabe. "Çok zor olacak ama hepimiz dik durmalı ve neler yapabileceğimizi bilmeliyiz."

Ülkesinin erkek Volley milli takımının süper yıldızı Yuji Nishida ile evli olan smaçör, Japonya'nın 2017 Asya Şampiyonası'nda altın madalya kazanmasına yardımcı olmuş ve ayrıca ülkeyi 2024 Voleybol Milletler Ligi'nde ikinci olarak kürsüye taşıyarak turnuvanın Rüya Takımı'na girmeyi başarmıştı.

Koga, kulüp düzeyinde de başarılı bir kariyere sahip oldu ve kariyerinin neredeyse tamamını NEC Red Rockets'ta geçirdi; burada dört Japonya şampiyonluğu ve bir Asya Kulüpler Şampiyonası altın madalyası kazandı.
(wolleyballworld)