Gönderen Konu: Covid-19 EuroLeague'de!  (Okunma sayısı 974 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 2228
Covid-19 EuroLeague'de!
« : Ekim 15, 2020, 02:00:31 ÖS »
ÖNEMLİ EDİT:

“(…) Turkish Airlines EuroLeague ve 7DAYS EuroCup’taki maçların %90’ı planlandığı şekilde oynanacak olsa da son gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda, hem turnuvanın bütünlüğünü hem de takımları korumak adına EuroLeague Basketball, ECA Yönetim Kurulu ve EuroCup Yönetim Kurulu’nun daha önce kabul ettiği bu maddeye, yerel ya da ülkesel otoritelerin uyguladığı seyahat kısıtlamaları nedeniyle oynanamayan söz konusu maçların sonuçları ile ilişkili bir tadil önerecek.
(Eurohoops)

Sabit Fikir'in notu: Yukardaki paragraf üzerine Eurohoops, verilen Teknik Mağlubiyetlerin de iptal edileceğini yorumlamış. Karar yukarda koyulaştırdığım gibi ise "Seyahat kısıtlamalarından" bahsediyor. Mesela 8 oyuncu bildiremediği için Teknik Mağlubiyet alan Zenit ve Asvel konularında nasıl geri adım atılacak?
Tabi, Eurohoops içerden ekstra bilgi aldıysa bir şey diyemem.

-----------------------------------


Covid-19 pandemisi ne yazık ki erkek basketbolu Euroleague branşında vurmaya devam ediyor :

RUSYA

14 Ekim: Bu sabah Euroleague Disiplin Komisyonu, önümüzdeki iki deplasman maçında Baskonia Vitoria (13 Ekim'de yapılması gereken) ve Valencia (15 Ekim) karşısında Zenit'e 0 - 20 teknik yenilgi vermeye karar verdi.

Bunun nedeni, yeni bir koronavirüs enfeksiyonu (COVID-19) için çok sayıda pozitif test sonucu olması nedeniyle, Zenit St.Petersburg takımı bu oyunlara 8 oyuncuyla (minimum sayı) başvuramadı.

Zenit takımında sekiz oyuncu, dört koç ve bir masörde COVID-19 varlığı konusunda pozitif sonuçlar çıkmıştı. (11 Ekim)

CSKA takımında da 3-4 oyuncuda çıktı.

Benzer bir durumda olan Khimki, sekiz oyuncuyla oynamaya devam ediyor.

----------------

FRANSA

15 Ekim: Aynı şekilde, Fransız LDLC ASVEL Villeurbanne'den birden fazla oyuncu, COVID-19 için test sonuçları pozitif çıktı ve takımda, Yetkilendirme Listesinde oynamaya uygun minimum sekiz oyuncu kalmadı.

LDLC ASVEL Villeurbanne ile Crvena Zvezda mts Belgrad arasında (bu gün) 15 Ekim Perşembe günü oynanması planlanan Turkish Airlines EuroLeague Normal Sezon 4'üncü Turu maçı oynanamayacak ve büyük ihtimalle Asvel takımı da 0 - 20 teknik yenilgi alacak:

COVID-19 nedeniyle 2020-21 Euroleague Basketbol Özel Yönetmeliğine uygun olarak karar verecek olan Disiplin Hakemi tarafından değerlendirilecek bir prosedür, söz konusu yönetmeliklerin 6. maddesinin ardından gündeme geldi:

"Bir kulübün bir veya daha fazla oyuncusu / antrenör kadrosu / takım takipçisi COVID-19 için pozitif test yaparsa, ilgili kulüplerden birinin veya her ikisinin veya oyunun oynanacağı yerin ulusal veya yerel yetkilileri olmadığı sürece, (tarafsız bir ülke olması durumunda) büyük bir oyuncu grubunun veya tüm ekibin karantinaya alınmasını gerektirir.
Yetkilendirme Listesindeki en az sekiz oyuncu oynamaya uygunsa, oyun planlanan tarih ve konumda devam etmelidir.
Maçı oynayamayan kulüp, oyunun oynanmamasından sorumlu tutulacak ve Disiplin Hakemi, takımın sıfır ile yirmi (0-20) ve varsa play-off serisi sonucu kaybettiğini açıklayacaktır.
Bir takımdaki pozitif testlerden kaynaklanan sonuçlar, o takımın (hemen) yarışmadan diskalifiye edilmesini gerektirmez ... "
« Son Düzenleme: Ekim 15, 2020, 04:31:12 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »