Gönderen Konu: Covid-19, Arnavutluk Milli Takımını Vurdu!  (Okunma sayısı 712 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 1714
Covid-19, Arnavutluk Milli Takımını Vurdu!
« : Kasım 12, 2020, 02:16:05 ÖS »
FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde E Grubu'nda mücadele eden A Kadın Milli Takımımızın da rakiplerinden biri olan Arnavutluk; FIBA’ya yapmış olduğu başvuruyla İstanbul’da fanus yöntemiyle gerçekleştirilecek müsabakalara katılamayacağını bildirdi.

Arnavutluk Basketbol Federasyonu fanusa katılma çalışmalarını gerçekleştirmiş olsa da milli takımlar da dâhil olmak üzere ülkedeki tüm basketbol aktivitelerinin durdurulduğunu belirtti. Bununla birlikte; ülkedeki Covid-19 durumunun da kötüye gitmesi nedeniyle Arnavutluk Basketbol Federasyonu, delegelerine fanusa girmeden önce yapılması gerekli olan testleri de yaptıramadığını kaydetti.

Arnavutluk Basketbol Federasyonu ayrıca; 4 Kasım 2020 tarihinde A Kadın Milli Takım Başantrenörü Viron Toska'yı da Covid-19 virüsü nedeniyle kaybettiklerini açıkladı.

Buna göre önümüzdeki fanusta; Türkiye - Arnavutluk ve Arnavutluk - Litvanya mücadeleleri oynanmayacaktır. Bu müsabakaların akıbeti ile ilgili karar ise FIBA tarafından daha sonra alınacaktır.