Gönderen Konu: Türkiye-Litvanya, 4 Åžubat, Ä°stanbul Ahmet Cömert Spor Salonu  (Okunma sayısı 311 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 1364
  • Karma: +1365/-0
FIBA Kadınlar EuroBasket 2021 Eleme Maçları

4 Şubat Perşembe, Saat 18:00, Türkiye: 67 - Litvanya: 55

Olcay-Pelin-Asena-Tuğçe-Quanitra: Maça 3 gard ile baÅŸlayıp ayrıca 12 kiÅŸilik kadroda Alperi ve GökÅŸen ile birlikte 5 guard bulundurmak her türlü takdire ÅŸayan  ;)

Tamam, Tilbe Şenyürek sakat ama mesela Quanitra yerine neden Kiah Stokes tercih edilmiyor, çünkü Quanitra'nın yaptığı hücum faulleri yabancı hakemler affetmiyorlar!
Yani, bu akşam Esra bile Q'dan çok daha faydalı oldu.

İyi de Litvanya yaşlı bir takım ve buna rağmen Kamile Nacickaite'den 17 sayı yedik çünkü savunmamızı Gintare Petronyte üzerine kurarken Kamile'yi unutmuştu koç Ceyhun efendi.
Kamile'yi defalarca salonda seyrettim, gerçekten oynadığı takımdan aldığı paranın hakkını vermeye çalışan bir profesyonel idi.
Zaman zaman, evine yakın olan ve benim de takıldığım Tekel Bayisinden akşamları şarap alırdı, severim kendisini.

Tekrar maça dönersek, Ceyhun YıldızoÄŸlu: Önce 2.çeyrekte sayı attığımız esnada uzakta olmasına raÄŸmen sahaya girerek aldığı Teknik Faul yetmemiÅŸ olacak ki son çeyrekte bu seferde rakibin kaçırdığı üçlükte tekrar hakemin yanından sahaya girince 2.TF ile iÅŸine son verildi, bu maç özelinde  :D

Dikkatimi çeken bir konu daha oldu son çeyreÄŸin baÅŸlarında: Pelin Bilgiç, hücumumuz esnasında atışını kaçırdıktan sonra  top getirmekte olan rakibine karşı koÅŸarak ve  omuz koyarak son derece sert bir faul yapıp rakibini yere düşürdükten sonra dönüp ona nefretle baktı, videodan yakalamaya çalıştığım için net olmadı ama normal seyirde olay net anlaşılıyor:Pelin'in ruh sağlığı açısından hiç de hoş olmadı. Henüz yaşı müsait, bu sporda kendini daha da üst seviyelere taşımak istiyorsa çok yanlış!

Peki sonraları bunları gören hakemler açısından nasıl geçti: Lehimize olan net atışlı faulü ve 2 adet SDF vermediler!

Bu maçı çok daha farklı kazanabilir ve en iyi 2. olan beşler arasında yer alabilirdik ama hem rakibi hem de hakemleri tahrik ettik.

Sonuç olarak, 20121 Avrupa Şampiyonasına katılıp katılamayacağımız Cumartesiye kadar başka takımların maç sonuçlarına kaldı:

Katılırsak, el ceketi ile olacak netekim.  :-X
 


Yayın :     
---------------------

Elemelerde 9 gurubun birincileri ile en iyi ikinciler arasına girecek 5 takım elemeleri geçecek.

Gurubumuzdan Arnavutluk takımı çekildiği için 3 takım kalmıştı ve kasım-2020'de oynanan 3 maçta 3 galibiyet alan Sırbistan gurup liderliğini garantilemişti.
Biz ise Sırbistana'a 2 defa yenilip Litvanya'yı yenerek gurupta ikinci durumdayız.

Son maçımızı oynayacağımız Litvanya'yı yenip ikinciler arasında en iyi beşe girmeyi beklemekten başka şansımız yok maalesef.

An itibariyle:

« Son Düzenleme: Şubat 04, 2021, 09:39:52 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »