Gönderen Konu: FB Futbol Takımı  (Okunma sayısı 12324 defa)

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: FB Futbol Takımı:
« Yanıtla #30 : Mart 22, 2021, 01:42:35 ÖÖ »
Ben şampiyonluktan ümidi kestim maalesef.

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #31 : Mart 22, 2021, 08:07:03 ÖS »
Ağustos ayında Darüşşafaka: https://twitter.com/dackabasket/status/1290206789473120256
21 Mart'ta Eczacıbaşı: https://twitter.com/EczacibasivitrA/status/1373532585637339137
Bugün de Fenerbahçe: https://twitter.com/Fenerbahce/status/1373978367255572485

Keşke diğer kulüpler de çekinmeden bir şeyler söyleyebilse.
« Son Düzenleme: Mart 22, 2021, 08:38:36 ÖS Gönderen: Metality »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #32 : Mart 25, 2021, 08:52:54 ÖS »
Ve fakat:  "Atı alan Ãœsküdar'ı geçti" !

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #33 : Mart 26, 2021, 01:36:05 ÖÖ »
89-96 arası en uzun dönem şampiyon olamadığımız sezonlar. 2014 sonrası 1 kupa bile kazanamadık. Başka sözüm yok hakim bey.

Çevrimdışı Metality

• Hero Member

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #35 : Mart 29, 2021, 11:49:23 ÖS »
Tebrikler.  https://twitter.com/SocratesDergi/status/1375546866193027072

Bu gizli videoları nereden buluyorsun böyle netekim:)
Bilemedik kimi tebrik edeceÄŸimizi  :)

Note: Sorun, kimi videoların 3.cü mecralarda alıntılanması engellenmiş olabilir kanaatindeyim sanıyorum :)

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #36 : Mart 30, 2021, 01:32:38 ÖÖ »
Yine mi gizlemiÅŸ? :D Ä°lk eklediÄŸinde izleniyordu. Yıllardır bu kiÅŸinin kanalından özetleri izlerdik. Sanırım ilk günden sonra telif yer diye gizliyor galiba. Kanalı bu:  https://www.youtube.com/channel/UCFViqZnDVVsdPsvD8bwOXCQ/videos

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #37 : Mart 31, 2021, 02:30:08 ÖÖ »
Ä°lk 15 maçta 10 maÄŸlubiyeti olan takım son 17 maçta 15 galibiyet aldı. GeçiÅŸ sezonunda bu kadarını beklemiyordum.  Melih ve Ahmet de katkı verebilse keÅŸke. Yıllardır Euroleague'de oynuyorlar ama istikrar yok. Ulanovas ve Eddie'den de katkı alamıyoruz. Takım dar rotasyonla müthiÅŸ mücadele ediyor. Tüm ekibe tebrikler.

https://twitter.com/BasketbolArsivi/status/1377025949947072515

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #38 : Mart 31, 2021, 09:15:39 ÖS »
Takımımızın erkek basket maçlarını özetlerden izliyorum, senin gibi tek tek oyuncu değerlendirmesi yapamam elbette.
Ancak bu sezon gelen O'Quinn nam oyuncuyu çözemedim, geldiğinden beri oynadığı maçların tamamını seyretmediğim için adama da haksızlık etmek istemem ama:
- Bu adam takımda ne iş yapıyor?, orta mesafesi yok, üçlüğü yok, potaya kıvrılıp rakibi ekarte etmesi yok; Sadece kalıplı bir abi görevi mi görüyor?
- Sporcuların taktıkları dereceli gözlükler de enteresan: EÄŸer okuma, yani yakın gözlüğü ise neden  röportajlarda takarlar?
------------------

Bu arada, yukardaki nam oyuncunun ismini yanlış yazmayım diye google'a sorarken, bu akÅŸam saat 19:00 da Eczacıbaşı - Fenerbahçe kadın Volley playof naklen maçı olduÄŸunu gördüğümde  anında oraya geçtim: Maç sonunda 3-0 yendik.  :) 
Rövanş maçı da pazartesi günü saat 14:00'de ve TrtSpor2'den verilecek.

---------------

Son olarak bir de, uzun yıllardır seyretmediğim fotbol maçını, dün akşam TR-Letonya karşılaşmasını, kazandıkları 2 maçın hatırı için izleyim dedim:

İkinci dakika'da attığımız golden sonra sıkıntılara gark oldum: Yan pas -geri pas-kaleciye ver!

Havalara giren oyuncularımız maçın sonunda az daha rezil oluyorlardı.

- Burak Yılmaz kesinlikle fos, koşu yoluna atılan paslara bakmadan top 3 defa topuğuna çarptı, ayrıca kendisiyle yapılan yapılan tüm duvar paslarını rakibe attı.

- Caner Erkin bitmiş, yediğimiz golde hem ofsaytı alenen bozuyor hem de hebele hübele ediyor.

Daha da seyretmem fotbol maçı, maç kesinlikle rakibin hakkıydı: Adamlar uzatmalarda bile gol atmak için koşuyorlardı:

Tarif, Koşuyorlardı: "Bizim çocuklar" yan pas-geri yaptılar maç boyunca, koşmadılar.
Rakip maç boyunca bizden çok daha iyi pas yaptı.

« Son Düzenleme: Nisan 02, 2021, 08:08:31 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #39 : Nisan 01, 2021, 01:50:04 ÖÖ »
Kyle'nin orta mesafe şutu var aslında. İlk defa Avrupa'da oynadığı için takıma yeni alışıyor. Bizim aradığımız sert ve atletik bir uzun değil ama basketbol zekası var. Ben takımda kalmasını isterim. Umarım Nba'e geri dönmez. Şu videonun 38. saniyesinde Amerikan futbolundaki paslara benzer bir pas veriyor. Zaten spiker de yorum yaparken quarterback pasından bahsediyor ve touchdown diyor:)

Voleybol maçını unuttum. 2. maçı izleyeceÄŸim. Eczacıbaşı'nı geçsek bile Vakıfbank'a eleniriz. Umarım yanılırım. Fotbolda Hollanda ve Norveç'i yenip daha zayıf olan Letonya'ya puan kaybetmek saçmalık yani. Caner hakkında dediklerine katılıyorum. Bu adam yıllarca 3 büyük takımda oynayıp trilyonları götürrdü. 

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #40 : Nisan 02, 2021, 05:57:02 ÖS »
Kyle konusunda eklediğin videoyu izleyince yanıldığımı anladım ama özetler beni yanıltmış dediğim gibi.

Vakıfbank'a finalde elenebiliriz de yenebiliriz de .
Malum, Vakıf kendi sahasında 2-0 önde iken İtalyan takımına 3-2 yenildi ama İtalya'daki rövanş maçında rakibini eledi.

Bence takımımızdaki problem, herkes Küba'lı oyuncumuz Melisa Vargas'ın Küba Fed. tarafından verilen cezası bittiÄŸinde Türk vatandaşı olacağı beklentisinde iken, takımımızın Sırp koçu Zoran Terziç'in onu etkileyip/kandırıp?  Vargas'ın Sırp pasaportu almasını saÄŸlamasıydı.

Söyleyecek ne var ki? Bu koçla devam edeceğiz ama adamın öncelikli hedefi Sırp Milli takımı!

Ancak, sonuç olarak Vargas'ın Ülkemiz yerine Sırbistan'ı tercih etmesi de başka bir soru işareti!
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2021, 08:07:51 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #41 : Nisan 02, 2021, 11:21:32 ÖS »
Madem böyle davranıyorlar hem hocayı hem de oyuncuyu kovalamak gerek. Bu durum takımı etkiler. Umarım sezon sonu MAA yeniden takıma sponsor olur.

Az önce biten maçta Barcelona'ya yenildik ama Vesely ilk çeyrek sakatlanınca takım etkilendi. Hakemler de rakibin dayak atmasına izin verince De Colo ve Guduric de hafif sakatlıklar geçirdi. Neyse, ben takımın mücadelesinden memnunum.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #42 : Nisan 04, 2021, 06:17:44 ÖS »
Vesely'nin iyileÅŸmesinin  en az 2 hafta süreceÄŸi söyleniyor ki, hiç de iyi deÄŸil ligimiz açısından. Neyse ki De Colo ve Guduric'in sakatlıkları daha hafifmiÅŸ.

Bu arada dün GS futbol takımının Hatay deplasmanında yenilmesi en azından bize 2.cilik için şans doğurdu, umarım bunu iyi değerlendiririz.

Ayrıca, GS Kadın Basket takımının yarı finalde Nesibe Aydın ile oynayacağı tüm maçlar Covid-19 sebebiyle ertelendi, 2 oyuncu ve 5 görevli virüs/pozitif çıktığı için.
Ahlaksız koçlarını bir kenara bırakarak hepsine geçmiş olsun ve en kısa zamanda sağlıklarına tekrar kavuşmaları dileklerimi iletirim.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #43 : Nisan 04, 2021, 10:15:01 ÖS »
Bir şans daha: BJK'de yenildi, haydi Fenerbahçem, kaçırma bu fırsatları..

----------------------

Erkek basketbol, 4 Nisan:

BSL 27. Hafta Özet | Fenerbahçe Beko 117-59 Pınar Karşıyaka

« Son Düzenleme: Nisan 04, 2021, 11:08:58 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #44 : Nisan 04, 2021, 11:49:21 ÖS »
Fenerbahçe kalbimi o kadar çok kırdı ki artık ümitlenmiyorum.  :)