Gönderen Konu: Transfer GeliÅŸmeleri  (Okunma sayısı 2435 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Transfer GeliÅŸmeleri
« : Mayıs 19, 2021, 05:30:57 ÖS »
- Cecilia Zandalasini, Virtus Bologna takımı ile anlaştı.
- Kia Vaughn'nun Avrupa defterini kapattığını zaten @Dwdark önceden bildirmişti.
- Helena Ciak resmen açıklanmadı.

- Jasmine Thomas hakkında henüz bilgi yok.

- EÄŸer Thomas yaÅŸlandı diye tercih edilmeyip yine  ABD'li guard alınacaksa ilk baÅŸta Kelsey Plum düşünülebilir. Pandemi dolayısıyla ABD'li oyuncuların fiyat düşürmek zorunda oldukları bir gerçek.

- Geçen yaz sezonunda sakatlığı dolayısıyla WNBA'yı kaçıran Sabrina Ionescu, kışın "İyileştim ve Avrupa'da oynamak istiyorum" demesine rağmen kimse talip olmadı, ilginç. Bu kış acaba?

Çevrimdışı dwdark

• Newbie
  • *
Ynt: Transfer GeliÅŸmeleri
« Yanıtla #1 : Mayıs 19, 2021, 06:39:51 ÖS »
- Cecilia Zandalasini, Virtus Bologna takımı ile anlaştı.
- Kia Vaughn'nun Avrupa defterini kapattığını zaten @Dwdark önceden bildirmişti.
- Helena Ciak resmen açıklanmadı.

- Jasmine Thomas hakkında henüz bilgi yok.

- EÄŸer Thomas yaÅŸlandı diye tercih edilmeyip yine  ABD'li guard alınacaksa ilk baÅŸta Kelsey Plum düşünülebilir. Pandemi dolayısıyla ABD'li oyuncuların fiyat düşürmek zorunda oldukları bir gerçek.

- Geçen yaz sezonunda sakatlığı dolayısıyla WNBA'yı kaçıran Sabrina Ionescu, kışın "İyileştim ve Avrupa'da oynamak istiyorum" demesine rağmen kimse talip olmadı, ilginç. Bu kış acaba?

Anıl Yılmaz'a göre Sabrina ile  biz ilgileniyormuÅŸuz . Anıl'a göre Gs'de istemiÅŸ Sabrina'yı ama Sabrina GS'ye ben WNBA bittikten sonra kararımı verecem demiÅŸ. Ciak'ın yanına bir uzun daha alacakmışız ayrıca Zandalasinin yerinede oyuncu arıyormuÅŸuz. Ayrıca Anıl yerli rotasyonu için Alperi Onan ve Manolya KurtulmuÅŸ ile ilgilendiÄŸimizi söylemiÅŸ.

Ayrıca Sabally,Iagupova, Mcbride ve Stokes ile sözleşme yenilemişiz.
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2021, 06:43:01 ÖS Gönderen: dwdark »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : Mayıs 19, 2021, 07:52:32 ÖS »

Anıl Yılmaz'a göre Sabrina ile  biz ilgileniyormuÅŸuz . Anıl'a göre Gs'de istemiÅŸ Sabrina'yı ama Sabrina GS'ye ben WNBA bittikten sonra kararımı verecem demiÅŸ. Ciak'ın yanına bir uzun daha alacakmışız ayrıca Zandalasinin yerinede oyuncu arıyormuÅŸuz. Ayrıca Anıl yerli rotasyonu için Alperi Onan ve Manolya KurtulmuÅŸ ile ilgilendiÄŸimizi söylemiÅŸ.

Ayrıca Sabally,Iagupova, Mcbride ve Stokes ile sözleşme yenilemişiz.

GS, ABD'li guard olarak Chelsea Dungee isimli çaylağı aldı, ikinci hakkını yine ABD'li guard'a kullanmaz sanırım.

Sabrina Ionescu, GS'ye öyle cevap verdiyse gelecek kış hedefinin EKA olduğunu düşünüyorum, bize de gelmek istemeyecektir.

- Manolya Kurtulmuş aman FB'ye gelmesin, aman ha ! Alt yapımızdan yetişmiş Melis Gülcan'ı GS'ye kaptıranlar..
- Alperi Onar olabilir.
- Ancak, o Fransız koç hatunun ve arkasından Fırat School'un  bize kütük atıp harcadığı iki oyuncu: Pelin Derya Bilgiç ve Tilbe Åženyürek'tir.
Özellikle Tilbe Şenyürek'i Junior takımına gönderip sakatlanmasına sebep olan eski yönetim için ne desek azdır.

Keşke bu ikili önümüzdeki sezon bizde olsaydı.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : Mayıs 24, 2021, 06:49:06 ÖS »
GS Forumdan bir kullanıcı, Alperi Onar ve Manolya KurtulmuÅŸ'u aldığımızı yazmış ve Çukurova Basket'e ateÅŸ püskürüyordu  :D

Manolya KurtulmuÅŸ 20-21 KBSL Highlights  (ÇBK'nin seyrettiÄŸim bazı maçlarında ben bu performansına denk gelmemiÅŸtim)

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #4 : Mayıs 25, 2021, 05:13:42 ÖS »
İlk 5'te oynayacak kalitede bir Türk oyuncumuz olsa keşke.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : Mayıs 27, 2021, 06:46:59 ÖS »
Elimizdeki Sevgi Uzun'u da bırakmışız, ne diyeceÄŸimi bilemedim  >:(

https://fenerbahce.org/haberler/basketbol-kadin/2021/5/tesekkurler-sevgi-uzun

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : Mayıs 30, 2021, 09:07:10 ÖS »
Takımımızın Başkanlık seçimi için bazı kararlar erteleniyor ama Ali Koç Başkan'ın rakipsiz olarak tekrar seçileceği belli gibi görünüyor.

Jasmine Thomas:  C.Sun takımının ilk beÅŸinde yer alıp güzel iÅŸler yapan bu oyuncumuz hakkında bir geliÅŸme yok. "Ãœstelik, Arçelik" resmi sitemizde, basketboldan emekli olduÄŸu açıklanan Laura Nicholls, Avrupa defterini kapadığı belirtilen Kia Vaughn ve Jasmine Thomas halen oyuncu listesinde görünüyor: Olacak iÅŸ deÄŸil!

Kia Vaugn:  "Gittiler, evet belki bir daha dönmemek üzere.." diye baÅŸlayan ÅŸiirde olduÄŸu gibi, kim ne derse desin, yeri doldurulmakta en müşkül hale gelen Avrupa pasaportlu oyuncumuz.
Buyursunlar alsınlar Helena Ciak'ı ki en formda olduğu dönemde Dinamo Kursk ELW için alıp sezon bitiminde göndermişti.

Sevgi Uzun: EÄŸer, Kelsey Plum gibi seneye 1 milyar USD istemediyse  ;)  hem de alt yapımızdan yetiÅŸip Milli takıma kadar yükselen Melis Gülcan'ı rakibe kaptırmışken: Öyle kuru bir teÅŸekkürle olmuyor bu iÅŸler..

Kayla McBride:
WNBA'de tek başına maç kurtaramayacağı belli olan oyuncumuz.
Geçen sezon LV Aces'de çaylak olarak iÅŸe baÅŸlayan kısa guard  Jackie Young bile geçen maçta 27 sayı attı.
Netekim LV Aces, bu sezon McBride'ı Minnesota Lynx'e gönderdi.
Dolayısıyla, bizim açımızdan gelecek sezon ELW için ne olacağı belli değil.
EKA'nın Brittney Griner'ını bu sezon WNBA'de son derece kararlı görüyorum: Potaya gitmeye karar verdiğinde onu durdurabilecek bir oyuncu yer yüzünde yok şu anda.

BUYRUN :

Brittney Griner DUNKS! (May 29, 2021)   

Satou Sabally: WNBA başladığından beri Dallas Wings kadrosunda yer almasına rağmen maç kadrosuna alınmayan oyuncumuz. Problem?

Kiah Stokes:  New York Liberty forması giyen bu oyuncumuz oynadığı 4 maçta 57 dakikada 15 reb ve 4 sayı elde etti.

-------------------

WNBA'de bu sezon LV Aces takımına transfer olan GS'nin yeni transferi Riquna Williams ve ÇBK'nin transferi Chelsea Gray müthiş formda görülüyorlar. Neyse ki ikisi gelecek sezon ligimizde aynı takımda değiller.

« Son Düzenleme: Mayıs 30, 2021, 09:27:38 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #7 : Mayıs 31, 2021, 01:33:20 ÖÖ »
Bu bu Brittney Griner bambaşka bir mod. ;D Keşke bize gelse ama ona o kadar para verecek bütçemiz yok.

Çevrimdışı dwdark

• Newbie
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 06, 2021, 11:15:59 ÖÖ »
Muhtemel 2021 - 2022 Fenerbahçe Öznur Kablo Kadrosu

PG: Jasmine, Olcay, Alperi
SG: Kayla
SF: Alina,  Manolya ( Belirsiz )
PF: Sabally, Zahui, Tuğçe
C: Ciak, Stokes

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : Haziran 07, 2021, 07:56:58 ÖS »
Muhtemel 2021 - 2022 Fenerbahçe Öznur Kablo Kadrosu

PG: Jasmine, Olcay, Alperi
SG: Kayla
SF: Alina,  Manolya ( Belirsiz )
PF: Sabally, Zahui, Tuğçe
C: Ciak, Stokes

-----------------------

Bilgi paylaşımın için teÅŸekkürler, ÅŸahsi düşüncelerim: 

Dediğin kadro gerçekleşirse bunun anlamı şudur: "Bu EKA olduğu müddetçe biz ELW şampiyonu olamayız, ECW'ye düşmek de şanımıza yakışmaz"

- Jasmine kesin değilse onun yerine Dallas Wings'ten Marina Mabrey de olabilirdi, Sabally'nin takım arkadaşı olup PG ve SF pozisyonlarında oynayabilen bir oyuncu, 25 yaşında ve 19 sayı ortalaması var şu an WNBA'de.

- Sevgi'yi gönderip yerine Manolya'yı almak: Herhalde "Hightlights" videosunu seyretmiÅŸ birisi, kimi oyuncular için  bu tür çok video gördük zamanında ama hiçbirisinin sonu gelmedi..

- Amanda ( Aman da aman  ;D ) Zahui;  Bu oyuncuyu geçen sezon D.Kursk aldı ve 3-4 maç sonra gönderdi. Yani biz Kurs'tan daha kötü bir takım mıyız?

Anlaşıldı, seneye de Lig Champ. olalım yeter deniyor ama önümüzdeki sezon GS'den ziyade Çukurova Basket ligimizde iddialı olacak gibi görünüyor.

Ã–zellikle WNBA'de LV Aces'te oynayan ÇBK'lı Chelsea Gray müthiÅŸ formda, asistleri ile.
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2021, 10:28:20 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #10 : Haziran 12, 2021, 09:51:49 ÖS »
What Does Pride Mean To Me? Written By Amanda Zahui B.
June 7, 2021

İsmi takımımızla geçen ama henüz şu ana kadar resmi açıklama gelmeyen bu hatunun yazdığını görünce okuyayım dedim.

Lise 1 Kompozisyon yazılısı düzeyinde bir sürü cümleler yığınından sonra 3. paragrafta "...Kadınları sevmek için yaratıldığım gerçeğine güveniyorum..." deyince konu anlaşıldı.

Geçen sezon D.Kursk'a transfer olup çok da kötü oynamadığı halde sezon içinde şutlanmasının sebebi belli oldu.
Hayır, bu özelliği bilinmediği için şutlanmadı, takıma gelince asıldığı kızdan kendisi daha önemli görülmedi.

Mesela geçen sezon EKA'da bu özelliği bilinen Brittney Griner da takımdan bir kıza asıldı ama kız yüz vermeyince başka sebep göstererek kendisi ayrılmak durumunda kaldı, çünkü Griner daha önemliydi takım için.

NOTE: Zahui konusunu araştırarak bulmadım, haberim bile yoktu ve lakin WNBA, onu 6 manşetinden birisi yaptı:

https://www.wnba.com/news/what-does-pride-mean-to-me-written-by-amanda-zahui-b/

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #11 : Ağustos 03, 2021, 07:30:27 ÖS »
Kadın Volley'i de bu baÅŸlığa ekleyelim:  :)

Arina Fedorovtseva

Fenerbahçe Kadın Volley takımımızın yeni transferi 17 yaşındaki smaçörü 3-2 yendiğimiz Olimpiyat gurup maçında gördük.
Hem smaçları hem de smaç servisleri gayet etkili.
Ayrıca çok sakin bir görünüm verdi, tabi karşısında seneye oyanacağı takımın kaptanı Eda ablası olduğu için midir bilemedim, çünkü seyrettiğim ilk maçıydı. :)

-------------

Bir de sanki Fedorovtseva Türkiye'de yalnızlık çekmesin diye transfer edilen yine Rus Milli pasör çaprazı Anna Lazareva var.

Hatırlar isek, kariyerinin zirvesindeyken takımımıza gelen Ekaterine Gamova "İstanbul'da Rusca konuşacak kimsem yok, ben köyümü özledim" deyip sezon bitiminde ülkesine dönmüştü.
Gerçi yurt dışına ilk ve tek çıkışı bizim takımla olmuştu.

Anna Lazareva G.Kore'de geçen sezon en çok sayı atan 2.oyuncu olmuş.

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #12 : Ağustos 03, 2021, 10:45:50 ÖS »
Gamova bizim ülkeye hiç gelmezdi ama teklif öyle güzeldi ki 1 sene burada iyi para kazanıp öyle gitti:) Fedorovtseva geleceği parlak bir oyuncu. Bizde iyice parlayıp olgunlaştıktan sonra başka bir takıma kaptırmayız umarım.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #13 : Ağustos 09, 2021, 07:36:39 ÖS »
Melisa Vargas'ı TC vatandaşlığı da vermemize rağmen elimizde tutamadık. Fedorovtseva da kaçar gider Çin'e filan ya da hangi takım daha çok para verirse diye düşünüyorum.

Aslında elini çabuk tutarak bizden transferi gerçekleştireni de kutlamak lazım, Olimpiyat sonuna kalsa bize kaptırmazlardı.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #14 : Ağustos 09, 2021, 07:40:42 ÖS »
https://twitter.com/OGM_Ormanspor/status/1413457818988941312/photo/1

OGM Ormanspor Kadın Basket takımı, WNBA - Phoenix Mercury takımından guard Haley Gorecki'yi transfer etmişti.

P.Mercury'de sadece 3 maça çıkıp ikisinde 3'er dakika süre alıp sadece 2 reb 1 top kaybı ile oynamış.

Ancak Haley Gorecki şu anda P.Mercury kadrosunda görünmediği gibi, WNBA - Oyuncu Arşivi'ne alınmış görünüyor.