Gönderen Konu: Dallas ve Liberty Elendi!  (Okunma sayısı 675 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Dallas ve Liberty Elendi!
« : Eylül 24, 2021, 06:46:27 ÖS »
Chicago Sky: 81 - Dallas Wings: 64    (25-14, 19-15, 21-11, 26-14)

Karmaşık duygular içinde izlediğim bir maç oldu:

- Dallas'ın elenmesini istiyordum, çünkü Satou Sabally'nin bu sezon için WNBA'da iÅŸi bitecek ve takımıza dönebilecekti. Evet: yine çünkü 6 ekimde GS ile ELW ilk maçımız var; "Kasap et derdinde, koyun can derdinde"  ;D

- Diğer yandan Sabally'nin bu maçta başarılı olmasını da istiyordum. Özellikle 3.çeyrekte sorumluluk alıp çok çabalayıp ter döktü. Özellikle Candace Parker'in savunmasında çok başarılıydı, pota altında bire birde 2 defa çemberi göstermedi, sonrasında bir de blok koydu şımarık Parker'a.

Maça hızlı başlayan Chicago ilk çeyreği 11 farkla kapatıp ikinci çeyreğin ortasında 21 farkı yakaladıktan sonra üçüncü çeyrekte toparlanan Dallas, son çeyreğin hemen başında farkı 3 sayıya kadar indirdi.

Ancak,Dallas takımının A.Ogunbowale - I.Harrison ve M.Jeferson'dan buldukları 10 sayıya karşılık Chicago takımında A.Quigley ve C.Parker karşılık verince durum 70-62 oldu.

Bu andan itibaren devreye Chicago takımından C.Vandersloot girdi ve üst üste bulduğu sayılarla maçı koparmayı başardı.
Tabi, Chicago'da X faktör olarak parlayan Kahleah Copper'ın katkısından söz etmemek olmaz.
Sabally ise Dallas adına son basketi kaydedebildi bu arada: 81 - 64.

C.Sky: Kahleah Copper 23 sy, Vandersloot 17 sy 8 reb 6 ast, Quigley 15 sy, C.Parker 11 sy 15 reb ile DD ve ayrıca 7 ast.

D.Wings: A.Ogunbowale 22 sy 6 faul ile oyun dışı, Sabally 12 sy 4 reb 1 ast 2 top çalma 1 blok.

Maçın Önemli Anları:   
--------------------

PHOENIX MERCURY: 83 - NEW YORK LIBERTY: 82

İşte son yılların en heyecanlı çekişmesi halinde geçen playoff elemesi!

Özellikle son çeyrek boyunca Liberty ile Mercury arasında gidip gelen maçta, Liberty, 2.7 saniye kala Betnijah Laney'nin uzun üçlük isabeti ile maçı uzatmaya götürme ÅŸansı yakalamıştı, ancak Mercury, aldığı moladan sonra rakip yarı sahadan baÅŸlattığı son oyunda topu  pota altındaki Turner'a geçirerek Sami Whitcomb'u 0,4 saniye kala faul yapmaya zorladı.
Serbest atışların ilkini kaçırıp ikincisini sayıya çeviren Turner maçın sonucunu da belirlemiş oldu.

Ben Phoenix Mercury'nin bu maçı alacağını düşünüyordum ama hem Diana Taurasi'nin olmaması hem de konser olduğundan dolayı Mercury'nin alışık olduğu kendi sahası yerine Büyük Kanyon Üniversitesi salonunda oynaması işlerini zora soktu.

Ancak Mercury'de Taurasi yoksa da Sophie Cunningham 6/7 üçlük isabetle, aslında iki rakibin de son maçlarda yenilmesi sebebiyle playoff elemelerine kalan Liberty'nin ümitlerinin yıkılmasına sebep oldu.

P.Mercury: Skylar Diggins Smith 22 sy 5 ast, Sophie Cunningham 21 sy (6-7 üçlük), Bittner Griner 16 sy 10 reb ile DD ve ayrıca 6 ast, Brianna Turner 12 sy 9 reb 5 ast.

N.Y. Liberty: Betnijah Laney 25 sy, Natasha Howard 16 sy 10 reb ile DD, Sabrina Ionescu 14 sy 11 reb ile DD, Rebecca Allen 11 sy.

Maçın Önemli Anları:     

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: Dallas ve Liberty Elendi!
« Yanıtla #1 : Eylül 25, 2021, 02:33:05 ÖÖ »
Dakika 8:47'de Taurasi hakemlere çok kızıyor. Teknik faul yiyebilirdi. :D

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: Dallas ve Liberty Elendi!
« Yanıtla #2 : Eylül 26, 2021, 03:09:07 ÖS »
Dakika 8:47'de Taurasi hakemlere çok kızıyor. Teknik faul yiyebilirdi. :D

Maçı seyrederken o pozisyonda ben de Taurasi'ye Teknik faul beklemiÅŸtim.  ;D
Bitime az kala Phoenix kendi sahasında geri düşünce hakem, ortam zaten gergin  üstüne bir de Teknik faul vermeyeyim ÅŸimdi diye düşündü sanırım.