Gönderen Konu: D.Kursk, EKA ve NIKA Maçları: 10 Ekim Pazar  (Okunma sayısı 19 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
D.Kursk, EKA ve NIKA Maçları: 10 Ekim Pazar
« : Ekim 10, 2021, 06:24:11 ÖS »
10 Ekim Pazar:

Moskova ile aynı saat diliminde bulunan ve Türkiye saati ile bu gün saat 16:00'da D.Kursk ve 17:00'de EKA-Peresvet maçları vardı.
Netekim, saat 15:50'de youtube'u açtım ve ELW'de aynı gurupta olduğumuz D.Kursk'u seyretmek üzere yeni sekmede seçtim.
Ancak, 17:00'de oynanması gereken EKA-Peresvet maçının "canlı" ibaresini görünce onu da ayrı bir sekmede açınca maçın son çeyreğinin başladığını gördüm, anlaşılan EKA'nın maçı önceye alınmış, bu durumda EKA'ya öncelik verdim ve olaylar gelişti:

- EKA'nın maçı oynanırken spiker ve yorumcunun sürekli D.Kursk oyuncularının adlarını söylemesine anlam veremiyordum, çünkü diğer sekmede açık olan D.Kursk maçını unutmuştum, meğer EKA'nın maçı spikersizmiş.  ;D

- EKA maçı bitince D.Kursk maçına döndüm ve ilk devrenin bitimine 4 dakika kala ekrandaki sonucu görünce "yok artık, hata olsa gerek" dedim: D.Kursk: 46 - Spartak Noginsky: 2. RBF'den* kontrol edince acı gerçeği gördüm: ilk devre D.Kursk'un 46-4 üstünlüğü ile bitmişti!   :o
(* RBF: Rusya Basket Federasyonu)

------------------------------------

ELW B gurubundaki rakiplerimizden olan Dinamo Kursk, belki de son yılların en isabetli ABD'li transferini yaptı bu sezon: WNBA - NY Liberty takımının 30 yaşındaki tecrübeli forvet'i Natasha Howard.

Ayrıca geçen sezon kadrosuna kattığı ve bana göre şu anda Avrupalı en formda merkez oyuncusu olan 26 yaşındaki Sloven Eva Lisec'i de elinde tutarak doğru iş yaptı.
Nitekim, sahalarında VBW Arka Gdynia ile oynadıkları ELW ilk ilk maçında 30 sayıyla takımının can simidi oldu.

Tabi ligin en zayıf takımlarından olan ve 61 sayı farkla kazanılan bu günkü Spartak N. maçı bir ölçü değil.

Dinamo Kursk: 95 - Spartak Noginsky: 34

D.Kursk: Natasha Howard 15 sy, Epiphania Prince 14 sy, Elizabeth Şabanova 12 sy 14 reb ile DD, Adelina Abayburova 12 sy 11 reb ile DD, Nika Baric 11 sy 7 reb.

Spartak Noginsky: Marina Krivolapova 13 sy 8 reb, Diana Kazhlayeva  10 sy.

Maçın Tamamı:        
-----------------

UMMC Ekaterinburg: 93 - Peresvet-SFedU Rostov bölgesi: 50

Ligi 12 takıma yükseltmek için RBF tarafından bu sezon alınan 2 takımdan biri olan Peresvet'in EKA'ya 50 sayı atması haliyle EKA koçu Miguel Mendez'i kızdırdı.   :D

UMMC EKA: Maria Vadeeva 26 sy 7 reb 5 ast, Alexandria Bentley 18 sy 5 reb 8 ast, Emma Meesseman 14 sy 10 reb ile DD, Alba Torrens 13 sy 7 ast, Anastasia Shilova 12 sy.

Peresvet: Ekaterina Günçenko, Anastasia Kuplinova ve Veronica Pavlyuchenko 9'ar sayı.

Maçın Tamamı:                          
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2021, 04:58:06 ÖÖ Gönderen: Tekniker »
Come to RHEA (Cargo Filminden)

Çevrimiçi Metality

• Hero Member
Ynt: D.Kursk, EKA ve NIKA Maçları: 10 Ekim Pazar
« Yanıtla #1 : Ekim 10, 2021, 11:08:10 ÖS »
Alıntı
Dinamo Kursk: 95 - Spartak Noginsky: 34
Maça çıkmasalar daha iyi olurmuş. ;D