Gönderen Konu: Kupada Final Günü:  (Okunma sayısı 613 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Kupada Final Günü:
« : Mart 26, 2022, 03:29:28 ÖÖ »
26 Mart Cumartesi  15.00 Fenerbahçe Safiport: 58 - ÇBK Mersin Yenişehir Bld: 71

İlk Çeyrek: 16-23
İlk Devre: 27-41
   Takımımız geri dönecekmiş gibi durmuyor..
Netekim kaybettik.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ve Kamuoyunun Dikkatine: Kupa Finali Hakkında

Fenerbahçe Safiport Kadın Basketbol Takımımızın Türkiye Kupası Final maçına atanan hakem Yener Yılmaz’a dair duyduğumuz endişe üzerine bu açıklamayı yapıyoruz.

Hakem Yener Yılmaz’ın, Türkiye Kupası Çeyrek Finalinde, Galatasaray ile oynadığımız maçta, yardımcılarının çaldığı haksız düdüklere izleyici kalıp, fırsat tanımasına ek olarak aynı hakemin dün oynanan OGM Ormanspor - ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Türkiye Kupası Yarı Final maçında da ev sahibi takımdan yana sergilediği, tüm basketbolseverlerin tepkisini çeken yönetimi, Kulübümüzün dikkatini çekmiştir.

Endişe verici yaklaşımıyla maçın sonucuna etki eden, yönetiminden rahatsızlık duyduğumuz adı geçen hakemin; Takımımızın Bitci Kadınlar Türkiye Kupası finalinde, Mersin’de ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ile oynayacağı maça atanması, kabul edilebilir değildir.

Bu konudaki rahatsızlığımızı tüm kamuoyu ile paylaşıyor; milyonlarca taraftarı ve marka değeri ile kadın basketbolunun lokomotifi konumunda bulunan Takımımızın Final maçında görev alacak hakem ve ekibinden “tarafsız ve adil bir yönetim” beklediğimizi, tüm dikkatimizin kendilerinin üzerinde olacağını açık ve net şekilde dile getiriyoruz.

Türkiye Kupası Çeyrek Final maçında tribünleri tıklım tıklım doldurarak Takımımızın yanında olan büyük Fenerbahçe taraftarının eşsiz destekleriyle oynayacağımız final maçında, Takımımıza sonsuz başarılar diliyoruz.

Kaynak: Fenerbahçe Spor Kulübü
« Son Düzenleme: Mart 26, 2022, 06:27:31 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: Kupada Final Günü:
« Yanıtla #1 : Mart 26, 2022, 04:41:26 ÖS »
Oyuncular gününde değildi, hücumda dağınıktık ama savunma yapmadan maç kazanamazsın. Böyle kötü oynayacağımızı düşünmüyordum.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : Mart 26, 2022, 06:39:40 ÖS »
İlk devre bitiminde maçı seyretmeyi, hatta canlı istatistiği de kapatırken bu heyecandan veya totemden dolayı değildi.
Hele ilk çeyreğin sonlarına doğru Alina Yakubova kenara "Beni değiştirin" işareti yapınca ki, kolay kolay böyle yapmazdı ve gidişat belli olmaya başlamıştı ve sonuç malum olmaya başladı.  >:(

Şimdi, eğri oturalım doğru konuşalım:

- Takımımız, artık kronik sakat olduğu belli olan Kiah Stokes yerine, özellikle EKA ihraç edildikten sonra serbest kalan Jonquel Jones veya Emma Meesseman'ı fedakarlık edip getirmedi. Evet, Stokes yerli statüsünde idi ama özellikle ELW playoff'larında oynayamadıktan sonra ne fayda?

- Maç kadrosuna 4 yabancı koyduğumuzda ki (Alina-McBride-EWilliams-Sabally) ligde ne Zahui'yi ne de Hartley'i kullanamadığımız gibi takımın lig ve kupada bütün uzun yükü Williams'ın üzerine kaldı.
Kimi maçlarımızda spiker "Fenerbahçe şu anda sahada üç uzunla oynuyor: E.Williams-Sabally-Tuğçe" dediğinde beni bir gülme alıyor :)

- Açık konuşalım, Bria Hartley için GS koçu her gün görüştüklerini açıkladıktan sonra sırf GS almasın diye parayı bastırıp alan kadın basket yönetimi çuvalladı!

- Yine, Manolya Kurtulmuş'un "Highlights" videolarına bakıp transfer edenler de çuvalladı.

- Bu hakem muhabbeti de kabak tadı verdi: Efenim, attığın her üçlük girerse zaten ELW maçında olduğu gibi GS'yi sürklase edersin, peki bu maçta 7/25 üçlük kullanırken hakemler oyuncularımızın önüne gelip el gösterip de atışlarımızı mı engelledi? Bırakalım bu işleri, DSİ  >:(

- ÇBK bileğinin hakkıyla kupayı aldı, tebrik etmek gerekir.

- Sonuç olarak takımımız tek uzunla ELW Playoff karşılaşmaları ve hatta lig şampiyonluğu için bu görüntümüzle endişe vermeye başladı.

- Bu nedenle ligde Kalan 5 maçımız içinde, playoffların tüm aşamalarında ev sahibi avantajımızı koruyabilmek için yine ÇBK ile deplasmanda oynayacağımız maç hariç diğer dördünü mutlaka kazanmak zorundayız.
« Son Düzenleme: Mart 26, 2022, 06:51:06 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #3 : Mart 27, 2022, 08:37:58 ÖÖ »
Ben de Rus pazarından bi oyuncu bekliyordum ama yönetim nedense hamle yapmadı. Lig finali tek maç üzerinden oynanmadığı için bizi geçemezler ama ELW final four'da böyle tutuk oynarsak kupa hayali biter. Bu maçtan ders çıkarmışızdır umarım.