Gönderen Konu: FİNALDEYİZ!  (Okunma sayısı 721 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
FİNALDEYİZ!
« : Nisan 04, 2022, 06:29:43 ÖS »
8 Nisan, EuroLeague Women 2021-22, Yarı Finaller Başlıyor!

Saat 20:00       ZVVZ USK Praha: 74 v Fenerbahce Safiport: 83    FİNALDEYİZ   :)

P.Avenida da gitti ve Sopron ilk finalist oldu, enteresan gelişmeler oluyor önce ECW'de şimdi de ELW'de. 
Çok dikkatli olmamız gerekiyor, şampiyonluk adayı gösterilip de bir bir elenenler varken aman dikkat!

Haydi kızlarımız diyoruz ama rezalet bir ilk yarı: 45-35  >:(
Üçlük takımı gibi oynarsan, defansını da yapamazsan  böyle olur üçlükler girmeyince!
İkinci yarıda umarım bu yanlış taktiği değiştiririz..

Problem: Rakibe göre  1/11 üçlük isabetimiz bize neyi anlattı bu maçta, defansımız çöktü : 9/19 ofansif rebde rakip üstünlüğü!

1/11 rakibe göre üçlük isabeti : 30 sayı fazla dış isabet ama maç sonu 11 sayı fark, problem burda!
Ayrıca Amanda Zahui, ümidimizin azaldığı anlarda attığı 3 tane üçlükle bu akşamın kahramanıı oldu, teşekkürler :)

Yayınlar: TRT Spor Yıldız ve         

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Saat 17.00       Perfumerias Avenida: 69 v Basket: 74     İlk Finalist Sopron Basket oldu!

İlk Çeyrek: 13-22 
İlk Devre:   31-47
MAÇ SONU: 69 - 74

Yayınlar: TRT Spor Yıldız ve       

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

UZMANLARIN PLAYOFF ÖNCESİ DEĞERLENDİRMELERİ: Shona Thorburn, Nika Baric, Giorgios Dikaioulakos
Kaynak: FIBA

Finali hangi takımlar oynayacak ve neden?

Nika Baric: Fenerbahçe Safipoirt ve Perfumerias Avenida'nın bu yılki Finali yapacağını hissediyorum. Bana öyle geliyor ki bu iki takım tecrübe açısından bunu başarmak için yeterince avantaja sahipler, Gördük ki her biri büyük maçlarda ellerinden gelenin en iyisini yapmak zorunda kaldıklarında ortaya çıkıp bunu gerçekleştiriyorlar.

Giorgios Dikaioulakos:  Yaklaşık 10 yıldır ilk kez bu Final Four, UMMC Ekaterinburg'un mutlak hakimiyeti olmadan dengelenecek. Tüm takımların şampiyonluk için yüzde 25 şansı olduğunu söyleyebilirsiniz, ancak Fenerbahçe Safiport'un Finale kalma şansının daha fazla olduğunu hissediyorum çünkü taraftarlarının nasıl bir atmosfer yaratacağını ve onları kazanmaya nasıl iteceklerini hepimiz biliyoruz. . Ayrıca yedek kulübesi derinlikleri her zaman çok büyük bir rol oynuyor ve Fener'in orada ZVVZ USK Praha'dan daha güçlü olduğuna inanıyorum.

Diğer oyun, kimsenin sonucu tahmin edebileceğine inanmadığım önceki Final Four'dan bir 'deja vu' oyununa benziyor. Her ne kadar zorlanırsam, Perfumerias Avenida'ya küçük bir avantaj sağlayabilirim çünkü onlar her zaman önemli maçları kazanacak bilgi birikimine sahip görünüyorlar.

Perfumerias Avenida, geçen yılki Final Four'da olduğu gibi Sopron Basket'i yenmesi için tüm panelimiz tarafından şans verildi.

Shona Thorburn:  Bence Perfumerias Avenida, Sopron Basket'i geçecek. Avenida, tüm sezon boyunca zorlu maçların üstesinden nasıl geleceğini kanıtlamış bir takım. Heyecan verici genç yeteneklerle birlikte hareket edecek deneyime sahipler. Antrenör Roberto Iniguez bu seviyede başarılı olmak için ne gerektiğini çok iyi biliyor ve takımını rekabete hazır hale getireceğinden eminim.

Fenerbahçe Safiport'un ZVVZ USK Praha'yı yeneceğini düşünüyorum. Sezon başlamadan önce Fener bu yılki şampiyonluk için mücadele edecek bir kadro oluşturmuştu. Birkaç hafta önce Türkiye Kupası Finali'ni kaybederek biraz sıkıntı yaşadılar ve bu oyuncuları daha da motive edeceğine eminim. Ev sahibi avantajını da unutmayalım.

Her kulüp için 'X-Factor' oyuncuları kimlerdir?

Nika Baric:  Final Four'da oynarken, tüm kulüplerin yedek kulübesinden gerektiğinde tempoyu değiştirebilecek ve takımlarına biraz daha enerji verebilecek oyunculara sahip olması çok önemlidir. Bunu akılda tutarak, genellikle yedek kulübesinden gelen oyuncuları 'X-Factors' olarak seçiyorum.

Fenerbahçe Safiport'tan yedek oyun kurucu Alperi Onar ile başlıyorum. ZVVZ USK Praha'dan ve tekrar sağlıklı olması koşuluyla, Dragana Stankoviç'in savunmadaki varlığıyla devam ediyorum. Perfumerias Avenida'dan Maite Cazorla'nın çok önemli olacağını söyleyebilirim ve aynı şey Sopron Basket'ten Nevena Jovanovic için de söylenebilir.

Giorgios Dikaioulakos: Fenerbahçe Safiport için Satou Sabally derdim ama zaten bir yıldız olduğu ve savunma ona alışmaya çalışacağı için 'X-Factor' oyuncusu unvanı Olcay Çakır'a gidiyor. Eğer oyun kurucu takımını yönetebiliyorsa, dışarıdan sayı atabiliyorsa ve top kaybı yapmıyorsa, o zaman rakiplerinin genel olarak iyi bir takım savunması yapması imkansız hale gelecektir. ZVVZ USK Praha guardı Veronika Vorackova için aşağı yukarı aynı şey söylenebilir.

Veronika Vorackova, ZVVZ USK Praha'nın aradığı ezber bozan oyuncu olabilir mi?

Sopron Basket'in uzun mesafe şutları yapmak için 'X-Factor' şutör guardları Nevena Jovanovic'e her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Final Four maçlarında her zaman zor olsa da, önemli maçlarda büyük hamleler yapabilir. Macar takımı için sadece savunmayı genişletmek ve ön cephe oyuncuları için boyanın içinde daha fazla yer bulmak için değil, aynı zamanda Perfumerias Avenida'nın boğma savunmasını kırmak için de hayati önem taşıyor. Avenida'ya gelince, yedek kulübesindeki oyuncuların her şeye ayak uydurduğu iyi biliniyor. Bu yüzden, bir oyuncuyu 'X-Factor' olarak koymazdım, bunun yerine genel olarak yedek kulübesini, bu kritik maçlarda bunu tekrar yapıp yapamayacakları gibi kritik bir soruyla tanımlayayım.

Sopron Basket guardı Nevena Jovanovic, Nika Baric ve Giorgios Dikaioulakos tarafından takımı için 'X-Factor' olarak tanımlandı

Shona Thorburn:  Perfumerias Avenida için bu bir şans. Hem Maite Cazorla hem de Leonor Rodriguez'in 'X faktörü' olma yeteneğine sahip olduğunu düşünüyorum. Her ikisi de büyük bir tutku ve ateşle oynuyor ve oyunun kurallarını değiştirebiliyor. Her iki durumda da, Avenida'nın başarılı olması için onlardan birinin öne çıkması ve büyük bir oyun oynaması gerekeceğinden eminim. Sopron Basket için Briann January ile giderdim. Bu Sopron takımının oyun radarı altından biraz uçuyor, ancak onsuz, onları Final Four'da göreceğimizi sanmıyorum. Hiçbir şeyi zorlamayan ve her zaman büyük maçlarda öne çıkan yetenekli bir oyuncu.

ZVVZ USK Praha için Teja Oblak olması gerektiğini söyleyebilirim. Bu yıl Maria Conde'nin ortaya çıkması ve Alyssa Thomas ile Brionna Jones'tan beklediğimiz türden bir sezonla Oblak, bu sezon (en azından hücum tarafında) geri planda kaldı. Ama unutmayalım ki o, bu iyi yağlanmış hücum takımının itici gücü. Bu arada Fenerbahçe Safiport için Bria Hartley diyebilirim. Yıldızlarla dolu bir takımda 'X faktörü' olabilecek bir oyuncu bulmak zor ama bence bu Fener takımı için Hartley bu. Son birkaç yıldır sakatlıkların ardından geri dönmek için uzun bir yol oldu ve eminim herkese geri döndüğünü kanıtlamak isteyecektir!

EuroLeague Kadınlar şampiyonluğunu kim kazanacak ve neden?

Nika Baric: Bence sahip oldukları kadroyla Fenerbahçe Safiport ilk şampiyonluğunu kazanmalı. Özellikle de UMMC Ekaterinburg Final Four'un dışındayken. Elbette şu anda Fenerbahçe tarafında çok fazla baskı var ama kesinlikle bu baskıyı kaldırabilecek oyunculara sahipler.

Giorgios Dikaioulakos: Tüm takımların şampiyonluğu kazanmak için toplamda yüzde 25 şansı olduğunu söylemiştim. Benim için Fenerbahçe Safirport'un bu sefer yüzde 26'sını ve diğer takımların yüzde kalan yüzdeyi eşit olarak paylaşmasıyla çok hafif bir üstünlüğü var. Fenerbahçe kadrosu harika görünüyor ve neredeyse UMMC Ekaterinburg'a benziyor, taraftarlarından alacakları yardım ise muazzam olacak. Ayrıca, kazanmak için muhtemelen bir daha asla böyle bir şans bulamayacaklarının farkında olmaları. Harika bir kadro, ev sahibi avantajı ve UMMC yok. Ama elbette, yine de kazanmak için ellerinden gelen her şeyi vermek zorunda kalacaklar.

Uzmanların tamamı Fenerbahçe Safiport'un yüzünün güleceğini ve ev sahibi desteğiyle ilk şampiyonluklarını kazanacaklarını düşünüyor

Shona Thorburn:  Fenerbahçe Safiport çünkü Alina Iagupova ve Kayla McBride'dan daha iyi bir geri saha olduğundan emin değilim ve kısa süre önce taçlandırılan EuroLeague Yılın Kadın Savunmacısı Elizabeth Williams'ı da unutmayalım. Oh bekle, peki ya Satou Sabally? Devam edebilirdim, ama sen benim sürüklenmemi anladın. Bu, ilk EuroLeague Kadınlar şampiyonluğunu kazanmak için onların yılı!

Final Four MVP'si kim olacak?

Nika Baric: Tahminim doğru çıkarsa ve Fenerbahçe Safiport ilk şampiyonluğunu alırsa, o zaman Final Four MVP'sinin Kayla McBride olacağını söyleyebilirim.

Panelimizden ikisi, Fenerbahçe Safiport guardı Kayla McBride'ın Final Four MVP'si olacağını tahmin etti.

Giorgios Dikaioulakos: Bence bu oyunlar Alina Iagupova'nın zamanı olacak. Fenerbahçe Safiport'un sadece en iyi savunmacısı değil, aynı zamanda en iyi şutörü de olabilecek tek oyuncu.

Shona Thorburn:  Onunla ve Alina Iagupova arasında bir fark olmamasına rağmen Kayla McBride'ı seçiyorum. Ancak, bence McBride, Iagupova'nın önemli pas ve yaratıcılarından gerçekten yararlanacak ve Fenerbache Safiport için çok önemli şutlar atacak ve MVP'yi taçlandıracak.
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2022, 11:25:26 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: 8 Nisan, ELW F4 Başlıyor!
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2022, 11:48:41 ÖS »
Takımımıza başarılar. Çok heyecanlıyım. :)

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: 8 Nisan, ELW F4 Başlıyor!
« Yanıtla #2 : Nisan 08, 2022, 09:45:39 ÖS »
Pota altından çok basket bulup çok hücum ribaundu aldılar. Hücümda da çok dağınıktık. Yine mi hayal kırıklığına uğrayacağız derken neyse ki 3. çeyreğin son bölümünde toplandık. Kendi tempomuzda oynayıp rakibin ritmini de bozuna maçı kazandık. Zahui harikasın bebeğim diyorum. :)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: FİNALDEYİZ!
« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2022, 11:35:24 ÖS »
Problem: Rakibe göre  1/11gibi müthiş bir  üçlük isabet üstünlüğümüz bize neyi anlattı bu maçta, defansımız çöktü : 9/19 ofansif rebde rakip üstünlüğü!

1/11 rakibe göre üçlük isabeti : 30 sayı fazla dış isabetimiz var ama maç sonu 11 sayı fark, problem burda!

Ayrıca Amanda Zahui, ümidimizin azaldığı anlarda attığı 3 tane üçlükle bu akşamın kahramanıı oldu, teşekkürler kızlar:)

FİNALDEYİZ ve Bu sefer olsun artık  :)

Dün gece heyecandan bir türlü uyumamıştım, uykusuzluğum tavan yapmış durumda:  :)

https://www.youtube.com/shorts/Os1mfV_jEsg

« Son Düzenleme: Nisan 08, 2022, 11:41:00 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: FİNALDEYİZ!
« Yanıtla #4 : Nisan 09, 2022, 02:33:56 ÖS »