Gönderen Konu: Tuğçe Canıtez: İçimizdeki İrlandalı!  (Okunma sayısı 1106 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Tuğçe Canıtez: İçimizdeki İrlandalı!
« : Nisan 19, 2022, 08:30:30 ÖS »
Peşin Yargı / İhsas-ı Rey: Tuğçe Canıtez FB'de oynama şansını artık kaybetmiştir!

Bu gün oynanan İzmit-FB maçında Tuğçe Canıtez'in ilk beşte yer aldığını görünce maçı seyretmekten vaz geçtim ve bundan sonra da bu onun ilk beşte yer aldığı hiç bir FB maçını seyretmeyeceğim, evet 6 yaşından beri FB taraftarı olan birisi olarak!

Branşı ne olursa olsun bir insanın iş hayatındaki en büyük korkusu kendisi dışında gelişen olaylar yüzünden işini kaybetmektir. Böyle bir ihtimal karşısında çalışanlar için empati yaparsak, "Acaba atılacaklar arasında ben de var mıyım?" endişesi gelişmekle birlikte işe ve o işyerine bağımlılık da zayıflamaya başlar: "Madem kovulacağım, o halde bu işyeri için çaba sarf etmeme ne gerek var?"

Bitci Türkiye kupasından sonra FB takım kaptanlığı Tuğçe Canıtez'den alınarak Olcay'a verildi ve Tuğçe Canıtez, Dereağzı tesislerinde tek başına antreman yapmaya yollandı, peki sorun neydi?

- Önce, tam da ELW ve ECW F4 maçları öncesi Türkiye Basketbol Federasyonundan önümüzdeki sezon 3 yabancı kuralı açıklandı: Zamanlaması manidar!
- Sonra yine ELW ve ECW F4'lerinden önce oynanan Türkiye Kupası final maçının toplantısında FB ve ÇBK kaptanları Tuğçe Canıtez ve ÇBK kaptanı Esra Ünal Topuz "Sordurulmuş" bir soruya verdikleri cevapta "Federasyonun aldığı 3 yabancı kuralını destekliyoruz, geç bile kalındı, Milli takımımız için iyi.." şeklinde karbon kopya cevap verdiler.

- Böylece her ikisi de en çok yabancı oyuncu bulunduran takımlarının üzerine pimi çekilmiş el bombalarını attılar ve yabancı oyuncularının psikolojilerini yerle yeksan ettiler.

Yine tam da ELW şampiyonluk adayı gösterildiğimiz bir sezonda Diana Taurasi başta olmak üzere yabancı oyuncularımız üzerine doping diyerek çullanan ve bizi o şampiyonluktan eden yerli saldırıdan yıllar sonra nitelik olarak aynı olamasa da nicelik olarak tıpa tıp benzeyen bir "Kumpas"la karşı karşıya kaldığımız anlaşılıyor:

- Gerek FB ve gerekse ÇBK kaptanları, size sorulan / sordurulan  ELW ve ECW finallerinden önce bu "Tuzak" soruyu geçiştirmeniz gerekirdi.

- Tuğçe Canıtez: Senin takımının yöneticisi 3 yabancı kuralının kaldırılması için çabalarken,  "Ben hem Milli takım hem de FB takım kaptanıyım yıllardır" sarhoşluğuyla yönetimin tezinin tersine cevap vermek senin haddin değildir, ayrıca bu takımdan aldıkların verdiklerinden çok daha fazladır!

- Tuğçe Canıtez'e önce gerekli cezayı verip ama "Basra harab olduktan sonra" onu bu sezondaki lig şampiyonluğu maçları var diye affedip geri alan yönetimi de şaşkınlıkla karşılıyorum. Onun sayesinde gelecek bir şampiyonluktan ümidi olanlara da saygılarımı sunuyorum.

Ancak bu Tuğçe nam kişi, insan psikolojisinden anlamaktan yoksun mu yoksa artık bitik basket hayatını müteakiben kendisine TBF'de bir görev arayışı içinde olan teyze konumuna mı dönüşmüş, bunu da basket yöneticimiz değerlendirecektir kanaatindeyim.

Ayrıca koçtan ve oyuncularımızdan özür diliyorum onları suçladığım için, Tuğçe ve Esra takımlarına sis atarken: Sırf yaşlarından dolayı kaptan yapılan ama bu güne kadar tek başlarına ne lig ne de Avrupa'da 1 maç bile kazandıramamış 2 yeteneksiz oyuncunun tezgahına düştüğüm için..

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/skorer/yabanci-kararina-kaptanlardan-destek-6728132

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: Tuğçe Canıtez: İçimizdeki İrlandalı!
« Yanıtla #1 : Nisan 20, 2022, 07:40:27 ÖÖ »
Sert ve güzel yazı. :) Defolsun gitsin. Fenerbahçe'ye 1 verdiyse 5 aldı.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : Nisan 22, 2022, 05:50:53 ÖS »
Bu arada, "En son babalar duyar" misali Koç Lapena'nın gönderilip yerine Sırp Marina Malkoviç'in getirildiğini bu gün Çankaya Üni.  maçı başlayınca fark ettim   :D

« Son Düzenleme: Nisan 22, 2022, 06:05:25 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #3 : Nisan 23, 2022, 01:11:15 ÖÖ »
Koç değişikliği hakkında neden yorum yapmadığını şimdi anladım. :)