Gönderen Konu: M.Lynx:69-NY Liberty:88 ve A.Dream / S.Storm maçları  (Okunma sayısı 387 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
M.Lynx:69-NY Liberty:88 ve A.Dream / S.Storm maçları
« : Haziran 08, 2022, 06:31:38 ÖS »
8 Haziran MAÇLARI (TSİ)

Minnesota Lynx: 69 - New York Liberty: 88

Oyuncumuz Kayla McBride (M.Lynx): Süre: 25 dk, 13 sy 4 reb 1 ast 1 top çalma 3 top kaybı 3 faul.

Sabrina Ionescu hücumda çok başarılıydı ve bu performansıyla New York Liberty'yi son dört maçının üçünde galibiyete taşıdı.

Ionescu 26 sayı, 8 ribaund ve 8 asistle Liberty'nin Salı gecesi (TSİ Çarşamba) Minnesota Lynx'i 88-69 mağlup etmesine yardımcı oldu.

New York teknik direktörü Sandy Brondello, "Yaptığı şutlardan bazıları Diana Taurasi'ye benziyordu," dedi. ''O dünyadaki tüm yeteneklere sahip ve birbirimizle biraz zaman aldı ama kimyamız tuttu.  Sab için mutluyum, gerçekten iyi bir oyuncu olmak için çok çaba harcıyor.''

Ionescu, genç kariyerinde ilk kez üst üste dört maçta 20 veya daha fazla sayı attı.

Ionescu, ''Saldırı olarak bir tehdit olabilirsem, bu diğer takım arkadaşlarıma fırsat yaratır' dedi. ''Bir çok video izledim ve pick-and-roll'a hücum etmenin yollarını buldum. Çok fazla savunma görüyorum ve arkadaşlarımı oyuna dahil etmeye çalışıyorum.''

Liberty'nin 2020'deki 1 numaralı draft seçimi olan Ionescu, 11 şut denemesinden 10'ununda isabet buldu  ve ilk yarıda 13 sayı, yedi asist ve altı ribaund aldı:

Sabrina Ionescu BEATS BUZZER With HALF COURT Shot Off The Glass!   

Üçüncü çeyrekte kontrolü Ionescu'nun arkasından alan New York, 3:30 kala farkı 67-45'e getirdi. Ionescu, Logodan uzak bir 3'lük isabetinden sonra çok havalıydı.
Ionescu, ''Bazen uzak isabetten sonra o kadar da uzak görünmediğini düşünüyorum' dedi:

Sabrina Ionescu FROM THE LOGO Then MJ Shrugs Afterwards! Made It 10-11 From The Field For 26 Points!   

M.Lynx: Kayla McBride 13 sy, Aerial Powers 11 sy, Sylvia Fowles 10 sy 6 reb.
NY Liberty: Sabrina Ionescu 26 sy 8 reb 8 asist, Han Xu 15 sy 5 reb, Rebecca Allen 13 sy 6 reb, Natasha Howard ve Sami Whitcomb 11'er sy.

SAKAT OYUNCULAR: New York'ta Betnijah Laney (sağ diz), DiDi Richards (sağ diz) ve Jocelyn Willoughby (sol diz) yoktu. Minnesota, Natalie Achonwa (sağ hamstring), Damiris Dantas (sağ ayak) ve Moriah Jefferson (sol dörtlü) ile sakatlık sorunları yaşadı.
Napheesa Collier ise geçen ay bir kız çocuğu doğurduktan sonra sezonu kaçırdı.

Maçın Özeti:     

---------------------------------------

Atlanta Dream: 60 - Seattle Storm: 72

Seattle son çeyrekte 17 sayı öndeyken bitime 3:52 kala Atlanta 13-0'lık seri bularak 64-60 ile rakibini yakalamak üzereyken, 5.faule ulaşmış olan Breanna Stewart üçlükle cevap vererek Atlanta'nın serisini sonlandırdı.
Sonraki 2 dk. boyunca her iki takım da sayı bulamazken Storm kalan kısa sürede Gaby William'ın boş turnikesi ve Ezi Magbegor'un üçlüğüyle 8-0 seri yaparak maçı kazandı.

İlk çeyreğin 3.dakikasında Erica Wheeler'ın ayak bileğinden sakatlanıp oyunu terk etmesi Atlanta için büyük kayıp oldu.

A.Dream: Cheyenne parker 13 sy 10 reb ile DD, Kristy Wallace 12 sy, Monique Billings 11 sy 9 reb, Rhyne Howard 11 sy 6 reb.
S.Storm: Jewell Loyd 26 sy, Breanna Stewart 19 sy 7 reb, Ezi Magbegor 12 sy 7 reb, Sue Bird 5 sy 6 asist.

Maçın Özeti:         
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2022, 08:24:42 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »