Gönderen Konu: Storm-Lynx Maçı Ertelendi  (Okunma sayısı 1018 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 2228
Storm-Lynx Maçı Ertelendi
« : Eylül 21, 2020, 12:02:05 ÖÖ »
Storm-Lynx yarı finali, sonuçsuz COVID-19 test sonuçları nedeniyle ertelendi

Pazar günü yapılması planlanan 2 numaralı Seattle Storm ile 4 numaralı Minnesota Lynx arasındaki WNBA yarı final ilk maçı, bazı Storm oyuncuları için kesin olmayan koronavirüs test sonuçlarının çıkmasının ardından ertelendi. Lig yönetimi, oyunun "çok sayıda ihtiyat nedeniyle" ertelendiğini söyledi.

Kesin olmayan sonuçlar alan oyuncular Pazar günü ek testlere tabi tutuldu ve şu anda Bradenton, Florida'daki balonda tecrit ediliyorlar. Oyun 1'in yeni tarihi, gelişmelerin gerektirdiği şekilde açıklanacak.

Seattle CEO'su / genel müdürü Alisha Valavanis ve ortak sahibi Lisa Brummel yaptığı açıklamada, "Storm, organizasyonun oyunu erteleme kararını tamamen destekliyor" dedi. "WNBA oyuncularının, takım çalışanlarının ve bu sezonun yapımında yer alan herkesin sağlığı ve güvenliği bizim önceliğimiz olmaya devam ediyor."

WNBA normal sezonundaki hiçbir maç COVID-19 test sonuçları nedeniyle ertelenmedi. Bir oyunda oturmak zorunda kalan oyuncuların kesin olmayan sonuçlara ulaştığı en az iki örnek vardı:
- 30 Temmuz'da Las Vegas'tan Lindsay Allen ve 5 Ağustos'ta Los Angeles'ın Te'a Cooper
- Ancak her iki durumda da sonraki test negatif çıkmıştı.

(Kaynak: ESPN)