Gönderen Konu: OGM:64-FB72, 21 Ekim  (Okunma sayısı 863 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
OGM:64-FB72, 21 Ekim
« : Ekim 22, 2020, 01:51:59 ÖS »
OGM Ormanspor: 64 - Fenerbahçe Öznur Kablo: 72  (17-25, 14-22, 18-12, 15-12)

İlk çeyreği 18-25 önde bitirip ikinci çeyrekte 18 sayı önde iken son saniyede Walker'dan yediğimiz basketle devreyi 16 sayı önde bitirmemize rağmen GS maçında yediğimiz son saniye basketlerinin takımın morali üzerinde yarattığı olumsuzluklar aklıma geldi.
Ayrıca Nilay'ın Olcay'a arkadan omuzuna vurmasını da hakem "çeyrek bitmişti" diyerek görmemezlikten geldi.

Nitekim üçüncü çeyrek başlayıp 3 dakika içinde Satou Sabally kızımız tamamıyla gereksiz 2 faul daha yapıp faulleri üçleyince kenara alındı ve bu çeyrekte tekrar parkeye dönemedi.
Bu çeyreği de 49-60 önde bitirmemize rağmen aslında 18-13 geride kalmıştık çeyrek itibariyle, OGM iştahlanmaya başlamıştı.
Yine Thomas'la hızlı hücuma çıkarken Walker'ın yaptığı faulü bir hakem vermez iken, Thomas pota altında bekleyen Stokes'a aktarıp basketi bulduğumuzda bu kez diğer hakem Nilay'ın Stokes'a yaptığı gayet normal savunmaya lehimize ve ama yerde faul çalarak bir basketimizi yedi.
Yine ayrıca, pota altımızda top rakip Sykes'dan dışarı çıkarken Sykes'in kolunu Olcay'ın koluna takıp çekmesini de hakem görmemezlikten geldi.

Son çeyrek başlangıcında Sevgi Uzun'un üçlüğüne Riquna Williams ve Meltem'in üçlükleriyle cevap veren OGM farkı 6 sayıya indirdi.
Sevgi'nin ikilik basketiyle biraz rahatlasak da artık her hücumun altın deÄŸerinde olduÄŸunda Satou Sabally'nin son derece rahat pozisyonda geri adım atıp kenar çizgisine basıp top kaybı yaptığında ve üst üste iki atakta OGM 64-65 ile farkı 1 sayıya indirdiÄŸinde bitime 1:49 kalmıştı. Bu ana kadar son çeyrekte 15-5 geriye düşmüştük, 8:51'lik sürede sadece  Sevgi Uzun ile 5 sayı atabilmiÅŸtik.
Neyse ki OGM kalan sürede başka sayı bulamadı.

Aldığımız mola dönüşü Sabally kendisine yapılan faulden doğan doğan serbest atışları sayıya çevirince durum 64-67 oldu.
Karşılıklı boş hücumlardan sonra Zandalasini üçlüğüyle durumu 64-70'e getirip maçı kopardığında bitime 57 saniye kalmıştı.
OGM'nin boş hücumundan sonra biz de atış kaçırdık ama Sabally hücum ribaunduğunu alarak takımımızı rahatlattı.
Zandalasini top gezdirip süreyi eritirken ve maçtan ümidini kesen OGM faul de yapmazken bitime 2 saniye kala kenardan gelen at talimatı üzerine Zandalasini üçlüğe kalktığında Riquna Williams kendisine Sportmenlik dışı faul yaptı.
Zandalasini, 3 atışın 2'sini sayıya çevirince OGM deplasmanından 64-72'lik sonuçla galip dönmeyi başardı kızlarımız.

- Kayla McBride'a geç geldiği için neden kızdığım daha iyi anlaşıldı sanırım, 5 maç geçti biz hala tam kadro sahada olamadık, bu gün kaybetmenin eşiğinden döndük.
  İç sahada GS, deplasmanda ÇBK ve OGM gibi gibi güçlü 3 rakibi de kazasız geçtik neyse ki.
- İlk devre 10 sayı bulan Satou Sabally, son çeyrekte serbest atışlardan 2 sayı bulabildi. Ancak bu iki sayı ve son anlarda aldığı 2 reb çok önemliydi.
  Ancak ikinci devre kendisinden tam yararlanamadık sayı ve savunma açısından, 3 faulle oynayınca savunması da aksadı haliyle.
- Jasmine Thomas'ın 6 ve toplamda 17 top kaybı yapmamız fazlaydı.
- Yine gözünün önünde Zandalasini'ye Riquna William'ın yaptığı SDF'ye önce normal faul çalınıp sonra itirazımız üzerine ekrana bakarak SDF veren hakemler bir garipti bu gün.
  Ancak maçı kazandığımızı rakip kabullenmiÅŸke bitime 2 saniye kala Zandalasini'ye kenardan at komutu gelmesi "bence" hatalıydı çünkü Riquna Williams kurt gibi bekliyordu orada ve Zandal'ın
  burnu kırılmadığı için ÅŸanslıyız.

Ä°kili averaj düşünülerek at komutu verildi bu belli ama bu düşünce olumsuzluk içeriyor.

OGM Ormanspor: Brittney Sykes 21, Ashley Walker 17 sy.
Fenerbahçe: Satou Sabally-Kia Vaughn-Cecilia Zandalasini 12'şer sayı, Sevgi Uzun 10 sayı.

Teşekkürler kızlarımız..

Maçın Tamamı:

« Son Düzenleme: Ekim 23, 2020, 07:29:42 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: OGM:64-FB72, 21 Ekim
« Yanıtla #1 : Ekim 22, 2020, 06:38:38 ÖS »
Nilay Yiğit'i görünce şaşırdım. Basketbolu bıraktı sanıyordum. Şükran Albayrak sunuculuk yapıyor, Şaziye Survivor'a katıldı Nilay Yiğit devam. Gerçi pek beğendiğim basketbolcu değildi. Birsel kendisinden formayı kapmıştı.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : Ekim 23, 2020, 07:07:26 ÖS »
Nilay YiÄŸit yazınca bir an toparlayamadım,  çünkü yıllardır Nilay Kartaltepe olarak hafızama yerleÅŸmiÅŸ  :)
Evet, Nilay 41 yaşında ve halen basketbol oynuyor, tabi o efsanevi uzak mesafe üçlükleri eskisi kadar etkili olamıyor.

Botaş'ta oynarken Nilay'ın her iç saha maçını seyrettim. Bir defasında maç başlamadan önce hakem kolyesini çıkartmasını isteyince, çıkartıp alt tribününün orta yerinde oturmakta olan kocasının tam avucuna teslim bir atış yapmıştı!

Bir Botaş-FB maçında da Botaş taraftarlarının arasına oturdum çünkü deplasman taraftarlarına ayrılan yer potanın arka çaprazında deplasman takımının bencinin üstü olup ve bu güne kadar hiç bir olay olmamasına rağmen bencin üzerine plexi koruyucu yerleştirildiğinden artık sahanın bir bölümünü net görme imkanı kalmamıştı.
Salonu ortalayan tribün hep ise ev sahibi takıma ayrılıyordu.

Neyse, maç baÅŸladıktan sonra bizimkilerin kaçırdığı sayılarda ve yaptıkları top kayıplarında sinirlenip dizimi dövüp, basket attığımızda alkışlıyorum filan, tribündeki bakışlar bana dönmeye baÅŸladı ama bulaÅŸmadılar çünkü "Baba, sen ne anlarsın basketboldan" duygusu hakim olsa gerekti  :D

Aynen, 0.08'inci saniyedeki ukala genç tiplemesinin olduÄŸu Tivibu Spor reklamındaki gibi:  ;D

« Son Düzenleme: Ekim 23, 2020, 10:21:51 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #3 : Ekim 24, 2020, 02:38:19 ÖÖ »
CaferaÄŸa'da maç izledin mi? Orada maç izlemek  nasip olmadı. Eski bir salondu ama ruh vardı. Güzel atmosfer oluÅŸuyordu. Gs'yi döve döve yeniyorduk. ;D