Gönderen Konu: FB-BOTAÅž, 21 Kasım  (Okunma sayısı 977 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
FB-BOTAŞ, 21 Kasım
« : Kasım 19, 2020, 10:13:37 ÖS »
21 Kasım Cumartesi  Saat  17:30

Fenerbahçe Öznur Kablo - Botaş Spor

---------------------

16 - 12 Birinci Çeyrek
38 - 27 Ä°lk Devre

54 - 38 Üçüncü Çeyrek

79 - 51 MAÇ SONU

Maç sonucu harika, elbette Jasmine Thomas bu sonuca liderlik etti 27 sayılık performansı ile.

Bu maçta kimi oyuncularımızın eleştirilmesi büyük haksızlık olur çünkü pandemi yüzünden tüm sporcular kelle koltukta oynuyor deyim yerindeyse..

6 oyuncumuzun Covid-19 olup, 4'ünün atlatıp, 2'sinin halen karantina'da olduğu, Satou Sabally'nin kenarda oturmasına rağmen oyuna alınmayan tek oyuncu olması, Kia Vaugh'nun kadroda olmayışı hep soru işaretleri.

Ä°ÅŸte en son Pınar Karşıyaka erkek basket takımının çok sayıda oyuncusunun pozitif test sonucu karantina süreçleri testlerinin negatif çıkmasına raÄŸmen halsizlikleri sonucu TBF'den  maç erteleme isteklerinin reddedilmesinden hemen sonra TBF BÅŸk. Hidayet TürkoÄŸlu da virüse yakalandığını açıkladı.

Pandemi oyuncak değil, ama insanların bir kısmı bu gerçekliği algılamaktan çok uzak, her zamanki gibi.

Futbol ve basketbol başta olmak üzere Avrupa liglerinde ülkemiz dahil bir çok takım pandemi yüzünden kırılıyor, eskisi gibi maçları şehir şehir oynatmaktan.

Ülkemizde milyar dolarlar harcandı, bir dolu stadı ve kapalı spor salonlarını yıkıp yeniden yapmak için ama bir tane ABD/ wnba tarzı korunaklı komple bir tesis yok.

SON OLARAK: Basketbol ligleri başlamadan hemen önce TBF'den Ömer Onan "Covid-19 test kitlerinin tanesi 125 TL iken, sağlık bakanlığı bize 250 tl/Ad fiyat çekti, bu meblağın altından kalkamayız, görüşmelerimiz devam ediyor"

Peki bu nalet PCR test kitlerinin gerçek fiyatı neymiş: 9,98 TL.
Peki Bakanlık bu Test kitlerini kaç TL'den almış: 32 TL.
Peki bakanlık o test kitlerini o güne kadar kaçtan satmış: 125 TL.
Peki o bakanlık TBF'den kaç TL talep etmiş: 250 TL.

Olay bundan ibarettir, arz ederim.

---------------------

Yayın:  Tivibu Spor ve                                                         
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2020, 08:02:24 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: FB-BOTAŞ, 21 Kasım
« Yanıtla #1 : Kasım 24, 2020, 11:28:07 ÖS »
Yeni transfer yapmışız.  Fatih Dilber beÄŸenmiÅŸ. Sen ne düşünüyorsun?  https://twitter.com/neozepron/status/1331326652459208704

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2020, 09:00:11 ÖÖ »
Vitola hakkında düşüncelerimi büyük ihtimalle saat 15:00'deki FB-BJK maçından sonra yazarım.

Åžunu belirteyim ki bizim Vitola hamlemizden 3 saat kadar sonra  Galatasaray da Quanitra Holingsvorth (Q) transferini duyurmuÅŸ.

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2020, 11:56:48 ÖÖ »
Kadın basketbolu eskisi gibi takip edemesem de, Holingsvorth bizde oynarken beğenmiyordum. Net pozisyonları bile bitiremiyordu. Basketbol iq'su düşük ve mental problemleri olan bir oyuncuydu. Umarım hala öyledir:)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : Kasım 25, 2020, 06:21:39 ÖS »
Kristine Vitola, 2016-2017 sezonunda GS'de oynamıştı ve fcnblok sitesinin sezon başı genel değerlendirmesinde "Kristine Vitola Avrupa seviyesi için önemli bir eşikte, ya Koç Marina Maljkovic ile yukarı çıkacak ya da kendisinden beklendiği halde bir türlü yapamadığı patlamayı yine yapamayacak." şeklinde nisbeten olumsuz bir cümle kullanılmıştı.

Nitekim hatırladığım kadarıyla GS'de mutsuz olmuştu, sanırım koçu yüzünden. Nitekim o hırsla daha sonra Eurobasket elemeleri esnasında Letonya Milli takım forması ile eski koçu Maljkoviç'in yönettiği Sırbistan'a karşı 17 sayı atarak Sırpların elenmesinde önemli bir rol oynamıştı.

Vitola'yı 28 Ekim'de Macar DVTK takım formasıyla İzmit Belediyespor'a 68 - 85 yenilerek EuroligWomen'a veda ettikleri maçta seyrettim en son.
Bu maçı 20 sayı, 7 reb ve 2 asist ile bitirmişti.

Evet, 29 yaşında 1.92 boyuyla ayakları çabuk ve hızlı koşabilen bir merkez oyuncusu, uzun eksiğimizi giderecektir.
Çok güçlü ve rakip cüsseli uzunları yıpratabilecek bir oyuncu değil.

FB resmi Twitter hesabında Vitola transferi üzerine  ÅŸu mesajlar karşısında istemsizce gülümsedim:
- Lupova ya niye gönderdiniz. Diye niye soran yokmu. (Türkçe katliamı, ayrıca Lupova kim? Ben hiç olmazsa Yakup deyip geçiyorum)
- Vitola, Griner'ı mahveder  (Gırgırına yazılmadıysa büyük cehalet: Griner aylardır ortada yok; Bu tür kimi girdiler uçmuÅŸ 2 saat içinde)
- Bu sene Eurolig artık bizim (Tabi ki, isterseniz yanına bir de hediye olarak EuroCup verelim)

Sonuç olarak: Kristine Vitola için kariyerinde, Fenerbahçe gelebileceği en önemli kulüp.
Ancak Vitola "29 yaşına kadar kendisinden beklenen istikrarı gösterememiş bir standart bir uzun"

DVTK elenince, ucuz fiyatla transfer ettiÄŸimiz bir oyuncu, ÅŸimdilik.
Tamamen gereksiz de değil elbette, işte 2 maçtır Kia Vaughn kadroda yok!

Satou Sabally son Botaş maçında kadroda ama oyunda yok ve bu gün BJK maçında tribünde!
Ama Vitola da kadroda olmasına raÄŸmen oyuna alınmadı; Vitola'nın yerinde olsam derdim: "Saksı deÄŸilim ben"  :D

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #5 : Kasım 25, 2020, 08:56:32 ÖS »
Alıntı
- Bu sene Eurolig artık bizim (Tabi ki, isterseniz yanına bir de hediye olarak EuroCup verelim)
O tren çoktan kaçtı maalesef. Ligde şampiyon, ELW'de de çeyrek final diyorum.