Gönderen Konu: FB:77-USK Prag:70, 1 Aralık  (Okunma sayısı 699 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
FB:77-USK Prag:70, 1 Aralık
« : Aralık 01, 2020, 09:54:39 ÖS »
Fenerbahçe Öznur Kablo :77 - USK Prag: 70

Maçın Kısa Özeti:

13 - 23 İlk Çeyrek
32 - 43 Ä°lk Devre

57 - 62 Üçüncü Çeyrek
77 - 70 Maç Sonu

Öncelikle teşekkürler Satou Sabally, çok çekindiğim bu maçı kazanırken, önceden tahmin ettiğimi yardımcı Antrenörümüz Ömer Buharalı maç sonunda doğruladı: "Sabally, covid-19'a yakalandı ve süreci sıkıntılı geçirdi"

Satou Sabally kariyerinin ilk EurolegueWomen maçının başında Veronica Vorackova'dan 2 blok yeyip ayrıca 2 top kaybı yaptıktan sonra açıldı ve 16 sayı 5 reb 1 asist 1 top çalmayla  en skorer oyuncusu oldu.

Kayla Mc Bride 4 sayı, 0-3 üçlük ve Zandalasini 0 sayısıyla ilk devreyi 32 - 43 geride kapattık.

Üçüncü çeyrek sonunu da 57-62 geride kapatırken son çeyreğe ümit taşımıştık.

Son çeyrekte 64-64 beraberliği yakaladıktan sonra maçı da 77 - 70 kazanmayı başardık.

Bu başarıda elbette Satou Sabally'e birinci önceliği vereceğiz: 30 sayı ve 11 reb ile double double yaptı.

İkinci Sırada 19 sayı ve 4 top çalma ile Jasmine Thomas gelir.

Kayla McBride 14 sayı ve 4 asistle oyunu tamamlasa da  0-6 üçlük isabetsizliÄŸi artık kesinlikle kabak tadı vermeye baÅŸladı.

Bu sezondaki bir diğer problem ise Cecilia Zandalasini olmakta: 26 dakika süre alıp 2 sayıyla oyunu bitirmek?

Yani, Olcay ve Sevgi'nin tam gerekli olduğu anlarda attıkları birer üçlük, Zandalasi'den çok daha faydalı oldu.

Umarım Mc Bride sonradan takımımıza çok daha faydalı olur, ama:

- Önceki sezon UMMC EKA'da bir sezon oynadıktan sonra gönderilip yerine çok daha yaşlı Allie Quigley alındı, niye?
- Geçtiğimiz yaz WNBA / LV Aces takımı ile final serisi oynarken ve ortalama 10 sayı bulabilirken, ikili sıkıştırmalarda nasıl da çaresiz ve ağlamaklı yüz halini gösterdiğine defalarca şahit oldum.

Kanaatimce, McBride'ın transferi ile takımın kimyası bozuldu ve Zandalasini de pasifize oldu.

Herşeye rağmen, koç Lapena'nın bu çelişkileri düzelteceğini düşünüyorum, işte geçen sezon Zandalasi'nin "Yakubova transfer edildiğinde sebebini anlayamadım, çünkü ikimiz de aynı tip oyuncu idik ama daha sonra koçumuz bizim birlikte nasıl oynayacağımızın formülünü bize gösterdi" demişti.

MAÇIN TAMAMI:          Fenerbahce-ZVVZ USK Praha--Women's Euroleague--round 1--[12/1/2020]

--------------------------

Gubumuzdaki diğer maçta

Lyon Asvel: 89 - Arka Gdynia: 57

« Son Düzenleme: Aralık 02, 2020, 08:53:26 ÖÖ Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: FB:77-USK Prag:70, 1 Aralık
« Yanıtla #1 : Aralık 02, 2020, 11:32:06 ÖÖ »
Tebrikler. Maçı ben de izledim. 2-3 kere 10 sayı geri düşünce sabaha kadar oynansa bu maçı kazanamayız dedim. Daha sonra rakip oyunculardan biri faul problemine girip kenara gelince iş değişti. Biz de savunma yapmaya başlayınca son 15 dakika çok iyi oynadık. Kıvanç Özkök sürekli ELW'nin favori takımlarından biriyiz dedi. Benim bildiğim son 2 senedir takım küçülmeye gitti ve şampiyonluk iddiamız yok.