Gönderen Konu: FB ELW F4'de?  (Okunma sayısı 763 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
FB ELW F4'de?
« : Mart 19, 2021, 09:54:28 ÖS »
Evet, bu akşam ilk maçta 17 farkla yendiğimiz GS'ye bu defa 10 farkla yenilerek de olsa ELW F4'de EKA'nın rakibi olduk.

Peki Oldu mu?

Olmadı.

Son çeyrekte 4-21'lik skora raÄŸmen elendiklerini bildikleri halde  GS bencinin nasıl da sevindiÄŸini gördük, bu maçtan ders çıkartıyorlardı, KBSL Finali için!

Bizim maç biter bitmez yarı finaldeki rakibimizi belli edecek EKA-Kursk maçının 2'inci yarısına geçtim ve ilk yarı sonucunun 55-28 EKA lehine olduğunu gördüm, nitekim ilk maçı EKA 13 sayı üstünlükle bitirmesine rağmen bu defa 94-59 yani tam 35 sayı farkla önde bitirdi.

Peki derdi neydi EKA'nın bu kadar kasacak: Rusya Kadınlar Ligi final karşılaşmaları için Kursk'un gözünü korkutup onları şimdiden ümitsizliğe sevk etmek, konu buydu.

Oysa bu akşam FB TV'de maç öncesi programda Kıvanç Özkök'ün "Bu maçta 17 sayı altında yenilsek bile yarı finale çıkacağız" cümlesi matematiksel olarak doğru ama inanılmaz gereksiz idi.
Nitekim, maçı da naklen anlatan Kıvanç kardeÅŸimiz, bu cümleyi de çok defa kullandı ve skandal bir  4-21'lik son çeyrek sonucu 10 farkla yenildik ama F4'deyiz!

Kıvanç kardeşim, işte bu mantık sonucu GS bize ELW'de elenmeyi zaten bekliyordu ama artık "Bunları KBSL finalinde de eleyebiliriz" düşüncesine kapıldılar, sevinçleri bunun içindi.

Tekrarlıyorum: Bizimle Ligde aynı konumda durumda bulunan EKA-Kursk arasındaki mücadeleyi EKA, Rusya liginin de şampiyonu benim derken, biz lig şampiyonluğunu tehlikeye soktuk.

----------------

Tabi, Yarı final maçında EKA'yı sürpriz bir şekilde yeneceğimizi her Fenerbahçe'li taraftar gibi ben de hayal etsem de bu gerçekleşemeyecek maalesef..

Mesela bu akÅŸam GS'den 4 tane fazla üçlük atmamıza raÄŸmen 10 farkla  yenildik!

Olay bundan ibarettir arz ederim.  :(

« Son Düzenleme: Mart 20, 2021, 10:19:52 ÖÖ Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: FB ELW F4'de?
« Yanıtla #1 : Mart 20, 2021, 12:48:02 ÖÖ »
Katılıyorum. Ne olursa olsun ciddi olmalıydık. Bu Eka da acayip takım. Maçları 20-30 farkla kazanıyorlar. Vip takım.