Gönderen Konu: FB-Sopron, 18 Nisan  (Okunma sayısı 1660 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
FB-Sopron, 18 Nisan
« : Nisan 18, 2021, 02:10:08 ÖÖ »
18 Nisan Pazar,  Saat  15:00,  2020-2021 ELW 3/4 Maçı

Sopron Basket - Fenerbahçe Öznur Kablo

İlk Çeyrek: 9 - 22
Ä°lk Devre:  31 - 36

Koç ve kızlarımız ilk çeyrekten sonra ikinci çeyrekte 18 sayı farka ulaşınca "Bronzlar boynumuzda" rehavetine girip rotasyona girince bu çeyreğin sonlarında sürekli top kaybı yapınca 2-15 seri yedik ve ilk devreyi sadece 5 sayı önde bitirebildik!

Üçüncü Çeyrek: 46 - 47

MAÇ SONU:    58 - 64

Bronz madalyalar ÅŸimdi kızlarımızın boynunda, tebrikler  :)

Naklen Yayın:  FB TV ve 
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2021, 04:50:47 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: FB-Sopron, 18 Nisan
« Yanıtla #1 : Nisan 18, 2021, 04:48:20 ÖS »
Takıma tebrikler. Üçüncülük maçı bana göre oynatılmamalı. Bi anlamı olmayı olmayan maç. Yönetim bu maça da gelmiş. Yarı final maçında elendik diye üçüncülük maçına gelmeselerdi ayıp olurdu.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : Nisan 18, 2021, 05:56:45 ÖS »
Ali Koç'un 3/4 maçına gelmesini takdirle karşılıyorum.

Aklıma Kadın Volley'in yine Ä°stanbul'da oynanan F4 yarı final maçında yenilmesi üzerine o zamanki Volley sponsoru  M.Ali Aydınlar'ın sinirle salonu terk edip ertesi gün 3/4 maçında salona gelmemesi oldu.

"Para virdim, niye şampiyon olamıyorlar" diyen bir tıp doktoru, hastane sahibi: Volleycileri kendi elemanları zanneden bir tip.

Tabi, o dönemlerdeki utanmasa "I hate Fener" tişortu giyip gezecek olan TVF başkanı olan Ünal Karabıyık'ı asla unutmadım:

Bakü'de oynanacak olan Avrupa ÅŸampiyonası F4 maçına ertesi gün gidecek Fener Volley takımı için "Ben bu güne maç koymuÅŸum, bu gün maç oynamadan giderse Feneri ligden atarım" diyecek kadar zıvanadan çıkmış ama  FB Volley Bakü'de Avrupa ÅŸampiyonu olunca gagasını kapatmak zorunda kalmıştı.

Tabi bir de Hacettepe Doping Merkezi Bşk. Turgay Atasü vardı:

FB kadın basket takımın Avrupa şampiyonu olacağını tüm otoriteler yazıp söylerken aniden FB oyuncusu Diana Taurasi için dopingli tesbiti yapan Hacettepe doping merkezinin başkanı:

Yasak olmasına raÄŸmen gülerek ve  ÅŸehvetle söylediÄŸi "Ä°lk numunede doping çıkmışsa ikinci numune de çıkacaktır" tesbitine, Taurasi'nin kendi tuttuÄŸu avukatla bu olaydan temiz çıkmasını takiben ve Hacettepe Doping merkezinin 2.defa ceza yemesinin karşılığında bu ÅŸahıs hakkında soruÅŸturma açıldı mı?
Elbette hayır ve İstanbul Üni'de adına kapalı spor salonu var halen.

Şimdi, TVF'deki bu Fenerbahçe düşmanlığının hiç değişmediğini görüyorum:

Vakıfbank Şampiyon; Ha, biz üçüncü maçta da yenilirdik Vakıf'a ama bu başka bir hınç alma olayı.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : Nisan 18, 2021, 06:09:34 ÖS »
Takıma tebrikler. Üçüncülük maçı bana göre oynatılmamalı. Bi anlamı olmayı olmayan maç.

Yapma bunu Volkan yapma  ;D
Bekar kızlarımızı düşün: "Boyunlarında ELW 3.lük madalyası ile koca bulma şanslarının arttığını?

Mesela son dönemde isimlerini ezberlediğim teyze yaşına yaklaşan kimi yabancı kadın basketçilerin soyadlarının değiştiğini görünce kafam karışıyor:
İşte bu gün bize karşı oynayan Sopron'lu Jelena Brooks, bunu bir türlü kabul edemedim çünkü o bende Jelena Jovanic olarak hafızama yerleşmişti.

Böyle çok örnek var, 30+ yaÅŸlardan sonra koca bulan, onlara da anlayışla yaklaÅŸmak gerek  :D 

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #4 : Nisan 18, 2021, 07:23:53 ÖS »
Erol Ãœnal Karabıyık anti-Fenerbahçeliler arasında Haluk Ulusoy, Erman ToroÄŸlu ve Hıncal Uluç ile yarışır valla.   Bu adam bir de baÅŸkanlık yaptı. Rezillik yani. Biz son 10-15 senedir yatırım yapmaya baÅŸladık ama Vakıfbank, Eczacıbaşı ve Efes gibi kulüpler bizden çok önce bu iÅŸe baÅŸladıkları için federasyon içinde etkinlikleri ve lobileri bizden fazla. Vakıfbank milli takıma da sponsor. Her türlü lobileri var.

Alıntı
Bekar kızlarımızı düşün: "Boyunlarında ELW 3.lük madalyası ile koca bulma şanslarının arttığını?
;D
Jovanic demişken biz neden Yugoslav kökenli oyuncu transfer etmiyoruz. Kadın basketbolda Yugolar kötü mü?

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : Nisan 20, 2021, 05:15:31 ÖS »
Ãœlkemizde oynayan bir çok Sırp oyuncu olduÄŸu gibi, aklıma ilk gelen  biz de Ana Dabovic'i transfer ettik 2017'de.

İstikrarlı olsa Dünya çapında yıldız olabilecek bir oyuncuydu:

- OGM Orman Gençlik takımı ile 2014-2015 sezonunda küme düştü!
- 2015 Avrupa şampiyonasında Sırp Milli takımını hem şampiyon yaptı hem de MVP seçilmişti.
- Bu başarısının akabinde YDÜ'ye transfer oldu ama o da ne, 4 maç sonra kadro dışı bırakılıp sezon ortasında gönderildi.
- Bizde oynarken istikrarsızlığı nedeniyle çok eleÅŸtirmiÅŸ ve Dabovic'e "Balonoviç" lakabı takmıştım  :D Sezon sonun sonunda bizden de gönderildi çünkü o sezon hem YDÃœ ÅŸampiyon olmuÅŸ hem de ELW F4'e kalamamıştık.

- Ancak, yiğidi öldür hakkını inkar etme: 1 Kasım 2017'de EKA'yı ELW deplasmanında 73-71 yenerken attığı 21 sayı ile galibiyette önemli rol oynamıştı.

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #6 : Nisan 20, 2021, 06:55:15 ÖS »
Dabovic'i şimdi sen bahsedince hatırladım. Benim aklımda Matovic vardı. Yugoları seviyorum. Basketbolda emekleri çok. Zaten yıllardır erkek basketbol takımını Yugoslav kökenli koçlar çalıştırıyor ve bu dönemde Sırp, Hırvat ve Boşnak oyuncularımız oldu. İzlemediysen şu belgeseli öneririm.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : Nisan 21, 2021, 12:15:18 ÖÖ »
Matovic nedense aklıma gelmedi ilk anda, sert bir oyuncuydu, hatta Griner gibi bir maçta kendisine sert faul yapan rakibini dövmekten dönmüştü ama onunla da ELW'de şampiyonluk elde edemedik.

Bu sezon da kaybettik şampiyonluğu, üçüncü olduk ama kimse takmıyor bu sonucu, çünkü kupa yok.

Şöyle düşünüyorum artık: Bu sezon en azından finale kalmamızı, Yakubova'nın hırsı engelledi: Lyon maçında son saniyede Johannes'in elinden topu çalıp 1 sayı farkla kazanmamızı sağladı ama finale kadar GS ve yarı finalde EKA ile karşılaşmak durumunda kaldık.

Oysa o maçı kaybetseydik 1 sayı ile, yarı finalde Sopron veya P.Avenida ile karşılaşıp finale kalabilirdik, üstelik  bir de GS maÄŸlubiyeti yaÅŸamayabilirdik.

Son derece saygı duyduÄŸum üstad Hayri Pekergin, yarı finalde EKA'ya kaybetmemizi Zandalasini ve Olcay'a  kısa süre vermek ve hatta Sevgi Uzun'a güvenmemekle hata yaptığını söylüyor bizim koçun.
Tüm saygımla kendisine katılmadığımı ifade ediyorum.

Finale gelememekte bir numaralı sorumlu koç Lapena'dır, Lyon maçında Yakup'u frenleyemeyen.

Ha, Finale GS'ye yenilmeden bir öz güvenle gelseydik, bu EKA'yı yenip şampiyon olmamamız için sebep yoktu.

Artık takımımızın yapacağı tek şey ligimizde, GS'yi -Eğer kalırsa- finalde 3-0 ile geçmek olacaktır.

Note: Paylaştığın video 1:24 süresi var, daha sonra izleyeceğim.

« Son Düzenleme: Nisan 21, 2021, 12:19:30 ÖÖ Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #8 : Nisan 21, 2021, 01:42:22 ÖÖ »
 Olcay'a güvenmek:) Olcay, Tuğçe, Melih ve Ahmet'i Ä°sviçreli bilim adamları incelemeli. Sorumluluk almadıkları gibi istikrar da yok. Ben bu oyunculardan ümidi çoktan kestim.

Aslında dediÄŸin gibi Lyon maçında strateji gereÄŸi yenilip finale kalabilirdik. Bu final four'dan çıkaracağımız ders: Eka çok güçlü bir takım ama yenme imkanımız olduÄŸunu da gördük. Seneye yine oradayız. Umarım iyi bir uzun transferi yaparız.  :)

Çevrimdışı dwdark

• Newbie
  • *
« Yanıtla #9 : Nisan 21, 2021, 07:14:02 ÖÖ »
Bu arada konudan bagimsiz seneye Helena Ciak ile anlastigimiz soylentileri var. Instagram'dan da bizim takimi takibe almis. Galiba Vaughn'un yerine alindi.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #10 : Nisan 21, 2021, 12:37:32 ÖS »
Bu arada konudan bagimsiz seneye Helena Ciak ile anlastigimiz soylentileri var. Instagram'dan da bizim takimi takibe almis. Galiba Vaughn'un yerine alindi.

Helena Ciak bilindiği gibi son 2 sezondur Fransız Lyon Asvel takımında oynuyor.
Bu sezondaki istatistiklerine bakarsak, Kia Vaughn'a göre serbest atışlarda daha iyi, ikilik ve reb'lerde ise aynı sayılır.

Fiziki özellikler: Helena Ciak 15.12.1989 doğumlu ve 1.97 boyunda, Kia Vaughn 24.01.1987 - 1.93 boy.

Helena Ciak'ın Fransa'da geçirdiği 7 sezon istatistikleri aşağıda:

(MJ= Oynadığı Maç Sayısı, Tps= Ortalama süresi, PTS= Sayı Ortalaması, Lancers= Serbest Atışlar)

Not: Yanında takım arkadaşı, 3-4 oynayabilen Sırp Aleksandra Crevendakic'i de getirirse neden olmasın?
(Zandal'a ayıp ediyorum ama)  :)