Gönderen Konu: Kadın Volley -AVRUPA ŞAMPİyonası / 2021  (Okunma sayısı 11530 defa)

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: Kadın Volley -AVRUPA ŞAMP.
« Yanıtla #90 : Ağustos 31, 2021, 10:14:11 ÖS »
Çok net ve ezici bir galibiyetti, tebrikler. Cuma gününü sabırsızlıkla bekliyorum. Sırbistan - İtaly finali de olabilir ama gönlümden geçen Türkiye - Rusya finali ve şampiyon Türkiye. :)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #91 : Ağustos 31, 2021, 10:29:06 ÖS »
DediÄŸin gibi Türkiye - Rusya finali olursa, yeni transferimiz Rus kızımız Arina Federostseva'ya ayıp ederiz doÄŸrusu  :)

Ancak, Belarus'u bile 3-2 zar zor geçen Rusya'nın İtalya karşısında direneceğini zannetmiyorum. Efenim, Belrauslu oyuncuların çoğunluğu Rusya liglerinde oynuyormuş ve onları iyi tanıyormuş dediler Rus Volleyciler, e peki siz de onları iyi tanımıyor muydunuz Rus Volleyciler?

Ekaterina Gamova'dan sonra Rus kadın volley'i çok şeyler kaybetti.

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #92 : Ağustos 31, 2021, 10:37:58 ÖS »
Gamova efsaneydi. İtalya ve Sırbistan'ın pasör çaprazları etkili. Bizde de Ebrar var ama tam anlamıyla yıldız değil. Mental açıdan güçlenip istikrar sorununu çözerse Neslihan Darnel/Demir gibi olur. Neslihan bu takımda olsaydı pasör sorununa rağmen olimpiyatlarda madalya almıştık. Ebrar iyi oynarsa Sırbistan'ı geçeriz. Ancak kötü oynarsa Meryem, Hande ve Tuğba'ya çok iş düşecek.

« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2021, 10:40:12 ÖS Gönderen: Metality »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #93 : Ağustos 31, 2021, 11:06:53 ÖS »
Polonya maçını 3-0 kazandıktan sonra Sırbistan'ı da geçeceğimize dair kanaatim güçlendi, yeter ki kızlarımız isimlerinden çekinmesin ki zannetmiyorum artık.

En önemli oyuncuları bizim ligde oynuyorlar zaten, mesela bizdeki Bianka Busa'yı beğenen kaç kişi vardı?
Sırp koçumuz Zoran Terziç onu kendi milli takımına yetiÅŸtirmek için aldı, ben bu koçu asla tasvip etmiyorum: Fenerbahçemizi deÄŸil, Sırp Milli takımının çıkarlarını ön plana alan içimizdeki Ä°rlandalı  ;D

Melissa Vargas'ı bile elinde tut(a)mayan bir  Dünya ÅŸampiyonu koç ha?  Tüm yalan, bu adam derhal takımızdan ÅŸutlanmalı!

İşte yıldızları Tiana Boşkoviç, aynen Polonya maçında olduğu gibi Stysiak'ı durdur ve maçı al.

----------------

Turkey vs. Poland Highlights , 31 AÄŸu 2021        

Ebrar Karakurt en hızlı Ace 99.3 km/h , Türkiye - Polonya,  31AÄŸu 2021     

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #94 : Eylül 01, 2021, 12:33:15 ÖÖ »
YARI FÄ°NALDEYÄ°Z! Türkiye 3 - 0 Polonya (Maçın Tamamı) | 2021 Avrupa Voleybol Åžampiyonası,  31.08.2021

Maçın Tamamı:    

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #95 : Eylül 01, 2021, 12:08:52 ÖS »
Taraftar da kendisinden memnun deÄŸilken Terzic ile neden 3 senelik sözleÅŸme uzattık hala anlayamadım.  :)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #96 : Eylül 02, 2021, 09:42:26 ÖS »
Taraftar da kendisinden memnun deÄŸilken Terzic ile neden 3 senelik sözleÅŸme uzattık hala anlayamadım.  :)

Keşke Ze Roberto kalsaydı diyeceğim de daha mı pahalıydı yoksa Brezilya'ya ekstra gidiş geliş masraflarından mı kaçınıldı bilinmez.

-------------------------

Sırbistan: 3 - Fransa: 1 Çeyrek Final Maçı   (Kısa Özet)

Sırbistan ilk seti Fransa'ya kaybettikten sonra Tina Boskovic ortaya çıktı 105.9 ve 102.3 KMH hızlarla vurduğu smaçlarla 2.sette Fransızları teslim aldı. Hele 3.sette Fransa tamamen sahadan silindi.
Tina Boskovic göz dağı verdi doğrusu.

Sırp libero Sylvia Popovic halen oynuyormuş, onu yıllar önce yer aldığı Azerbaycan liginden hatırlıyorum ve orada bir sezon sonra gönderilmişti ama toparlayıp Milli formayı kapmış tekrar.

(Bu arada Rusya, İtalya'ya çeyrek final maçında direnemedi ve 3-0 yenilerek ilk dörde giremedi)

Serbia vs. France Highlights   

EDİP: Sırp libero Mina değil Sylvia Popovic olacaktı, düzeltildi.

« Son Düzenleme: Eylül 03, 2021, 09:38:21 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #97 : Eylül 03, 2021, 01:46:34 ÖS »
Filenin Sultanları Final için Sahaya Çıkıyor

Maçın Tamamı:      

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası yarı final maçında bu gün Sırbistan ile karşılaşacak.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’daki Stark Arena’da oynanacak müsabaka, saat 18.00’de başlayacak. Mücadele, TRT 1’den naklen yayımlanacak.

Kaynak: TVF

--------------------------------------

34 - 32, 1. Set:  (1- 0)  Öldük öldük dirldik, bu nasıl set? Durduralım ÅŸu Boskovic'i, baÅŸka numaraları yok!

26 - 28, 2.Set:   (1 - 1) Zehra ÅŸu ana kadar en zayıf halkamız.

23 - 25, 3.set :    (1-2)  Zehra, bu kız topa kesme vurmaya çalıştıkça olmuyor !             3.set:  Gittigidiyor.. demiÅŸtik!

13 - 25 , 4.set:      (1 - 3)    Buse Ãœnal'ı alıyor oyuna servis atması için o da kaçırıyor servisi ha bire!  Bu maçı kaybettik, 6-13 gerideyken yazıyorum bunu.
« Son Düzenleme: Eylül 04, 2021, 08:42:34 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #98 : Eylül 03, 2021, 06:24:02 ÖS »
Haydi final zamanı.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #99 : Eylül 03, 2021, 08:52:26 ÖS »
Haydi final zamanı.

Maalesef, özellikle 4.sette Belgrad sosyetesine mahcup olduk:

- Zehra Güneş'in bu tür yüksek düzeydeki maçları kaldıramadığını gördük ve kesme vuruşlarının tamamen tesadüfen sayı olabildiği, boyuna rağmen ağır yapısıyla bloklarda da rakibi korkutucu bir etkisi olmadığını gördük.

- Ebrar henüz çok genç, gelişecek ama her smaç servis attığında yüreğimiz ağzımıza geldi ve kritik anlarda servis kaçırdı.

- Koç Guidetti'nin takımımızdan Buse Ünal ve Tutku Burcu Yüzgenç tercihi tutmadı. Özellikle servis atması için oyuna alınan Buse Ünal'ın plase servisleri fileye takması kabul edilemezdi.

- Pasör Cansu, kaptan Eda ile çok az oynadı, taktik gereği olabilir ama sonuçta olmadı.

Volley uzmanı değilim ama, smaç vurmanın rakibin güçlü bloğunun gözüne vurmanın her zaman en geçerli yol olmadığını artık görüyoruz:

ÖrneÄŸin karşında üçlü blok varsa, hücum yönüne göre onun sağına veya soluna mecburen boÅŸ bıraktıkları alana,  havadan gitmemek ÅŸartıyla plase yapmak karşı takımı demoralize ediyor.
Bu akşam bizim karşımızda Boskovic kullandı bu opsiyonu.

Ä°talya - Hollanda maçı saat 21:00'de TRT Spor kanalında yayınlanacak birazdan, Ä°talya 3-0 yener geçer netekim  ;)

Sonuç olarak, 3-4 maçında Hollanda'yı yener ve Bronz madalyayı alırız.

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #100 : Eylül 03, 2021, 09:06:41 ÖS »
Sırbistan'a elenmemiz sürpriz değil ama oynadığımız oyun yakışmadı. Yenilgiyi kabullendik. Kore, İtalya ve Sırbistan maçlarında rakibin pasör çaprazları bizi yıktı. İşte bizim böyle yıldızımız olmadığı için takım oyunuyla bir yere kadar. Ah şu takımda Neslihan Demir olacaktı, her şey daha farklı olurdu.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #101 : Eylül 03, 2021, 09:59:37 ÖS »
Sırbistan'a elenmemiz sürpriz değil ama oynadığımız oyun yakışmadı. Yenilgiyi kabullendik. Kore, İtalya ve Sırbistan maçlarında rakibin pasör çaprazları bizi yıktı. İşte bizim böyle yıldızımız olmadığı için takım oyunuyla bir yere kadar. Ah şu takımda Neslihan Demir olacaktı, her şey daha farklı olurdu.

Haklısın ama yenilgiyi sadece 4.sette kabullendik.

Maçtan önce yardımcı koçlarımızdan birinin beyanını dinleyince eyvah demiştim: "Eğer bu akşam salon Sırp seyircilerle tam dolarsa veya kızlarımız bu aleyhte tezahürattan etkilenmez ise maçı kazanabiliriz" derken aslında yenilgiye kılıf arıyor gibiydi.

Buna raÄŸmen kızlarımız ilk 3 set direndiler ama 4.sette pes ettiler maalesef   :(

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #102 : Eylül 03, 2021, 10:09:46 ÖS »
Hollanda: 1 - Ä°talya:3

1.set: 19 - 25    (0 - 1)

2.Set: 17 - 25   (20- 2)

3.St:  25 - 16    (1 - 2)  Enteresaaan  ;)

4.set: 18 - 25     (1 - 3)
« Son Düzenleme: Eylül 04, 2021, 03:36:00 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #103 : Eylül 03, 2021, 11:09:10 ÖS »
Artık her şey belli oldu:

Sırbistaan - Ä°talya    Final Maçı,

Türkiye - Hollanda Bronz Madalya Maçı

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #104 : Eylül 03, 2021, 11:34:18 ÖS »
Alıntı
Haklısın ama yenilgiyi sadece 4.sette kabullendik.
4. sette maçı bıraktık ama kafa olarak yeneceÄŸimizi düşünmüyorlardı. Bunu demek istedim. Bu maç sabaha kadar oynansa sonucu deÄŸiÅŸmezdi. Mental olarak hazırlanamamışız. Bu turnuvadan çok ümitliydim.  :'(