Gönderen Konu: Kadın Volley -AVRUPA ŞAMPİyonası / 2021  (Okunma sayısı 11540 defa)

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
Ynt: Kadın Volley -AVRUPA ŞAMP.
« Yanıtla #120 : Eylül 20, 2021, 11:37:21 ÖÖ »
İtalya erkeklerde de şampiyon oldu. Futbolda da şampiyon olmuşlardı. Eurovision'u kazandılar. Erkek basketbol olimpiyat elemelerinde finalde ağır favori evsahibi Sırbistan'ı yenip olimpiyatlara katıldılar. Bu sene İtalya için güzel geçiyor. :)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Girls U18 Volleyball World Champs 2021
« Yanıtla #121 : Eylül 22, 2021, 03:53:25 ÖS »
İtalya erkeklerde de şampiyon oldu. Futbolda da şampiyon olmuşlardı. Eurovision'u kazandılar. Erkek basketbol olimpiyat elemelerinde finalde ağır favori evsahibi Sırbistan'ı yenip olimpiyatlara katıldılar. Bu sene İtalya için güzel geçiyor. :)

İtalya ile Volley'de tekrar karşı karşıya geliyoruz :)

22 Eylül ÇarÅŸamba,  Saat  22:00,   Yayın:   
------------------

Türkiye - Mısır,  23 Eylül PerÅŸ. Saat 19:00,  Yayın:
------------------
İlk iki maçta Dominik ve Peru'yu 3-0'lık skorlarla geçtik.

Resmi kuruluş olan Volleyball world sitesinde hakkımızdaki övgü güzeldi:

"Avrupa'nın güçlü devi Türkiye, Pazartesi günü Meksika'nın Durango kentinde Auditorio del Pueblo'daki B Gurubunun açılış maçında Dominik Cumhuriyeti'ni (3-0) yenerek 2021 FIVB Voleybol Kızlar 18 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'na harika bir formda başladı."

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #122 : Eylül 22, 2021, 10:30:24 ÖS »
İtalya - Türkiye

ilk set: 25 - 22,   22-20 gerideyken beraberliÄŸi yakalayıp sonra üç sayı üst üste verdik, hele son sayı topu rakip sahaya bırakmamıza raÄŸmen fileye deÄŸmek olmadı..

İkinci sette de 5 sayı öndeyken seti verip 2-0 geriye düştük. Bu sette bir oyuncumuz sakatlanıp hastaneye götürüldü.

Bu İtalya ile baş edemeyeceğiz sanırım, bu takımda da Egonu gibi siyahi bir oyuncu var, kritik anlarda devreye giriyor.

Yatmaya gidiyorum artık, bu yenilgi beni yıprattı  :(
« Son Düzenleme: Eylül 22, 2021, 11:10:56 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #123 : Eylül 23, 2021, 01:36:05 ÖÖ »
Alt yaş kategorilerinde yenilmemize üzülmem. Büyüdüklerinde yenelim. ;D

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
U18 Kızlar Dünya Şampiyonası
« Yanıtla #124 : Eylül 24, 2021, 07:47:57 ÖS »
Yine de Ä°talya sayesinde gurup  ikincisi olarak 8'li finallere    (16'lı guruba) kaldık ama  iÅŸler artık çok daha zor ve F4'e kalamayız sanırım.

Bizim kızlar hepsi ince, dalında kurumuÅŸ gibi  ;D  Ancak 5 numara ve soyadı Bükmen olan kızımız bizim Meliha Ä°smailoÄŸlu gibi yükseÄŸe zıplayıp sert smaçlar vurabiliyor, bir de 17 numaramız var.
(Lisedeykene teyzeoÄŸullarımın çita gibi göbeksiz olan bana dedikleri gibi: Dalında kurumuÅŸsun, kebap ye biraz)  ;D

Åžimdi de Ä°talya - Peru maçına bakıyorum ara ara  (25-21, 25 -23, 25-19)

Note: İtalya için gazozuna maç gibi idi, yense de yenilse de gurup birinciliği garanti idi, bu nedenle bol bol yedeklerini denediler.

Dün akşam Mısır karşısında setlerde 2-0 öndeyken 1 set verince hadi dedik, bu Mısır İtalya'dan da 1 set almıştı.
Ama 4.sette 9-3 öndeyken o seti de verince Mısır'ı karar setinde 3-2 yendik ve bu galibiyet bizi 16'lı guruba taşımış oldu.

------------

Bu sabaha karşı oynanacak olan 2 WNBA Playoff maçlarını beklerkene  :D  ECW'de elenmiÅŸ Kayseri vs. gibi takımların  maçları zaman doldurmaya yetmeyince baktım ki U18 Rusya 'nın ve Brezilya'nın  maçları var, hele bunlar nasılmış deyip onları da ara ara seyrettim:

İtalya, Brezilya, Sırbistan ve Rusya F4'e kalacak takımlar gibi görünüyor.

-------------------

Üst takım konusunda haklısın, Eda Erdem Dündar haricinde genç bir takıma sahibiz ama onun yerini tutacak bir oyuncu görünmüyor şu an alt yaş kategorilerinde.

Bu arada Kamerun ve Nijerya takımları Meksika Vizelerini tamamlayamadıkları için bu şampiyonaya katılamadılar ve tüm maçlarını 25-0x3 olarak kaybediyorlar.
Konu sanırım aşı ile ilgili olsa gerek  :(
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2021, 06:05:07 ÖÖ Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #125 : Eylül 24, 2021, 11:31:52 ÖS »
Daha önce alt yaş kategorilerinde Avrupa ve Dünya şampiyonluğumuz var ama yazdıklarına bakılırsa(maçları izlemedim) şimdiki jenerasyonda tepeye oynayamıyoruz. Gerçi şampiyon olan takımın yıldız adayları Damla Çakıroğlu ve Ece Hocaoğlu fos çıktı. Meliha İsmailoğlu'nun kardeşini de transfer etmişiz. :)

https://sarimelekler.biz/?p=15949

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #126 : Eylül 26, 2021, 09:46:58 ÖS »
Daha önce alt yaş kategorilerinde Avrupa ve Dünya şampiyonluğumuz var ama yazdıklarına bakılırsa(maçları izlemedim) şimdiki jenerasyonda tepeye oynayamıyoruz. Gerçi şampiyon olan takımın yıldız adayları Damla Çakıroğlu ve Ece Hocaoğlu fos çıktı. Meliha İsmailoğlu'nun kardeşini de transfer etmişiz. :)

https://sarimelekler.biz/?p=15949

Meliha Ä°smailoÄŸlu (Smajlović) Bosna-Hersek asıllı devÅŸirme imiÅŸ, yeni öğrendim.  ::)   KardeÅŸi de aynı kategoride olsa gerek, alt takıma almışız.

---------------

Bu arada, U18 Türkiye Volley takımımızın ilk sekize yükseldiğini yazmıştım, youtube sohbette yazan birisi yanıltmış beni.
Biraz önce oynanacak maçlar listesine bakınca farkettim: Ä°lk sekize deÄŸil, 16'lı guruba yükselmiÅŸiz.   :(

Beşerli takımdan oluşan 4 gurubun sadece sonuncuları 17-20 maçları oynayacak.
Bunlardan ikisi zaten Turnuvaya gelemiyen Nijerya ve Kamerun, diğeri 0 puanlı Bulgaristan ve sonuncusu 1 puanlı Mısır.

Tabi ki Mısır takımı o 1 puanı bizden almıştı  :D

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #127 : Eylül 26, 2021, 11:15:16 ÖS »
Alıntı
Tabi ki Mısır takımı o 1 puanı bizden almıştı  :D
;D

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
U18 Volley Milli Takımımız
« Yanıtla #128 : Eylül 29, 2021, 12:27:10 ÖÖ »
Meksika'yı 3-0 yenerek Çeyrek finale kaldık ama, 2-1 önde olduğumuz maçta ABD'ye 3-2 yenilerek yarı finali kaçırdık.

Biraz önce biten 5-8 maçında da Romanya'ya 3-1 yenildik ve Polonya ile bu gün saat (TSİ) 19:00'da 7-8 maçı oynayacağız.

Yarı finale kalan 4 takım ÅŸunlar: Ä°talya, ABD, Sırbistan ve Rusya. 

------------------

Finalistler belli oldu:  Rusya - Ä°talya, 30 Eylül

Rusya 3 - 0 Sırbistan,  29 Eylül  Saat 01:00 (TSÄ°)

Ä°talya 3 - 0 ABD,    29 Eylül  Saat 04:00 (TSÄ°)

« Son Düzenleme: Eylül 29, 2021, 06:03:25 ÖÖ Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #129 : Eylül 29, 2021, 07:43:50 ÖÖ »
Alıntı
Yarı finale kalan 4 takım ÅŸunlar: Ä°talya, ABD, Sırbistan ve Rusya. 
Ekol ülkeler. :)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #130 : Eylül 29, 2021, 09:15:20 ÖS »
F4 takımları arasında sadece Brezilya'da yanıldım, onlar da çeyrek finalde Sırbistan' elendiler.  ::)

Neyse, biraz önce U18 volley takımımız 7-8 maçında Polonya'yı 3-0 yenerek Dünya 7.cisi oldu netekim  :D

---------------

TSÄ° 30 Eylül, 01:00,   Sırbistan - USA,  3-4 Maçı

TSÄ° 01 Ekim, 04:00,   Ä°talya - Rusya,  Final maçı   

« Son Düzenleme: Eylül 29, 2021, 09:20:19 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Hero Member
« Yanıtla #131 : Eylül 29, 2021, 10:55:45 ÖS »
Yeter artık. Bu sefer İtalya şampiyon olmasın. ;D

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #132 : Eylül 29, 2021, 11:29:59 ÖS »
Yeter artık. Bu sefer İtalya şampiyon olmasın. ;D

Ancak Ä°talya U18 takımında Egonu'nun kalıplı hali olan siyahi Julia Ituma var, bakalım sonuç nasıl olacak: O maçı seyredeceÄŸim elbette.   :)

Bu arada, biz U18 takımından ÅŸikayetçiyiz ama Polonya U18 takımı bizden de kötüydü, ÅŸimdi onlar düşünsün  :D

---------------

Biraz önce biten maçta Brezilya Romanya'yı 3-0 yenip Dünya 5.cisi olurken, Romanya 6.oldu.