Gönderen Konu: Euroleague  (Okunma sayısı 8563 defa)

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
Ynt: Euroleague
« Yanıtla #105 : Mart 06, 2022, 12:03:31 ÖÖ »
FIBA yazarı ne demiş:

Paul Nilsen  "Koşullar nedeniyle garip bir #EuroLeagueWomen şampiyonluk yılı sonunda Fenerbahçe kazanırsa, UMMC'nin oynamadığı yıl olduğu için belki sonsuza kadar yüzlerine vuracaklar (özellikle Galatasaray taraftarları tarafından)
UMMC olmadan çok ilginç ve tahmin edilemez olacak sanırım.."

"Hassektör" dersek ceza almayız sanırım burada  ;D

Çevrimdışı Metality

• Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #106 : Mart 06, 2022, 01:56:47 ÖÖ »
Alıntı
"Hassektör" dersek ceza almayız sanırım burada  ;D
;D

Biz şampiyon olalım rakip ne derse desin umrumda olmaz:) Geçen sene final four öncesi 4 oyuncumuz Covid oldu ve az antrenmanla maça çıktılar. Bir de şimdiki gibi aşı bolluğu yoktu. Biz devletten aşı desteği istememize rağmen oyuncular aşılı değildi. Sıra bekliyorlardı. EKA ise aşılıydı. Bu dezavantajdan bahsettiler mi? Doping iftirası atıldığı sezon en önemli 2 oyuncumuzu kaybettik. Öbür sezon bu oyunculardan birini aldılar. Biz çok şansızlıklar yaşadık. Olur da şampiyon olursak şans bi kere de bize güldü derim ve sevinirim. :)

Çevrimdışı Metality

• Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #107 : Mart 08, 2022, 07:21:12 ÖS »
Sahada kazandığımızı masa başında kaybettik. Rus takımlarına karşı aldığımız galibiyetler sayılmayacak.

:'(

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #108 : Mart 13, 2022, 09:02:16 ÖS »
İnanılır gibi değil: FIBA, Rus takımlarıyla oynanan maçların puanlarının silinip silinmemesi oylamasına ihraç ettiği Rus CSKA takımını da katıyor!   >:(

Bilyoner Videosunun sağındaki sakalsonun verdiği İspanya'daki Baskonya örneği tamamen saçmalık, bize uygulanmasına hoşgörüyle bakmak kabul edilemez.

Mesela eski bir tarihte birahanede BJK'nin Avrupa maçını seyrederken, BJK gol atınca yanımda aynı heyecanla seyrettiğimiz BJK'li arkadaşla sarmaş dolaş olup hemen önümüzdeki buzdolabına toslamıştık sevinçten  :)

İşte bu türlü sevinçleri zamanla elimizden aldılar ki bu da bölücülüğün başka bir şekliydi ve bunu ülkemizde sporda ilk başlatan Fatih Altaylı idi: "Efenim İtalyan takımları başka ülke takımları ile maç yaparken diğer İtalyan takım taraftarları onların kaybetmesini istiyormuş, bizde de niye böyle olmasınmış" filan ! Şimdi kimse hatırlamaz ama ben bu cümlesini hiç unutmadım.

Basketbol EXTRA - Fenerbahçe Beko'yu Masada Ergin Ataman Sattı.             

« Son Düzenleme: Mart 13, 2022, 09:04:20 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #109 : Mart 14, 2022, 05:57:45 ÖÖ »
Alıntı
İnanılır gibi değil: FIBA, Rus takımlarıyla oynanan maçların puanlarının silinip silinmemesi oylamasına ihraç ettiği Rus CSKA takımını da katıyor!   >:(
Bu da ayrı bir rezillik.

Kara leke olarak adlandıracak bir karar verildi. Zamanında Fiba da çok yanlışlar yapıyordu. En sonunda Uleb çatısı altında Euroleague kuruldu. Şimdi de Uleb fiyasko oldu. Böyle devam ederlerse Uleb de dağılır.

Çevrimdışı Metality

• Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #110 : Mart 24, 2022, 07:24:49 ÖÖ »
Baskonia'ya yenilince şansımız çok azaldı. Hakem katliamları, koçun yetersizliği, sakatlıklar ve sahada kazandığımız maçların masabaşında silinmesi derken çok üzücü bir sezon oldu. Yönetim Ceo oylamasında mevcut düzene oy vererek omurgasızca davrandı. Sezonun özeti Sezen Aksu'dan gelsin.

Vay, yine mi keder?
Ama artık yeter!
Yine kapıda kara geceler.

Vay, çileli başım
Ortasında kışın
İyice beter.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #111 : Mart 26, 2022, 12:23:28 ÖS »
Barça'ya da 88-67 ile fark yiyerek yenildik  :'(  Tek sevindirici Vesely'nin dönmüş olması gerek ama çok geç..

(FC Barcelona, ​​Cuma günü Palau Blaugrana'da Fenerbahçe Beko İstanbul'u 88-67 mağlup ederek klasmanda birinciliği elde etti. Fenerbahçe 9-15'e düştü ve hala bir sonraki tura çıkma şansı çok az. Nikola Mirotic ve Alex Abrines 18'er sayı ile galibiyete öncülük etti. Nick Calathes, Barcelona adına 10 asist ekledi. Marko Guduric 15 puanla Fenerbahçe'nin liderliğini yaparken, İsmet Akpınar 11 sayı ekledi.  Kaynak: Youtube)

Çevrimdışı Metality

• Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #112 : Mart 27, 2022, 08:28:27 ÖÖ »
Baskonia'ya yenilince Barça maçını izlemedim. Uzun yıllar sonra çeyrek finale kalamadık.

Çevrimdışı Metality

• Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #113 : Nisan 05, 2022, 05:26:52 ÖS »
Benim için sezon Baskonia maçı sonrası bittiği için Bayern Münich maçını da izlemedim. Kazanmışız.

Çevrimdışı Metality

• Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #114 : Nisan 18, 2022, 05:29:27 ÖS »
https://twitter.com/euroleaguetime1/status/1516024079979061262

Hey gidi günler. İlk yarı 42 sayı atan Panathinaikos 2. yarı 16 sayı atabilmişti. şimdi şimdi uzun yıllar sonra play-off dışındayız. Sadece koç değil yönetim de değişmeli. Fenerbahçe'nin haklarını savunmayacaklarsa defolup gitsinler.

Benim koç tercihim Xavi Pascual. Çeyrek finalde saha avantajı elinde olmasına rağmen 3 kere seri kaybedip elenmiştir ancak elendiği takımlar 2011 Pao, 2017 Fenerbahçe ve 2018 Madrid şampiyon olmuştu. Belli bir sistemi ve düzeni var. Bizim en çok ihtiyacımız olan şey sistem.

https://twitter.com/ismailsenol/status/1514328684819324931
Play-offlarda Barcelona finalde gibi. Karşısına Milano-Efes galibi gelir ama ben Olympiakos'un şampiyon olmasını istiyorum.

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #115 : Nisan 19, 2022, 08:43:32 ÖS »
Fenerbahçe Opet'de yeni sezonda kimler gitmeli & kalmalı? | M. Murathanoğlu & Sinan Aras | Game Night #1   (Erkek Basket)
1 Nis 2022       

Çevrimdışı Metality

• Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #116 : Nisan 24, 2022, 05:51:09 ÖS »
Henry ve Polonara ile ilgili bilgiselde yanlış kullanımdan bahsedilmiş.

https://twitter.com/umutakincioglu/status/1517522752625942534
https://twitter.com/umutakincioglu/status/1517549746612838401

Koçun Vesely ve De Colo'yu da düzgün kullandığını düşünmüyorum. Doğru dürüst rotasyon yapamadığı gibi oyunu da okuyamıyor. Başka yolu yok, gidecek.

Çevrimdışı Metality

• Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #117 : Mayıs 05, 2022, 04:13:56 ÖS »
Barcelona - Bayern Münich 3-2
Olympiakos - Monaco 3-2
Milano - Efes 1-3
Real Madrid - Maccabi 3-0

Eşleşmeler:
Barcelona - Real Madrid
Olympiakos - Efes

Monaco'ya helal olsun. 4 galibiyeti silinmesine rağmen final four'u zorladılar. Bayern Münich de bu senenin başarılı takımlarından. İspanyol derbisi keyifli geçecek. Barcelona bu sezon Real Madrid ile oynadığı Euroleague, ACB ve kral kupasındaki oynadığı 5 maçı da kazandı. Real Madrid bu maçı kazanırsa tüm mağlubiyetleri silmiş olur. Olympiakos ve Kızılyıldız kardeş takımlar. Sırbistan ve Yunanistan arasında Ortodoks dostluğu/kardeşliği var. Olympiakos kendi evindeymiş gibi oynayacak. Tabii Efes kadro kalitesi bakımından daha kaliteli. Efes bu final four'da hakem katliamına uğrarsa şaşırmam. Lamonica hiç değişmemiş. Bursaspor'u da yakacaktı. Bu hakem en büyük Türk düşmanlarından. Maccabi de çok büyük hata yaptı. Real Madrid gibi çok tecrübeli bir takımı neden seçti anlamadım. Milano daha dengesiz bir takımdı.

Kevin Durant Monca ve Atina'daki 2 maçı da salondan izledi. Atmosferi beğenmiş.
https://twitter.com/KDTrey5/status/1521951239138734080
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2022, 04:23:37 ÖS Gönderen: Metality »

Çevrimdışı Sabit Fikir

• Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #118 : Mayıs 19, 2022, 02:25:29 ÖS »
Erkekler Euroleague Finalist takımlar belli oldu:

Efes - Real Madrid

---------------

Esef Bilsen 74-77 ile, Micic'in 2 saniye kala attığı üçlükle finale çıktı

Diğer yarı final maçı ise Barcelona-Real Madrid arasında saat 22:00'de başladı, açık yayın: Bein Sports haber

Barcelona - Real Madrid

İlk çeyrek 19 - 19
İlk Devre: 45 - 34
Üçüncü Çeyrek: 56 - 60  Bu nasıl 3. çeyrek ey  Barça? Bu Barça'lı Sertaç Şanlı ne iş yapar?
Maç Sonu: 86 - 83  Barça tüm sezon boyunca defalarca yendiği RM'ye mağlup oldu bu sefer!

-----------

Turkish Airlines EuroLeague Final Four bugün Belgrad'da başlıyor. Temsilcimiz Anadolu Efes, Olympiakos karşısında üst üste 3. kez finale kalmak için sahaya çıkıyor.
 Saat 19.00’da başlayacak karşılaşma beIN Sports Haber’den şifresiz olarak yayınlanacak.

------------------

« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2022, 02:12:28 ÖS Gönderen: Sabit Fikir »

Çevrimdışı Metality

• Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #119 : Mayıs 20, 2022, 01:45:00 ÖÖ »
Real Madrid hem futbol hem de basketbolda finalde. Güzel final olacak. Biz 2018'de Real Madrid'e kaybederken organizasyon şimdiki gibi Belgrad şehrindeydi. Jasikevicius da Barcelona'nın ilacı olamadı. Barcelona koç değişikliğine giderse bizim de ilgilendiğimiz Xavi Pascual'i takımın başına getirebilir. Barça son şampiyonluğunu bu hoca ile 2010 yılında kazanmıştı.